TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
Reklama
Reklama

Raport

Styczeń 2018

{ulubionykiosk}

Wprowadzenie

Bębny to rytm, puls, tempo, napęd, bębny to szkielet i baza. Ciężko sobie wyobrazić współczesną muzykę bez bębnów. Oczywiście, ktoś zaraz powie, że z komputerem można sobie poradzić bez klasycznego zestawu, ale rytmika ogromnej większości tego typu utworów oparta jest na tym, co kiedyś stworzył człowiek za zestawem. Chcielibyśmy dedykować ten numer Perkusisty wszystkim ludziom, grającym na tym najbardziej widowiskowym instrumencie. Znajdziemy tu bębniarzy spokojnych i opanowanych, znajdziemy też kilku szaleńców i łobuziaków. Jedni oprócz gry wyróżniają się zestawem bębnów, inni znów zachowaniem, a jeszcze inni własnym wyglądem.

strona 10


Najbardziej widowiskowy instrument

Ewolucji muzyki przez ostatnie 100 lat towarzyszyły również zmiany w wyglądzie instrumentu. Bardzo szybko dostrzeżono, że bębny wnoszą bardzo dużo do wyglądu samego zespołu

strona 12

Zestawy perkusyjne od kuchni

Lubimy bawić się w układanie, konfigurowanie, projektowanie, sprawdzanie, jakie są wykończenia, hardware, lakiery, okleiny, blachy tradycyjne, błyszczące czy surowe...

strona 145

Konkurs Meinl Byzance 20"

Do wygrania crash Meinl Byzance 20" do wyboru

strona 8

Czytaj dalej

Grudzień 2017

{ulubionykiosk}

Iggor Cavalera - wywiad

W połowie lat 90 był jednym z najbardziej oryginalnych bębniarzy metalowych na świecie. Młody, pełen energii z piekielnie pulsującymi partiami...

strona 24

Joey Baron i Robyn Schulkowsky - wywiad

Są muzycy - perkusiści, którzy decydują się na artystyczną drogę, a raczej tor przeszkód, najeżony takimi stopniami trudności, przy których wystukiwanie rytmów pop brzmi jak zabawa z pierwszej klasy podstawówki.

strona 32

Gavin Harrison - wywiad

Jest jednym z lepszych perkusistów na świecie. Zbyt śmiała opinia? Weźmy na warsztat muzykalność, umiejętność wykorzystywania posiadanej techniki, wyobraźnię muzyczną, świadomość roli w zespole.

strona 44

Inferno w studio

Mieliśmy niezwykłą przyjemność wziąć udział w sesji nagraniowej bębnów na najnowszą płytę najbardziej znanego polskiego zespołu muzycznego na świecie. Mowa oczywiście o ekipie Behemoth

strona 16

Wykop - Szopix

Popularny Szopix przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, bębniąc w zespole Agnieszki Chylińskiej, która bierze szturmem kolejne polskie sceny.

strona 50

Zagraj w to z kobietą - Tom-tomy

Ostatni odcinek szkoły Beaty Polak. Tym razem pogramy na tom-tomach - 3 przykłady, z których każdy oparty jest na szesnastkowym podkładzie podwójnej stopy.

strona 59

Czytaj dalej

Listopad 2017

{ulubionykiosk}

Jojo Mayer - wywiad

Niesamowicie świadomy człowiek, którego przy okazji pasją jest granie na bębnach. Podchodzi do tego zupełnie inaczej niż większość z nas. Słynny szwajcarski mistrz w bardzo emocjonalnej rozmowie.

strona 14

Jason Bittner - wywiad

Jeden z tych wiecznie zapracowanych bębniarzy, ale jednocześnie stojących w cieniu największych gwiazd bębnów. Głównie dlatego, że operuje w mocniejszych klimatach, ale nie przeszkadza mu to w działaniu także na innych frontach stylistycznych.

strona 30

Rick Latham - wywiad

Gość specjalny tegorocznego Integration & Groove w Błażowej, w krótkim wywiadzie dla Magazynu Perkusista.

strona 52

Zildjian K Custom Dry - test

Wreszcie dostępne w Polsce! Troszkę musieliśmy na nie czekać, ale trzeba przyznać, że legendarny Zildjian zaskoczył tegoroczną nowością wielu ekspertów perkusyjnych.

strona 74

Lars Ulrich na płytach

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych perkusistów w historii zagra w przyszłym roku w Polsce. Prześledźmy jego karierę na podstawie najważniejszych dokonań studyjnych.

strona 54

Na Kowadle - gitara: Marek Pająk

Gościem w tym miesiącu będzie Marek Pająk, znany głównie z Vadera, ale również Esqarial czy Panzer X. Marek przygotował riffy o nieco bardziej rockowym zabarwieniu.

strona 68

Czytaj dalej

Październik 2017

{ulubionykiosk}

John JR Robinson - wywiad

Dyskografia tego perkusisty jest do pobrania na jego stronie www. Plik PDF z listą płyt, w powstawaniu których brał udział, zajmuje 14 stron.

strona 16

Zespoły Mike’a Portnoya

Minęło już 7 lat, odkąd Mike pozostawił swoich starych kompanów i ruszył odważnie w świat. Po drodze - mówiąc delikatnie - nie próżnował. Gdzie, z kim, co robił i wciąż robi Mike?

strona 28

Pat Mastelotto - wywiad

Często gościmy tego perkusistę w naszym kraju. Są to głównie progresywne, eksperymentalne projekty. Wciąż związany z King Crimson. Poznajmy go wreszcie bliżej.

strona 34

Sonor SQ1 - test

Niemiecka marka postanowiła, że będzie mocniej koncentrować się na ekskluzywnych seriach bębnów. Czy SQ1 należy do tej kategorii?

strona 70

Meinl Artist Concept Models - test

Niemiecki producent talerzy już dawno przestał oglądać się na konkurencję i obecnie sam wytycza trendy. Jak wiadomo firma bardzo dba o swoich muzyków i stara się nie tylko dostarczać im dobry sprzęt, ale też odpowiednio promować.

strona 74

Open Minded - Claus Hessler

W tej pierwszej lekcji naszym celem będzie przeczytanie rytmu, zrozumienie oraz oswobodzenie pracy rąk na zestawie.

strona 59

Czytaj dalej

Wrzesień 2017

{ulubionykiosk}

Piotr Kozieradzki - wywiad

Perkusista zespołu Riverside to doskonały przykład pracoholizmu i to niemal w takim wydaniu: "nieważne pieniądze, oby robota była".

strona 16

Chris Coleman - wywiad

Jedna z największych gwiazd tegorocznego Meinl Festival, człowiek wesoły, sympatyczny, pełen energii, która emanuje od niego na odległość.

strona 32

Cindy Blackman-Santana - wywiad

"Weź prawdziwy instrument i naucz się na nim grać, zainwestuj swój czas, nie będziesz żałował. Będziesz szczęśliwy, a to dlatego, że im więcej włożysz w instrument, tym więcej dostaniesz z powrotem od instrumentu i od muzyki."

strona 44

DW Drums Purpleheart - test

W tym roku marka DW zaprezentowała 3 nowe zestawy. Do tej pory zaprezentowaliśmy dwa, przyszedł czas na ostatni z trójki, który podobnie, jak poprzednicy, jest instrumentem wyjątkowym.

strona 76

Big Foot hardware - test

W poszukiwaniu dobrych rozwiązań ekonomicznych przy zachowaniu jakości sprzętu natknęliśmy się na stopki marki Big Foot. Polski dystrybutor Music Media zaprezentował nam szeroki asortyment urządzeń.

strona 78

Zagraj w To z Kobietą - Beata Polak

Wracamy do formy po wakacjach

strona 66

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl