KRZYSIEK DZIEDZIC - POLISH DRUMMERS Perkusista Przejrzyj kwietniowe wydanie >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Gwiazdy Drum Fest 2013

Dodano: 01.07.2013

Występy Neal Morse Band, Gavina Harrisona & 05Ric, Jungle Funk i The Carl Palmer Legacy to tylko kilka wśród wielu atrakcji zaplanowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest 2013, który rozpocznie się we wrześniu.

27 - 28 września 2013 - KTU - Kimmo Pohjonen, Trey Gunn, Pat Mastelotto

KTU to interkontynentalna grupa eksperymentalna założona w 2004 roku.

Pat Mastelotto zaczął grać na perkusji mając zaledwie 10 lat, wzorując się na takich muzykach jak Ginger Baker i Mike Giles. Szybko zdobył uznanie w świecie muzycznym i otrzymał tytuł najlepszego perkusisty ambitnej muzyki z pogranicza jazzu i rocka. Mastelotto współpracował z takimi grupami i muzykami jak Mr. Mister, Scandal, Al Jarreau, Pointers Sisters, Terry Bozzio, Tony Levin, David Sylvian, No Man czy Flower Kings.

Trey Gunn - amerykański instrumentalista, gra na mało u nas znanym instrumencie chapman stick. Znany z występów w King Crimson (1994-2003) czy Gordian Knot, jest liderem The Trey Gunn Band oraz był współzałożycielem zespołów Quodia, KTU oraz TU. Gunn współpracował również z takimi muzykami jak Robert Fripp, Vernon Reid, John Paul Jones, Eric Johnson, Michael Brook, David Hykes oraz wieloma innymi.

Kimmmo Pohjoen - fiński wizjoner o nieskrępowanej energii. Tworzy od 30 lat, inspirując się wszystkimi formami muzyki akordeonowej, m.in. folkiem, muzyką klasyczną, eksperymentalną. Współpracuje z muzykami, artystami, designerami i VJ-ami (Maritą Liulią, Antti Kuivalainen), tancerzami i choreografami (Lisą Torun w 2005 roku, Tero Saarinen i Carolyn Carlson w 2006 roku). Komponuje też muzykę filmową.

27.09.2013 - Wrocław, Zaklęte Rewiry
28.09.2013 - Opole, Filharmonia Opolska

28 - 29 września 2013 - Neal Morse Band

Neal Morse - wybitny amerykański kompozytor i multiinstrumentalista jest znany przede wszystkim ze współpracy z grupami Spock's Beard oraz Transatlantic.

28.09.2013 - Klub Studio, Kraków
29.09.2013 - Filharmonia Opolska

1 - 2 października 2013 - Jungle Funk

Jungle Funk to połączenie funku, rocka, jazzu, awangardy, elektroniki, muzyki z zachodniej i północnej Afryki, hip-hopu, metalu, dubu i popu. W składzie zespołu występują:
Will Calhoun - perkusja (Living Colour)
Doug Wimbish - bass (Living Colour)
Vinx - wokal i perkusja (Sting, Stevie Wonder, Herbie Hancock)

1.10.2013 - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
2.10.2013 - Opole, Filharmonia Opolska

4 października 2013 - Mark Wood Experience

Mark Wood to skrzypek grający na instrumencie elektrycznym; założyciel firmy produkującej unikatowe skrzypce elektryczne. Jego muzyka i program edukacyjny na skrzypce był prezentowany w wielu programach informacyjnych w USA. Za twórczość kompozytorską otrzymał nagrodę Emmy. Był członkiem Trans-Siberian Orchestra. Ukończył prestiżową uczelnię Juilliard School w Nowym Jorku. Współpracował z Celine Dion, Billy Joelem, Stevem Vaiem, Westworld i Lenny Kravitzem. Jako wykonawca solowy wydał siedem płyt, zawierających jego wersje popularnych utworów rockowych. Co roku Mark Wood odwiedza 60 szkół muzycznych w Stanach Zjednoczonych i promuje swój projekt edukacyjny "Electrify Your Strings". Program łączy muzykę klasyczną z nowoczesnymi stylami, takimi jak rock, jazz i blues.

Mark Wood - skrzypce elektryczne
Laura Kaye - wokal
Elijah Wood - perkusja
i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej

4.10.2013 - Opole, Filharmonia Opolska

18 - 20 października 2013
Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy i Marimbowy - dla uczniów i studentów szkół muzycznych.


Zgłoszenia do 10 września 2013. Więcej szczegółów TUTAJ.

18 - 20 października 2013 - Mark Ford - marimba

18 - 20 października 2013 - Mallostrings

Zespół powstał w grudniu 2011 roku w Sztokholmie. Åstrand i Samuels koncertowali już jako duet kilkakrotnie tworząc muzykę improwizowaną. Do składu dołączyły dwie wybitne artystki Dager i Ekstrom, tworząc jedyną w swoim rodzaju muzykę. Ich repertuar to mieszanka nowoczesnego jazzu i tradycyjnej muzyki ludowej, wszystko - od średniowiecza do najnowszego popu - niepowtarzalny styl i szyk. Piąty muzyk, Tomas Bolin tworzy magiczną atmosferę i wydobywa esencję każdego instrumentu.

Dave Samuels i Anders Åstrand: marimba i perkusja
Anna Dager i Hanna Ekström : wiolonczela i skrzypce
Tomas Bolin: dźwiękowiec

12 - 15 listopada 2013 - The Carl Palmer Legacy

Carl Palmer jest jednym z najbardziej cenionych perkusistów rockowych. Wytrawny profesjonalista, świetny technik i dynamiczny brytyjski showman, zachwyca słuchaczy i widzów już od czterech dekad. Jest najbardziej znany ze współpracy z Atomic Rooster, The Crazy World of Arthur Brown, Asia oraz Emerson, Lake & Palmer (utworzony z Gregiem Lakem i Keithem Emersonem), z którym odniósł największe sukcesy w swojej karierze.

Carl Palmer - perkusja (Emerson, Lake & Palmer; Asia)
Simon Fitzpatrick - gitara basowa
Paul Bielatowicz - gitara elektryczna

12.11.2013 Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury - koncert trio
15.11.2013 Opole, Filharmonia Opolska - koncert symfoniczny

15 - 17 listopada 2013 - Gavin Harrison & 05Ric

Gavin Harrison (perkusja, pianino, gitara) współpracuje z 05Ric (wokal, bas, gitara) od 5 lat. Artyści wspólnie wydali trzy albumy ("Drop" 2007 "Circles" 2009 i "The Man Who Sold Himself" 2012). Muzyka duetu powinna przypaść do gustu miłośnikom King Crimson, jak również zwolennikom jazzrockowych eksperymentów oraz muzyki fusion. Maniera wokalna 05Ric-a kojarzy się dość mocno z równie charakterystycznym wokalem, jaki posiada David Sylvian.

Havana Dreams - zespół Jose Torresa

Havana Dreams to pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, specjalizujący się zarówno w tradycjonalnej muzyce kubańskiej, jak również i w nowym stylu młodego pokolenia - Timbie. W szeregach kapeli występuje wiele wspaniałych muzyków pochodzących z Kuby i Polski, a dyrektorem artystycznym jest Jose Torres. Podobne składy i brzmienia można posłuchać na ulicach Hawany, które oczarowują wszystkich odwiedzających wyspę. Muzyka, która ma w sobie wiele emocji - radość i energię połączone z nostalgią.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym imprezy.

« poprzednia następna »


Pozostałe

Wygraj Golden Cajon Award 2017

Dodano: 28.04.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w zorganizowanym przez firmę Schlagwerk konkursie Golden Cajon Award, w którym można wygrać trofeum  Golden Cajon, wysoką nagrodę pieniężną i wiele innych nagród.

czytaj dalej

Madness of Matt Garstka

Dodano: 27.04.2017

Perkusista Animals as Leaders, Matt Garstka przygotował materiał szkoleniowy oparty na kompozycjach z ostatniego albumu zespołu "Madness of Many".

czytaj dalej

Busem na Meinl Drum Festival 2017

Dodano: 26.04.2017

XII edycja światowej sławy Meinl Drum Festival odbędzie się już 1 lipca 2017 roku w Gutenstetten w Niemczech. Meinl zapewni fanom z Polski przejazd autokarem na miejsce wydarzenia.

czytaj dalej

Warsztaty Natural Grip Workshop

Dodano: 25.04.2017

Krzysztof Dziedzic i firma Mapex zapraszają na cykl warsztatów Natural Grip Workshop.

czytaj dalej

Nowy, kolorowy set Aquilesa Priestera

Dodano: 24.04.2017

Aquiles Priester i firma Paiste zaprezentowali nowy zestaw talerzy brazylijskiego perkusisty, oparty na nowej serii, kolorowych blach Color Sound 900.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama