101 POLSKICH PERKUSISTÓW! Perkusista PRZEJRZYJ I ZAMÓW STYCZNIOWE WYDANIE >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Drum Fest 2012: Jose Torres

Dodano: 13.09.2012

Na Drum Fest 2012 nie mogło zabraknąć Jose Torresa, który rozrusza publiczność kubańskimi dźwiękami.

14 październik, Opole, Filharmonia Opolska
godzina 19.00

bilety:
20 (przedsprzedaż)
30 (w dniu koncertu)

Jose Torres - Wirtuoz instrumentów perkusyjnych, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Jose Torres y Salsa Tropical. Artysta pochodzący z Kuby, na stałe mieszkający w Polsce. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Już od 25 lat występuje na polskiej scenie muzycznej z gwiazdami rodzimej estrady, m.in. z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Kayah, Urszulą, Maanamem, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem, Grzegorzem Ciechowskim, Blue Cafe. Koncertował i nagrywał również z czołówką polskich muzyków jazzowych - Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Pełnił funkcję kierownika muzycznego w programach telewizyjnych "Egzotyczne lato z Tercetem" oraz "Wieczór z Jagielskim". W lipcu 2006 r. obchodził srebrny jubileusz pracy artystycznej, koncert z tej okazji wyemitowała TVP2. Od listopada 2008 r. piastuje honorową funkcję Prezesa Fundacji Sztuka Zdrowie Tolerancja. Jest autor autobiografii "Salsa na wolności". Od ponad 25 lat zajmuje I miejsce w głosowaniu na najpopularniejszego muzyka roku, w kategorii "instrumenty perkusyjne", a plebiscyt ten ogłasza najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne "Jazz Forum".

Tomasz Torres - Perkusista Afromental, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, student Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Prywatnie syn muzyka Jose Torresa. Zagrał 7 tras koncertowych w USA z polskim zespołem jazzowym Triology. Wydał 3 płyty - 2 studyjne i koncertową. Wraz z zespołem Jose Torres Salsa Tropical brał udział w nagraniach programu "Wieczór z Jagielskim".

Juan Carlos Hechavarria - Znany jako wokalista grupy Klimax. Z pochodzenia Kubańczyk, nagrał w swojej ojczyźnie wiele albumów studyjnych, występował też w telewizji. Jego wuj, Rolando Montero Tamayo, jest wokalistą grupy el Muso, która na Kubie odniosła duży sukces. W dyskografii el Muso znajdują się również wczesne nagrania Carlosa.

Grzegorz Turczyński - Puzonista, wokalista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest współzałożycielem zespołu Easy Band All Stars. Prowadzi Młodą Akademię Jazzu w Gorzowie Wielkopolskim. Grał w musicalach Chicago, Mandarynki i Pomarańcze, Gorączka. Współpracował z Leszkiem Możdżerem przy nagraniach do musicalu Śmierdź w górach. Gra m.in. w zespole Salsa Tropical Jose Torresa, a także w Big Bandach.

Luis Nubiola - Saksofonista, pedagog, absolwent Conservatorio National de Musica de La Habana w klasie Amadeo Roldan. Studiował również pod okiem Carlosa Averhoffa (prof. Universidad de Musica de Miami). Występował w kubańskim klubie jazzowym ?La Zorra y el Cuervo", gdzie grał z takimi gwiazdami muzyki jazzowej jak Steve Coleman, Wynton Marsalls, George Benson, i innymi. Obecnie pracuje jako profesor w Academia de Musica Bach y Yamaha.

Bilety na koncert dostępne na portalach www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, w salonach muzycznych Ragtime oraz przed koncertem.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest.

zdjęcie: http://www.torres.com.pl

« poprzednia następna »


Pozostałe

Zildjian K Custom Special Dry

Dodano: 20.01.2017

Firma Zildjian przygotowała na 2017 rok całkiem nową serię talerzy K Custom Special Dry Collection.

czytaj dalej

Nowy zestaw DW 45th Anniversary

Dodano: 20.01.2017

Podczas targów NAMM 2017 zadebiutowała nowa seria bębnów firmy DW - Collector’s Series 45th Anniversary.

czytaj dalej

Nowe modele werbli Tama S.L.P

Dodano: 19.01.2017

Do rodziny werbli Tama Sound Lab Project (S.L.P.) dołączyły dwa nowe modele wykonane ze świerku i aluminium.

czytaj dalej

Paiste PST X DJs 45 Set

Dodano: 19.01.2017

Wśród nowości szwajcarskiego producenta talerzy Paiste na 2017 rok znalazł się między innymi zestaw PST X DJs 45.

czytaj dalej

Sonor na Musikmesse 2017

Dodano: 18.01.2017

Wśród wystawców prezentujących swoje produkty podczas targów Musikmesse 2017 we Frankfurcie nie zabraknie również firmy Sonor.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama