PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Rocznicowe werble Nicko McBraina

Dodano: 31.01.2013

Firma Premier świętuje 20 lecie współpracy z Nicko McBrainem prezentując nowe modele werbli przygotowane z myślą o perkusiście Iron Maiden.

Nicko McBrain dołączył do grona artystów Premiera w 1993 roku, w związku z czym producent postanowił uhonorować okrągłą rocznicę współpracy ze swoim sławnym podopiecznym wypuszczając i prezentując na targach NAMM aż trzy nowe modele werbli.


Nicko McBrain 'Aces High'

Limitowany werbel Aces High nawiązuje oczywiście do utworu Iron Maiden o tym samym tytule. Werbel ma 14 cali szerokości, klasyczne 5,5 cali głębokości, a jego korpus o grubości 10mm wykonano z 17 warstw sykomory

Werbel zdobi ręcznie wykonana wstawka z barwionej sykomory i drewna wiśniowego odtwarzająca barwy ochronne myśliwców Supermarine Spitfire oraz przypominający tarczę strzelniczą niebiesko-biało-czerwony herb sił lotniczych Zjednoczonego Królestwa. Litery LZ umieszczone na werblu to oznaczenia burtowe samolotów Dywizjonu 66 RAF-u wykorzystywane podczas wojny. Piloci dywizjonu (wśród nich znalazło się wielu asów powietrznych mających na koncie liczne zestrzelenia) latali właśnie na maszynach Supermarine Spitfire. Wewnętrzna część werbla koloru niebieskiego przywołuje z kolei barwę dolnej części wspomnianych samolotów.

Jakby tego było mało, wykonane z mosiądzu chromowane lugi nawiązują kształtem do nosów myśliwców Supermarine Spitfire. Podobnie jak w przypadku "lotniczych" modeli werbli Premiera z serii British Collection zastosowane tu stalowe, chromowane obręcze z potrójnym kołnierzem o wysokości 2,3 mm. Dochodzą do tego 42 sprężyny oraz naciąg Remo Emperor X.

Powstanie jedynie 100 egzemplarzy tych werbli i każdy egzemplarz zostanie sygnowany ręcznym podpisem Nicko. 


Nicko's Sicko

Ręcznie robiony w fabryce Premiera w Lancashire werbel Nicko's Sicko jest, jak zapowiada producent "werblem innym niż wszystkie".

Instrument ma wymiary 14" x 5,5" i korpus o grubości 10 mm wykonany z 16 warstw sykomory, nadającej mu ciepłe i mocne brzmienie. Zewnętrzna warstwa została wykończona ręcznie położonym olejem na srebrny, migoczący kolor. Ponadto znajdziemy tu chromowane lugi British Collection wykonane z mosiądzu, stalowe obręcze z potrójnym kołnierzem o wysokości 2,3 mm, szybką i wytrzymałą maszynkę do werbla, 42 sprężyny oraz naciąg Remo Emperor X.


Trzeci werbel jest całkowicie unikalny. To stworzony w jednym egzemplarzu prezent dla Nicko od firmy, który "przekracza granice perkusyjnego rzemiosła".

Wykonany ręcznie w angielskiej fabryce werbel składa się w 100 procentach z rdzennie brytyjskiego drewna. 7 milimetrowy korpus złożony jest z sześciu zewnętrznych warstw z angielskiego dębu brązowego, jednej warstwy sykomory oraz dwóch warstw cisu. Warstwę wewnętrzną wykonano z orzecha.

Werbel ozdobiono wykonanym z drewna logo Iron Maiden z albumu A Matter of Life and Death, które zostało wkomponowane w korpus bez dodatkowego klejenia. Logo powstało z orzecha i sykomory i zostało umiejscowione na zewnętrznym panelu z angielskiego cisu. Wewnątrz werbla usytuowano imię perkusisty wykonane z cisu. Całość uzupełnia chromowany hardware w całości stworzony w Anglii

Na skonstruowanie tego werbla specjaliści Premiera potrzebowali ponad 100 godzin pracy. Taka konstrukcja nie będzie już nigdy więcej powtórzona. To rzeczywiście wspaniały prezent dla lojalnego artysty.

« poprzednia następna »


Pozostałe

Nowy album Benny'ego Greba

Dodano: 25.07.2017

W ubiegły piątek ukazał się "Grebfruit 2“ - najnowszy album Benny'ego Greba.

czytaj dalej

Nowe stacki Sabiana

Dodano: 24.07.2017

W ramach akcji 'Summer stax attack' firma Sabian przygotowała cztery nowe konfiguracje stacków.

czytaj dalej

Sabian - nowe modele XSR

Dodano: 21.07.2017

Choć od wprowadzenia do oferty Sabiana nowej serii talerzy XSR nie upłynęły nawet dwa lata, firma dodała do niej trzy nowe modele.

czytaj dalej

Nominacje PNP 2017!

Dodano: 19.07.2017

Magazyn Perkusista, Infodrum.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne przedstawiają listę nominowanych do Polskich Nagród Perkusyjnych 2017.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 19.07.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove IV.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama