Zobacz porady i podpowiedzi od śmietanki perkusyjnej... Perkusista Zamów listopadowe wydanie >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Drum Fest 2012: Jose Torres

Dodano: 13.09.2012

Na Drum Fest 2012 nie mogło zabraknąć Jose Torresa, który rozrusza publiczność kubańskimi dźwiękami.

14 październik, Opole, Filharmonia Opolska
godzina 19.00

bilety:
20 (przedsprzedaż)
30 (w dniu koncertu)

Jose Torres - Wirtuoz instrumentów perkusyjnych, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Jose Torres y Salsa Tropical. Artysta pochodzący z Kuby, na stałe mieszkający w Polsce. Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Już od 25 lat występuje na polskiej scenie muzycznej z gwiazdami rodzimej estrady, m.in. z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Kayah, Urszulą, Maanamem, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem, Grzegorzem Ciechowskim, Blue Cafe. Koncertował i nagrywał również z czołówką polskich muzyków jazzowych - Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Pełnił funkcję kierownika muzycznego w programach telewizyjnych "Egzotyczne lato z Tercetem" oraz "Wieczór z Jagielskim". W lipcu 2006 r. obchodził srebrny jubileusz pracy artystycznej, koncert z tej okazji wyemitowała TVP2. Od listopada 2008 r. piastuje honorową funkcję Prezesa Fundacji Sztuka Zdrowie Tolerancja. Jest autor autobiografii "Salsa na wolności". Od ponad 25 lat zajmuje I miejsce w głosowaniu na najpopularniejszego muzyka roku, w kategorii "instrumenty perkusyjne", a plebiscyt ten ogłasza najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne "Jazz Forum".

Tomasz Torres - Perkusista Afromental, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, student Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Prywatnie syn muzyka Jose Torresa. Zagrał 7 tras koncertowych w USA z polskim zespołem jazzowym Triology. Wydał 3 płyty - 2 studyjne i koncertową. Wraz z zespołem Jose Torres Salsa Tropical brał udział w nagraniach programu "Wieczór z Jagielskim".

Juan Carlos Hechavarria - Znany jako wokalista grupy Klimax. Z pochodzenia Kubańczyk, nagrał w swojej ojczyźnie wiele albumów studyjnych, występował też w telewizji. Jego wuj, Rolando Montero Tamayo, jest wokalistą grupy el Muso, która na Kubie odniosła duży sukces. W dyskografii el Muso znajdują się również wczesne nagrania Carlosa.

Grzegorz Turczyński - Puzonista, wokalista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest współzałożycielem zespołu Easy Band All Stars. Prowadzi Młodą Akademię Jazzu w Gorzowie Wielkopolskim. Grał w musicalach Chicago, Mandarynki i Pomarańcze, Gorączka. Współpracował z Leszkiem Możdżerem przy nagraniach do musicalu Śmierdź w górach. Gra m.in. w zespole Salsa Tropical Jose Torresa, a także w Big Bandach.

Luis Nubiola - Saksofonista, pedagog, absolwent Conservatorio National de Musica de La Habana w klasie Amadeo Roldan. Studiował również pod okiem Carlosa Averhoffa (prof. Universidad de Musica de Miami). Występował w kubańskim klubie jazzowym ?La Zorra y el Cuervo", gdzie grał z takimi gwiazdami muzyki jazzowej jak Steve Coleman, Wynton Marsalls, George Benson, i innymi. Obecnie pracuje jako profesor w Academia de Musica Bach y Yamaha.

Bilety na koncert dostępne na portalach www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, w salonach muzycznych Ragtime oraz przed koncertem.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest.

zdjęcie: http://www.torres.com.pl

« poprzednia następna »


Pozostałe

Wygraj Istanbul Mehmet Samatya 10"

Dodano: 05.12.2016

Zapraszamy do udziału w kolejnej, grudniowej odsłonie naszego cyklicznego konkursu, w którym tym razem można wygrać talerz splash Istanbul Mehmet Samatya 10"

czytaj dalej

Talerze Impression w Polsce

Dodano: 04.12.2016

Na polskim rynku od kilku tygodni działa przedstawiciel tureckiej marki talerzy Impression.

czytaj dalej

Grudniowy numer Perkusisty

Dodano: 02.12.2016

Ho, ho ho. Nadchodzi grudniowy numer Magazynu Perkusista.

czytaj dalej

Warsztaty perkusyjne z Darayem

Dodano: 01.12.2016

Już 3 grudnia zapraszamy do Wołomina na warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Daray.

czytaj dalej

Code - zaproponuj nazwę naciągu

Dodano: 30.11.2016

Na facebookowej stronie producenta naciągów Code trwa krótki konkurs na nazwę nowego modelu firmy.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama