TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
Reklama
Reklama

Raport

Listopad 2017

{ulubionykiosk}

Jojo Mayer - wywiad

Niesamowicie świadomy człowiek, którego przy okazji pasją jest granie na bębnach. Podchodzi do tego zupełnie inaczej niż większość z nas. Słynny szwajcarski mistrz w bardzo emocjonalnej rozmowie.

strona 14

Jason Bittner - wywiad

Jeden z tych wiecznie zapracowanych bębniarzy, ale jednocześnie stojących w cieniu największych gwiazd bębnów. Głównie dlatego, że operuje w mocniejszych klimatach, ale nie przeszkadza mu to w działaniu także na innych frontach stylistycznych.

strona 30

Rick Latham - wywiad

Gość specjalny tegorocznego Integration & Groove w Błażowej, w krótkim wywiadzie dla Magazynu Perkusista.

strona 52

Zildjian K Custom Dry - test

Wreszcie dostępne w Polsce! Troszkę musieliśmy na nie czekać, ale trzeba przyznać, że legendarny Zildjian zaskoczył tegoroczną nowością wielu ekspertów perkusyjnych.

strona 74

Lars Ulrich na płytach

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych perkusistów w historii zagra w przyszłym roku w Polsce. Prześledźmy jego karierę na podstawie najważniejszych dokonań studyjnych.

strona 54

Na Kowadle - gitara: Marek Pająk

Gościem w tym miesiącu będzie Marek Pająk, znany głównie z Vadera, ale również Esqarial czy Panzer X. Marek przygotował riffy o nieco bardziej rockowym zabarwieniu.

strona 68

Czytaj dalej

Październik 2017

{ulubionykiosk}

John JR Robinson - wywiad

Dyskografia tego perkusisty jest do pobrania na jego stronie www. Plik PDF z listą płyt, w powstawaniu których brał udział, zajmuje 14 stron.

strona 16

Zespoły Mike’a Portnoya

Minęło już 7 lat, odkąd Mike pozostawił swoich starych kompanów i ruszył odważnie w świat. Po drodze - mówiąc delikatnie - nie próżnował. Gdzie, z kim, co robił i wciąż robi Mike?

strona 28

Pat Mastelotto - wywiad

Często gościmy tego perkusistę w naszym kraju. Są to głównie progresywne, eksperymentalne projekty. Wciąż związany z King Crimson. Poznajmy go wreszcie bliżej.

strona 34

Sonor SQ1 - test

Niemiecka marka postanowiła, że będzie mocniej koncentrować się na ekskluzywnych seriach bębnów. Czy SQ1 należy do tej kategorii?

strona 70

Meinl Artist Concept Models - test

Niemiecki producent talerzy już dawno przestał oglądać się na konkurencję i obecnie sam wytycza trendy. Jak wiadomo firma bardzo dba o swoich muzyków i stara się nie tylko dostarczać im dobry sprzęt, ale też odpowiednio promować.

strona 74

Open Minded - Claus Hessler

W tej pierwszej lekcji naszym celem będzie przeczytanie rytmu, zrozumienie oraz oswobodzenie pracy rąk na zestawie.

strona 59

Czytaj dalej

Wrzesień 2017

{ulubionykiosk}

Piotr Kozieradzki - wywiad

Perkusista zespołu Riverside to doskonały przykład pracoholizmu i to niemal w takim wydaniu: "nieważne pieniądze, oby robota była".

strona 16

Chris Coleman - wywiad

Jedna z największych gwiazd tegorocznego Meinl Festival, człowiek wesoły, sympatyczny, pełen energii, która emanuje od niego na odległość.

strona 32

Cindy Blackman-Santana - wywiad

"Weź prawdziwy instrument i naucz się na nim grać, zainwestuj swój czas, nie będziesz żałował. Będziesz szczęśliwy, a to dlatego, że im więcej włożysz w instrument, tym więcej dostaniesz z powrotem od instrumentu i od muzyki."

strona 44

DW Drums Purpleheart - test

W tym roku marka DW zaprezentowała 3 nowe zestawy. Do tej pory zaprezentowaliśmy dwa, przyszedł czas na ostatni z trójki, który podobnie, jak poprzednicy, jest instrumentem wyjątkowym.

strona 76

Big Foot hardware - test

W poszukiwaniu dobrych rozwiązań ekonomicznych przy zachowaniu jakości sprzętu natknęliśmy się na stopki marki Big Foot. Polski dystrybutor Music Media zaprezentował nam szeroki asortyment urządzeń.

strona 78

Zagraj w To z Kobietą - Beata Polak

Wracamy do formy po wakacjach

strona 66

Czytaj dalej

Lipiec/Sierpień 2017

{ulubionykiosk}

Najważniejsze wydarzenia w historii bębnów

Ludzie, sprzęt, muzyka, sytuacje, czyli lista najważniejszych wydarzeń w historii bębnów.

strona 13

Najważniejsze wydarzenia w Polsce

Przyjrzymy się kilku wartym odnotowania zdarzeniom z naszego powtórka.

strona 78

Sprzęt, który zmienił świat

W krótkiej historii perkusji pojawiło się kilka kamieni milowych, które zmieniły na zawsze bieg perkusyjnych dziejów. Warto warto wiedzieć, jaką historię mają instrumenty, po które sięgamy. Oto krótka lista najbardziej kluczowych instrumentów w dziejach. Prawdziwa esencja.

strona 95

Antywydarzenia

Nie możemy zapominać o sytuacjach, które nie przysporzyły nam powodów do dumy.

strona 110


Czytaj dalej

Czerwiec 2017

{ulubionykiosk}

Kenny Aronoff - wywiad

Kenny jest skarbnicą wiedzy i doświadczenia dla każdego bębniarza, który widzi swoją przyszłość na profesjonalnej scenie w klimatach popu i bardzo szerokiego rocka, a nawet metalu.

strona 20

Phil Rudd - wywiad

To były ciężkie dwa lata dla legendarnego perkusisty AC/DC. Kolosalne problemy z prawem, podupadające zdrowie, usunięcie ze składu zespołu. Jak Phil Rudd poradził sobie z tym wszystkim?

strona 28

Kornel Kondrak

Kornel Kondrak, jedna z nowoczesnych postaci polskiego perkusyjnego rynku, solidnego prania w bębny, bo ten młody chłopak nie patyczkuje się podczas koncertów

strona 38

Impression Cymbals - test

Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępna jest turecka marka talerzy o nazwie Impression. Przyjrzyjmy się bliżej talerzom z kilku serii, które są w szerokim katalogu firmy.

strona 68

DW 45th Anniversary - test

Tegoroczna nowość z serii Collector’s to nomen omen zestaw dla kolekcjonerów. Dlaczego? Okoliczności powstania bębnów są wyjątkowe, a DW Drums umie jak nikt inny stworzyć taką otoczkę wokół, że ma się ochotę iść do banku po kredyt. Tylko jaki to jest instrument?

strona 71

Drumset Academy - Vamp Solo

Jednym z ciekawszych sposobów grania solówek na perkusji jest oparcie ich na powtarzalnym motywie, granym unisono przez pozostałe instrumenty. Taki powtarzany w kółko riff to vamp.

strona 54

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl