Tommy Clufetos we wrześniowym numerze Perkusista Przejrzyj online >>Ulubiony kiosk
Reklama


Reklama

Raport

Wrzesień 2016

{ulubionykiosk}

Tommy Clufetos - wywiad

Spotkaliśmy się z Tommym, nie tylko żeby porozmawiać o Black Sabbath, ale także aby wydobyć od niego jak najwięcej wskazówek i porad, jak zbudować taką niesamowitą karierę.

strona 18

Robert Luty - wywiad

Nasz rozmówca jest jednym z tych, którzy bardzo zdrowo podchodzą do grania na perkusji, nie traktuje tego zbyt serio ani nie przejmuje się, kiedy coś mu nie wyjdzie

strona 38

Christian Bass - wywiad

Zespół Heaven Shall Burn przeżywał ostatnimi laty mocne zawirowania na stołku perkusisty. Ostatecznie regularną robotę w kapeli dostał Christian Bass. Jak to wszystko wyglądało?

strona 40

PDP Concept Maple Walnut - test

Czasami pojawiają się na naszym rynku produkty, które wykraczają poza grupę, do której odgórnie są przydzielane, czy to z racji pochodzenia marki, czy też modelu. Tak to właśnie było z PDP Concept.

strona 64

Gretsch USA Custom - test

Przyszedł czas na najwyższą możliwą formułę, jaką oferuje nam legendarna marka Gretsch.

strona 70

Na kowadle - Wybór fragmentów

W tym miesiącu zrobimy to, co zazwyczaj w szkolnej ławce robiło popłoch, bo oznaczało wyciąganie do tablicy i było zwiastunem zbliżającej się klasówki - powtórzenie wiadomości.

strona 58

Czytaj dalej

Lipiec/Sierpień 2016

{ulubionykiosk}

Jose i Tomasz Torres - wywiad

Ojciec nagrał kilkadziesiąt płyt z największymi gwiazdami naszej sceny muzycznej. Syn gra w jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich zespołów rockowych.

strona 20

Luke Holland - wywiad

Luke to rocznik 1993 i jest doskonałym przykładem na to, jak nowe technologie wpłynęły na świat bębnów. Młody muzyk gra oczywiście w typowym zespole scenicznym, ale dla większości perkusistów jest on postacią znaną głównie z filmów na Youtube.

strona 46

Nick Menza - wspomnienie

Pokusiliśmy się o interesujące podsumowanie i postanowiliśmy wskazać z imienia i nazwiska osoby, które wywierają największy wpływ na kształt polskiego rynku perkusyjnego...

strona 34

Wincent - pałki i akcesoria - test

Szwedzki producent pałek wraca w pełni na polski rynek za sprawą nowego dystrybutora.

strona 74

DW Collectors Pure Oak - test

W zeszłym miesiącu dosiedliśmy zestaw DW, gdzie zostały zastosowane dwa rodzaje drewna - wiśni i mahoniu. Tym razem prezentujemy bębny z serii Collectors, które są czystym dębem! Warte grzechu?

strona 76

Pod Lupą - Paweł Ostrowski - Perkusista na setkę

Tym razem Pod Lupę weźmiemy nie żaden przebój, ale pracę w studio po to, by spróbować umilić i ulepszyć wykonywaną przez nas robotę w studio.

strona 60

Czytaj dalej

Czerwiec 2016

{ulubionykiosk}

Dennis Bryon - wywiad

Z pewnością niejedna osoba zastanawiała się nad bębniarzami, którzy niemal anonimowo grali groove do wielkich hitów legendarnych artystów. Dennis Bryon jest właśnie jednym z takich perkusistów, to on nadawał rytm pod krok panów z Bee Gees!

strona 38

Dariusz Piskorz - wywiad

I jak tu podejść do opisywania osoby naszego gościa? Perkusista zespołu Papa D jest (nie)typowym "człowiekiem renesansu". Szczerze mówiąc, nie jesteśmy pewni, czy udało nam się chociaż trochę zaznaczyć sylwetkę tego niesamowicie ciekawego muzyka.

strona 44

Osobowości Polskiego Rynku Perkusyjnego

Pokusiliśmy się o interesujące podsumowanie i postanowiliśmy wskazać z imienia i nazwiska osoby, które wywierają największy wpływ na kształt polskiego rynku perkusyjnego...

strona 18

DW Drums Cherry/Mahogany - test

Słynny DW Collectors, bębny uznawane za jedne z najlepszych na świecie bez podziału na kategorie - tym razem z korpusami, zbudowanymi z połączenia drewna wiśniowego i mahoniowego.

strona 70

Zildjian S-Family - test

Zildjian - jak zawsze - nie ogląda się na innych i sam wyznacza kierunki, w jakich podąża rynek perkusyjnych blach. Czy po nowym projekcie S-Family inni producenci rzucą się w tę stronę? Sprawdźmy kilku przedstawicieli serii, by wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

strona 74

Bębny-pod prąd - Mariusz Mocarski - Moduł TM2

Startujemy z nowym cyklem video lekcji, poświęconych wszelkim zagadnieniom, związanym z tematem perkusji elektronicznych i hybrydowych!

strona 56

Czytaj dalej

Maj 2016

{ulubionykiosk}

Andrzej Dąbrowski - wywiad

Przytrafił się w naszej specyficznej rzeczywistości człowiek, który jednocześnie gra na światowym poziomie na bębnach, znakomicie śpiewa, rewelacyjnie fotografuje i zdobywa punkty na wicemistrzostwo kraju w rajdach samochodowych.

strona 26

Paul Mazurkiewicz - wywiad

Korzystając z wizyty Cannibal Corpse w Polsce spotkaliśmy się z Paulem, by porozmawiać o jego korzeniach, sprzęcie i sensie tworzenia tak bezkompromisowej muzyki.

strona 48

Perkusiści - Wokaliści

Na przestrzeni lat, wielu perkusistów kusiło złapanie za mikrofon i zaśpiewanie piosenki. Jednym to wychodziło lepiej, innym gorzej, jest też parę postaci, które przeszły do historii. Oto mały subiektywny ranking takich "wybryków".

strona 16

Paiste Artist Inspirations 2016 - test

Firma Paiste ma w swoim katalogu bardzo ciekawą formułę. Są to talerze różnych serii, których wspólną cechą jest to, że powstały w wyniku inspiracji artystów z rodziny. W tym roku pojawiły się aż 4 takie talerze.

strona 70

LP Raw Series Percussion - test

W zeszłym roku czołowy producent instrumentów perkusyjnych, firma Latin Percussion, zaprezentowała bardzo atrakcyjny wizualnie zestaw perkusjonaliów przeznaczonych np. do ulicznej gry. Jak to wygląda w praktyce?

strona 72

Drumset Academy - Duszki-Pierwszy Wariant

Co miesiąc, w serii artykułów, będziemy przedstawiać kolejne warianty grania duszków. Opanowanie każdego z nich da wam ogromną swobodę w kształtowaniu rozwiniętych dynamicznie rytmów.

strona 58

Czytaj dalej

Kwiecień 2016

{ulubionykiosk}

Mike Portnoy - wywiad

Wokół Mike’a zawsze jest gorąco. Czy to w jego oficjalnych mediach społecznościowych, czy też w niezależnych źródłach informacji.

strona 18

Jay Weinberg - wywiad

Perkusyjnym światem tąpnęło, gdy Joey Jordison powiedział: "odchodzę ze Slipknot!". Było to trzęsienie ziemi niemal tak mocne, jak wtedy, gdy Mike Portnoy odchodził z Dream Theater.

strona 26

Charlie Benante - wywiad

Charlie jest perkusistą, który od 30 lat utrzymuje bardzo wysoką formę, a jego energiczne i dynamiczne partie bębnów niesione są wielkim groovem.

strona 48

Meinl Classics Dark 2016 - test

Mamy przed sobą tegoroczne uzupełnienie serii, która została niepozornie zapoczątkowana jakiś czas temu zwykłym ridem.

strona 74

Paiste 2002 Big Beat - test

Grzebanie przy legendarnych formułach nie zawsze może wyjść na dobre. Tu mamy absolutną legendę, na bazie której powstał cały zestaw talerzy. Jak to wyszło w praktyce?

strona 76

Piotr Pniak - KreAktywnie - 7/8 Off Beat

W tym miesiącu kreatywne ćwiczenia w metrum 7/8 - "off beat"

strona 60

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl