Przejrzyj online październikowe wydanie Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
Reklama
Reklama

Raport

Październik 2016

{ulubionykiosk}

Matt Halpern - wywiad

Perkusista zespołu Periphery, a tam - jak wiadomo - nudów za bębnami nie ma. Wpadł do Warszawy niemal z biegu, żeby zagrać swój pokaz na Meinl Festival i ruszyć dalej w trasę.

strona 26

Abe Cunningham - wywiad

Pewny siebie, ale jednocześnie bardzo skromny. Abe Cunningham opowiada nam o kulisach powstania niedawno wydanego albumu Deftones.

strona 38

Meinl Drum Festival 2016

Słynny festiwal perkusyjny, organizowany przez firmę Meinl, 17 września 2016 roku trafił do Polski!

strona 20

DW Collector’s Pure Cherry - test

Czy szanowni państwo nie czują się lekko skołowani? Kolejny zestaw DW w naszym dziale prezentacji.

strona 72

Pearl Midtown - test

Model bębnów, który całkiem niedawno rozdawaliśmy w konkursie na naszych łamach. Jakie właściwości posiada ten instrument?

strona 76

Na kowadle - Behemoth

Tym razem Pawulon porwał się za kucie kompozycji o wręcz obłędnej partii perkusyjnej. Prawdziwe inferno.

strona 66

Czytaj dalej

Wrzesień 2016

{ulubionykiosk}

Tommy Clufetos - wywiad

Spotkaliśmy się z Tommym, nie tylko żeby porozmawiać o Black Sabbath, ale także aby wydobyć od niego jak najwięcej wskazówek i porad, jak zbudować taką niesamowitą karierę.

strona 18

Robert Luty - wywiad

Nasz rozmówca jest jednym z tych, którzy bardzo zdrowo podchodzą do grania na perkusji, nie traktuje tego zbyt serio ani nie przejmuje się, kiedy coś mu nie wyjdzie

strona 38

Christian Bass - wywiad

Zespół Heaven Shall Burn przeżywał ostatnimi laty mocne zawirowania na stołku perkusisty. Ostatecznie regularną robotę w kapeli dostał Christian Bass. Jak to wszystko wyglądało?

strona 40

PDP Concept Maple Walnut - test

Czasami pojawiają się na naszym rynku produkty, które wykraczają poza grupę, do której odgórnie są przydzielane, czy to z racji pochodzenia marki, czy też modelu. Tak to właśnie było z PDP Concept.

strona 64

Gretsch USA Custom - test

Przyszedł czas na najwyższą możliwą formułę, jaką oferuje nam legendarna marka Gretsch.

strona 70

Na kowadle - Wybór fragmentów

W tym miesiącu zrobimy to, co zazwyczaj w szkolnej ławce robiło popłoch, bo oznaczało wyciąganie do tablicy i było zwiastunem zbliżającej się klasówki - powtórzenie wiadomości.

strona 58

Czytaj dalej

Lipiec/Sierpień 2016

{ulubionykiosk}

Jose i Tomasz Torres - wywiad

Ojciec nagrał kilkadziesiąt płyt z największymi gwiazdami naszej sceny muzycznej. Syn gra w jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich zespołów rockowych.

strona 20

Luke Holland - wywiad

Luke to rocznik 1993 i jest doskonałym przykładem na to, jak nowe technologie wpłynęły na świat bębnów. Młody muzyk gra oczywiście w typowym zespole scenicznym, ale dla większości perkusistów jest on postacią znaną głównie z filmów na Youtube.

strona 46

Nick Menza - wspomnienie

Pokusiliśmy się o interesujące podsumowanie i postanowiliśmy wskazać z imienia i nazwiska osoby, które wywierają największy wpływ na kształt polskiego rynku perkusyjnego...

strona 34

Wincent - pałki i akcesoria - test

Szwedzki producent pałek wraca w pełni na polski rynek za sprawą nowego dystrybutora.

strona 74

DW Collectors Pure Oak - test

W zeszłym miesiącu dosiedliśmy zestaw DW, gdzie zostały zastosowane dwa rodzaje drewna - wiśni i mahoniu. Tym razem prezentujemy bębny z serii Collectors, które są czystym dębem! Warte grzechu?

strona 76

Pod Lupą - Paweł Ostrowski - Perkusista na setkę

Tym razem Pod Lupę weźmiemy nie żaden przebój, ale pracę w studio po to, by spróbować umilić i ulepszyć wykonywaną przez nas robotę w studio.

strona 60

Czytaj dalej

Czerwiec 2016

{ulubionykiosk}

Dennis Bryon - wywiad

Z pewnością niejedna osoba zastanawiała się nad bębniarzami, którzy niemal anonimowo grali groove do wielkich hitów legendarnych artystów. Dennis Bryon jest właśnie jednym z takich perkusistów, to on nadawał rytm pod krok panów z Bee Gees!

strona 38

Dariusz Piskorz - wywiad

I jak tu podejść do opisywania osoby naszego gościa? Perkusista zespołu Papa D jest (nie)typowym "człowiekiem renesansu". Szczerze mówiąc, nie jesteśmy pewni, czy udało nam się chociaż trochę zaznaczyć sylwetkę tego niesamowicie ciekawego muzyka.

strona 44

Osobowości Polskiego Rynku Perkusyjnego

Pokusiliśmy się o interesujące podsumowanie i postanowiliśmy wskazać z imienia i nazwiska osoby, które wywierają największy wpływ na kształt polskiego rynku perkusyjnego...

strona 18

DW Drums Cherry/Mahogany - test

Słynny DW Collectors, bębny uznawane za jedne z najlepszych na świecie bez podziału na kategorie - tym razem z korpusami, zbudowanymi z połączenia drewna wiśniowego i mahoniowego.

strona 70

Zildjian S-Family - test

Zildjian - jak zawsze - nie ogląda się na innych i sam wyznacza kierunki, w jakich podąża rynek perkusyjnych blach. Czy po nowym projekcie S-Family inni producenci rzucą się w tę stronę? Sprawdźmy kilku przedstawicieli serii, by wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

strona 74

Bębny-pod prąd - Mariusz Mocarski - Moduł TM2

Startujemy z nowym cyklem video lekcji, poświęconych wszelkim zagadnieniom, związanym z tematem perkusji elektronicznych i hybrydowych!

strona 56

Czytaj dalej

Maj 2016

{ulubionykiosk}

Andrzej Dąbrowski - wywiad

Przytrafił się w naszej specyficznej rzeczywistości człowiek, który jednocześnie gra na światowym poziomie na bębnach, znakomicie śpiewa, rewelacyjnie fotografuje i zdobywa punkty na wicemistrzostwo kraju w rajdach samochodowych.

strona 26

Paul Mazurkiewicz - wywiad

Korzystając z wizyty Cannibal Corpse w Polsce spotkaliśmy się z Paulem, by porozmawiać o jego korzeniach, sprzęcie i sensie tworzenia tak bezkompromisowej muzyki.

strona 48

Perkusiści - Wokaliści

Na przestrzeni lat, wielu perkusistów kusiło złapanie za mikrofon i zaśpiewanie piosenki. Jednym to wychodziło lepiej, innym gorzej, jest też parę postaci, które przeszły do historii. Oto mały subiektywny ranking takich "wybryków".

strona 16

Paiste Artist Inspirations 2016 - test

Firma Paiste ma w swoim katalogu bardzo ciekawą formułę. Są to talerze różnych serii, których wspólną cechą jest to, że powstały w wyniku inspiracji artystów z rodziny. W tym roku pojawiły się aż 4 takie talerze.

strona 70

LP Raw Series Percussion - test

W zeszłym roku czołowy producent instrumentów perkusyjnych, firma Latin Percussion, zaprezentowała bardzo atrakcyjny wizualnie zestaw perkusjonaliów przeznaczonych np. do ulicznej gry. Jak to wygląda w praktyce?

strona 72

Drumset Academy - Duszki-Pierwszy Wariant

Co miesiąc, w serii artykułów, będziemy przedstawiać kolejne warianty grania duszków. Opanowanie każdego z nich da wam ogromną swobodę w kształtowaniu rozwiniętych dynamicznie rytmów.

strona 58

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl