Zobacz porady i podpowiedzi od śmietanki perkusyjnej... Perkusista Zamów listopadowe wydanie >>Ulubiony kiosk
Reklama
Reklama

Raport

Grudzień 2016

{ulubionykiosk}

Jerzy Keta Piotrowski - wywiad

Perkusista, o którym się nie mówi, że "gra jak…", bo to właśnie on jest punktem odniesienia dla innych bębniarzy.

strona 18

Brad Wilk - wywiad

Brad Wilk wraca na dobre tzn. na złe czasy w dobrym stylu. Zakłada ponownie swój bojowy i gniewny uniform!

strona 34

Kaz Rodriguez - wywiad

Jak osiągnąć sukces będąc perkusistą? Już wiele razy na naszych łamach udowadnialiśmy, że nie ma tej jednej jedynej drogi. Gość tegorocznego Drumfest jest tego doskonałym przykładem. Przed nami przedstawiciel współczesnego gatunku perkusisty!

strona 40

Aquarian Response 2 Clear - test

Firma, która zawsze była w cieniu dwóch gigantów produkujących naciągi. Czy słusznie? Sprawdźmy jedną z popularniejszych serii Response 2.

strona 70

Pałki Vater - test

Amerykańska firma ze wschodniego wybrzeża należy podobno do trójki największych producentów pałek perkusyjnych na świecie. Zobaczymy, czy powyższa teza ma potwierdzenie w praktyce.

strona 72

Drumset Academy - Kombinacje rąk w triolach

Piotr Czyja dzieli się ulubionymi sposobami grania przejść w triolach szesnastkowych

strona 52

Czytaj dalej

Listopad 2016

{ulubionykiosk}

Michael Schack - wywiad

To już prawie ćwierć wieku, jak mocno zakręcony Belg współpracuje z największym producentem perkusji elektronicznych na świecie.

strona 36

Gerald Heyward - wywiad

To bez wątpienia postać, którą każdy - ceniący gospelowe granie - perkusista pragnie zobaczyć na żywo. W świecie R&B to wciąż jeden z najbardziej znanych i pożądanych artystów, przez wielu uważany za ojca chrzestnego gospelowego grania.

strona 42

Porady i Podpowiedzi cz. 1

Przedstawiamy kilka wypowiedzi uznanych i doświadczonych muzyków, które dotyczą różnych zagadnień ze świata perkusji. Liczymy, że każdy znajdzie dla siebie chociaż jedną ciekawą podpowiedź lub poradę.

strona 26

DW Collector’s Pure Cherry - test

Zestawy nazywane potocznie kompaktowymi przyjęły się bardzo dobrze na rynku perkusyjnym. Każda licząca się duża marka ma w swojej ofercie jakiś mały "kieszonkowy" zestawik. Nie inaczej jest z samurajami z Sakae.

strona 68

Zildjian Low Volume L80

Po pojawieniu się kilka lat temu serii Gen16 pewne było, że niedługo zobaczymy różnego rodzaju pochodne blaszki, które mają uchronić nas przed gniewem sąsiadów nieczułych na perkusyjny trel.

strona 76

Zagraj to - Slayer

Dave Lombardo uznawany jest za pioniera i ojca chrzestnego obłędnego tempa na podwójnych stopach. Seasons In The Abyss pokazuje nieco mniej rozpędzoną naturę bębniarza.

strona 66

Czytaj dalej

Październik 2016

{ulubionykiosk}

Matt Halpern - wywiad

Perkusista zespołu Periphery, a tam - jak wiadomo - nudów za bębnami nie ma. Wpadł do Warszawy niemal z biegu, żeby zagrać swój pokaz na Meinl Festival i ruszyć dalej w trasę.

strona 26

Abe Cunningham - wywiad

Pewny siebie, ale jednocześnie bardzo skromny. Abe Cunningham opowiada nam o kulisach powstania niedawno wydanego albumu Deftones.

strona 38

Meinl Drum Festival 2016

Słynny festiwal perkusyjny, organizowany przez firmę Meinl, 17 września 2016 roku trafił do Polski!

strona 20

DW Collector’s Pure Cherry - test

Czy szanowni państwo nie czują się lekko skołowani? Kolejny zestaw DW w naszym dziale prezentacji.

strona 72

Pearl Midtown - test

Model bębnów, który całkiem niedawno rozdawaliśmy w konkursie na naszych łamach. Jakie właściwości posiada ten instrument?

strona 76

Na kowadle - Behemoth

Tym razem Pawulon porwał się za kucie kompozycji o wręcz obłędnej partii perkusyjnej. Prawdziwe inferno.

strona 66

Czytaj dalej

Wrzesień 2016

{ulubionykiosk}

Tommy Clufetos - wywiad

Spotkaliśmy się z Tommym, nie tylko żeby porozmawiać o Black Sabbath, ale także aby wydobyć od niego jak najwięcej wskazówek i porad, jak zbudować taką niesamowitą karierę.

strona 18

Robert Luty - wywiad

Nasz rozmówca jest jednym z tych, którzy bardzo zdrowo podchodzą do grania na perkusji, nie traktuje tego zbyt serio ani nie przejmuje się, kiedy coś mu nie wyjdzie

strona 38

Christian Bass - wywiad

Zespół Heaven Shall Burn przeżywał ostatnimi laty mocne zawirowania na stołku perkusisty. Ostatecznie regularną robotę w kapeli dostał Christian Bass. Jak to wszystko wyglądało?

strona 40

PDP Concept Maple Walnut - test

Czasami pojawiają się na naszym rynku produkty, które wykraczają poza grupę, do której odgórnie są przydzielane, czy to z racji pochodzenia marki, czy też modelu. Tak to właśnie było z PDP Concept.

strona 64

Gretsch USA Custom - test

Przyszedł czas na najwyższą możliwą formułę, jaką oferuje nam legendarna marka Gretsch.

strona 70

Na kowadle - Wybór fragmentów

W tym miesiącu zrobimy to, co zazwyczaj w szkolnej ławce robiło popłoch, bo oznaczało wyciąganie do tablicy i było zwiastunem zbliżającej się klasówki - powtórzenie wiadomości.

strona 58

Czytaj dalej

Lipiec/Sierpień 2016

{ulubionykiosk}

Jose i Tomasz Torres - wywiad

Ojciec nagrał kilkadziesiąt płyt z największymi gwiazdami naszej sceny muzycznej. Syn gra w jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich zespołów rockowych.

strona 20

Luke Holland - wywiad

Luke to rocznik 1993 i jest doskonałym przykładem na to, jak nowe technologie wpłynęły na świat bębnów. Młody muzyk gra oczywiście w typowym zespole scenicznym, ale dla większości perkusistów jest on postacią znaną głównie z filmów na Youtube.

strona 46

Nick Menza - wspomnienie

Pokusiliśmy się o interesujące podsumowanie i postanowiliśmy wskazać z imienia i nazwiska osoby, które wywierają największy wpływ na kształt polskiego rynku perkusyjnego...

strona 34

Wincent - pałki i akcesoria - test

Szwedzki producent pałek wraca w pełni na polski rynek za sprawą nowego dystrybutora.

strona 74

DW Collectors Pure Oak - test

W zeszłym miesiącu dosiedliśmy zestaw DW, gdzie zostały zastosowane dwa rodzaje drewna - wiśni i mahoniu. Tym razem prezentujemy bębny z serii Collectors, które są czystym dębem! Warte grzechu?

strona 76

Pod Lupą - Paweł Ostrowski - Perkusista na setkę

Tym razem Pod Lupę weźmiemy nie żaden przebój, ale pracę w studio po to, by spróbować umilić i ulepszyć wykonywaną przez nas robotę w studio.

strona 60

Czytaj dalej << Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Prenumerata

Zamów prenumeratę
Zadzwoń do nas
tel.: 22 257 84 22
fax.: 22 257 84 00
lub napisz
prenumerata@avt.pl