KRZYSIEK DZIEDZIC - POLISH DRUMMERS Perkusista Przejrzyj kwietniowe wydanie >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Marimba na Drum Fest 2012

Dodano: 14.09.2012

Mark Ford, She-e Wu oraz Anders Astrand to kolejne gwiazdy Drum Fest 2012, które zobaczymy zarówno na koncercie jak i na warsztatach.

5 października, Mark Ford, She-e Wu, Anders Astrand, Krzysztof Jaguszewski, Jacek Wota - soliści; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej - Opole, Filharmonia Opolska - koncert symfoniczny
godzina 19.00

6 października, Mark Ford, She-e Wu, Anders Astrand - Opole, Filharmonia Opolska - recital muzyki klasycznej

godzina 19.00

Mark Ford

Wirtuoz marimby, gra też na innych instrumentach perkusyjnych. Zamiłowanie do muzyki umiejętnie łączy z pracą zawodową - zajmuje stanowisko Profesora klasy perkusji na North Texas University w Denton, pełnił też funkcję prezesa Światowego Stowarzyszenia Perkusyjnego (Percussive Arts Society- PAS). Jest cenionym kompozytorem muzyki solistycznej i kameralnej, skomponował wiele popularnych utworów na marimbę i perkusję jak: Head Talk, Polaris, Lore Fanfare, Stubernic, Heads Up!, The Surface of Life. W swojej dyskografii posiada m.in. wspólną płytę z Keiko Abe. Często koncertuje i prowadzi warsztaty podczas festiwali muzycznych w Ameryce Pd, Europie, Azji i Australii, a jego kompozycje były wykonywane w wielu salach koncertowych na całym świecie. Mark zdobył uznanie jako znakomity pedagog i wykładowca. Jest autorem podręcznika o technice gry na marimbie. To wybitny instrumentalista, zajmujący pierwsze miejsca w wielu renomowanych konkursach kompozytorskich. Zespół perkusyjny Uniwersytetu North Texas, pod jego kierunkiem został uznany zwycięzcą konkursu PAS International Percussion Ensemble w 2009 r.


She-e Wu

Pochodząca z Tajwanu, wybitna artystka, która w mistrzowski sposób komponuje utwory na marimbę i perkusję. W 1991 r. rozpoczęła studia na Northwestern University (USA). Kształciła się pod okiem takich sław jak Leigh Howard Stevens, Ed Soph, i Tzong-Ching Ju. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym i dyrektorem wydziału perkusyjnego na wspomnianym Northwestern University. Kieruje także Rutgers Percussion Ensemble (w 2004 r. zwyciężyła w konkursie Percussive Arts Society International Percussion Ensemble), koordynuje też Percussion Program. Koncertuje niemal na całym świecie i wszędzie wzbudza ogromne zainteresowanie.

Anders Astrand

Szwedzki artysta- kompozytor, specjalizujący się w grze na perkusji. Od 2002 r. zajmuje stanowisko członka Rady Dyrektorów PAS, jest też przewodniczącym Kapituły szwedzkiego PAS. Występuje m.in. w Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii, zarówno jako solista, oraz wspólnie z Global Percussion Network. Wchodzi w skład kilku grup, w tym tria Engebretson / Fancher / Astrand, które skupia się zarówno na gotowych kompozycjach, jak i na improwizacji. Współtworzy też duet z Matthias?em Wagnerem, traktujący improwizację jako swego rodzaju eksperyment muzyczny, w którym nie ma miejsca na jakiekolwiek ograniczenia. Podobnie trio Like One, którego jest członkiem, stosuje techniki improwizacyjne do stworzenia całego koncertu, mieszając jazz, flamenco, muzykę współczesną, i inne style. Obok współpracy z muzykami światowej sławy, Astrand prowadzi warsztaty, angażuje się w projekty chóralne w Europie i Stanach Zjednoczonych, komponuje muzykę do spektakli, m.in. tanecznych, czy do projekcji video.

Bilety na koncert 5 października dostępne w Filharmonii Opolskiej, a na koncertu w dniu 6 października na portalach www.ticketpro.pl, www.ticketportal, w salonach muzycznych RAGTIME, a takze przed koncertem.

Zapraszamy także na konkurs wibrafonowy i marimbowy oraz warsztaty marimbowe:

5 październik, Międzynarodowy Konkurs Wibrafonowy i Marimbowy - Opole, Państwowa Szkoła Muzyczna - jury: Mark Ford, She-e Wu, Anders Astrand,  Jacek Wota
godzina 10.00

6 październik:

14.00 - Anders Astrand - Opole, Państwowa Szkoła Muzyczna  - warsztaty marimbowe
15.00 - She-e Wu - Opole, Państwowa Szkoła Muzyczna  - warsztaty marimbowe
16.00 - Mark Ford - Opole, Państwowa Szkoła Muzyczna  - warsztaty marimbowe
17.00 - Koncert Laureatów Konkursu Wibrafonowego i Marimbowego

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym Drum Fest.

« poprzednia następna »


Pozostałe

Wygraj Golden Cajon Award 2017

Dodano: 28.04.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w zorganizowanym przez firmę Schlagwerk konkursie Golden Cajon Award, w którym można wygrać trofeum  Golden Cajon, wysoką nagrodę pieniężną i wiele innych nagród.

czytaj dalej

Madness of Matt Garstka

Dodano: 27.04.2017

Perkusista Animals as Leaders, Matt Garstka przygotował materiał szkoleniowy oparty na kompozycjach z ostatniego albumu zespołu "Madness of Many".

czytaj dalej

Busem na Meinl Drum Festival 2017

Dodano: 26.04.2017

XII edycja światowej sławy Meinl Drum Festival odbędzie się już 1 lipca 2017 roku w Gutenstetten w Niemczech. Meinl zapewni fanom z Polski przejazd autokarem na miejsce wydarzenia.

czytaj dalej

Warsztaty Natural Grip Workshop

Dodano: 25.04.2017

Krzysztof Dziedzic i firma Mapex zapraszają na cykl warsztatów Natural Grip Workshop.

czytaj dalej

Nowy, kolorowy set Aquilesa Priestera

Dodano: 24.04.2017

Aquiles Priester i firma Paiste zaprezentowali nowy zestaw talerzy brazylijskiego perkusisty, oparty na nowej serii, kolorowych blach Color Sound 900.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama