WRZEŚNIOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY Perkusista PRZEJRZYJ ONLINE TEN NUMER >>Ulubiony kiosk
Reklama
Reklama

Raport

Wrzesień 2017

{ulubionykiosk}

Piotr Kozieradzki - wywiad

Perkusista zespołu Riverside to doskonały przykład pracoholizmu i to niemal w takim wydaniu: "nieważne pieniądze, oby robota była".

strona 16

Chris Coleman - wywiad

Jedna z największych gwiazd tegorocznego Meinl Festival, człowiek wesoły, sympatyczny, pełen energii, która emanuje od niego na odległość.

strona 32

Cindy Blackman-Santana - wywiad

"Weź prawdziwy instrument i naucz się na nim grać, zainwestuj swój czas, nie będziesz żałował. Będziesz szczęśliwy, a to dlatego, że im więcej włożysz w instrument, tym więcej dostaniesz z powrotem od instrumentu i od muzyki."

strona 44

DW Drums Purpleheart - test

W tym roku marka DW zaprezentowała 3 nowe zestawy. Do tej pory zaprezentowaliśmy dwa, przyszedł czas na ostatni z trójki, który podobnie, jak poprzednicy, jest instrumentem wyjątkowym.

strona 76

Big Foot hardware - test

W poszukiwaniu dobrych rozwiązań ekonomicznych przy zachowaniu jakości sprzętu natknęliśmy się na stopki marki Big Foot. Polski dystrybutor Music Media zaprezentował nam szeroki asortyment urządzeń.

strona 78

Zagraj w To z Kobietą - Beata Polak

Wracamy do formy po wakacjach

strona 66

Czytaj dalej

Lipiec/Sierpień 2017

{ulubionykiosk}

Najważniejsze wydarzenia w historii bębnów

Ludzie, sprzęt, muzyka, sytuacje, czyli lista najważniejszych wydarzeń w historii bębnów.

strona 13

Najważniejsze wydarzenia w Polsce

Przyjrzymy się kilku wartym odnotowania zdarzeniom z naszego powtórka.

strona 78

Sprzęt, który zmienił świat

W krótkiej historii perkusji pojawiło się kilka kamieni milowych, które zmieniły na zawsze bieg perkusyjnych dziejów. Warto warto wiedzieć, jaką historię mają instrumenty, po które sięgamy. Oto krótka lista najbardziej kluczowych instrumentów w dziejach. Prawdziwa esencja.

strona 95

Antywydarzenia

Nie możemy zapominać o sytuacjach, które nie przysporzyły nam powodów do dumy.

strona 110


Czytaj dalej

Czerwiec 2017

{ulubionykiosk}

Kenny Aronoff - wywiad

Kenny jest skarbnicą wiedzy i doświadczenia dla każdego bębniarza, który widzi swoją przyszłość na profesjonalnej scenie w klimatach popu i bardzo szerokiego rocka, a nawet metalu.

strona 20

Phil Rudd - wywiad

To były ciężkie dwa lata dla legendarnego perkusisty AC/DC. Kolosalne problemy z prawem, podupadające zdrowie, usunięcie ze składu zespołu. Jak Phil Rudd poradził sobie z tym wszystkim?

strona 28

Kornel Kondrak

Kornel Kondrak, jedna z nowoczesnych postaci polskiego perkusyjnego rynku, solidnego prania w bębny, bo ten młody chłopak nie patyczkuje się podczas koncertów

strona 38

Impression Cymbals - test

Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępna jest turecka marka talerzy o nazwie Impression. Przyjrzyjmy się bliżej talerzom z kilku serii, które są w szerokim katalogu firmy.

strona 68

DW 45th Anniversary - test

Tegoroczna nowość z serii Collector’s to nomen omen zestaw dla kolekcjonerów. Dlaczego? Okoliczności powstania bębnów są wyjątkowe, a DW Drums umie jak nikt inny stworzyć taką otoczkę wokół, że ma się ochotę iść do banku po kredyt. Tylko jaki to jest instrument?

strona 71

Drumset Academy - Vamp Solo

Jednym z ciekawszych sposobów grania solówek na perkusji jest oparcie ich na powtarzalnym motywie, granym unisono przez pozostałe instrumenty. Taki powtarzany w kółko riff to vamp.

strona 54

Czytaj dalej

Maj 2017

{ulubionykiosk}

Mario Duplantier - wywiad

Gojira - nazwa, która nie jest obca nawet tym perkusistom, którzy nie przepadają za bardzo mocnym, wręcz brutalnym uderzeniem. Wszystko to przez osobę bębniarza kapeli.

strona 22

Joey Kramer - wywiad

Perkusista jednej z najważniejszych hardrockowych formacji w historii. Od początku związany z kapelą, przechodził przez wiele różnych trudnych chwil, a widząc potęgę, siłę i legendę zespołu nie zdajemy sobie sprawy, jakie zawiłe zakręty miała kapela po drodze.

strona 34

Musikmesse 2017

Po zeszłorocznej katastrofie czekaliśmy na konkretne ruchy w wykonaniu organizatorów niegdyś najważniejszych targów muzycznych na świecie.

strona 56

Paiste 900 i Color Sound - test

Firma Paiste przygotowała w tym roku nową serię blach, która oprócz normalnej linii talerzy w wykończeniu naturalnym oferowana jest też w 4 wersjach kolorystycznych. Jak to wygląda w praktyce?

strona 72

DW Stainless Steel - test

W tym roku DW Drums zaaplikowało konkretną dawkę ekskluzywnych nowości. Pierwszą z nich bierzemy na tapetę w tym miesiącu.

strona 76

Zagraj w To z Kobietą - Beata Polak

Prezentujemy trzy sposoby realizacji "podporządkowania" stopy i werbla jednemu, niezmiennemu riffowi gitary.

strona 67

Czytaj dalej

Kwiecień 2017

{ulubionykiosk}

Krzysztof Dziedzic - wywiad

Jedna z najbardziej kolorowych postaci współczesnej sceny perkusyjnej w Polsce. Grał ze śmietanką polskiej sceny jazzowej, ale prawdziwą sławę przyniosły mu występy u boku Nigela Kennedy.

strona 18

Brooks Wackerman - wywiad

Nazwisko perkusisty z pewnością wywołuje pewne skojarzenia i słusznie, bo Brooks wywodzi się z bardzo perkusyjnej rodziny.

strona 40

Anika Nilles - wywiad

Ostatnio o niemieckiej perkusistce mówiło się dość często. Na szczęście wszystko dotyczyło bardzo pozytywnych rzeczy, związanych z jej karierą, której tempo rozwoju może imponować

strona 46

Evans UV1 - test

Od jakiegoś czasu na naszym rynku można dostać naciągi Evans o nazwie UV1. Z wyjątkiem widocznych parametrów nie ma zbyt dużo wiadomości na temat tych błon, a jest o co dopytywać. Dlaczego?

strona 72

Mikrofony Prodipe DR8 Saliéri - test

Francuska firma Prodipe wyznaje filozofię, w myśl której tworzy produkty o możliwie najwyższej jakości przy zachowaniu jak najniższych kosztów wytwarzania.

strona 74

Zagraj to - Metallica

Orion to trzeci utwór instrumentalny w dorobku Metalliki, pochodzący z nieśmiertelnego Masters of Puppets z 1986 roku.

strona 62

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl