KRZYSIEK DZIEDZIC - POLISH DRUMMERS Perkusista Przejrzyj kwietniowe wydanie >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Album Wolf Spider w październiku

Dodano: 22.09.2015

Już w październiku do sprzedaży trafi najnowsze studyjne wydawnictwo formacji Wolf Spider zatytułowane "V".

Wolf Spider, znany także jako Wilczy Pająk, to grupa która powstała w połowie lat 80. i aktywnie działała na polskiej scenie metalowej do początku lat 90. Wyjątkowe podejście do thrash metalu, skomplikowane kompozycje, rozbudowane harmonie, wysoki kunszt muzyczny to cechy, które pozwoliły zespołowi szybko osiągnąć sukces i zagrać na najważniejszych metalowych festiwalach czy wystąpić przed samym Deep Purple.

Już w październiku do sprzedaży trafi najnowsze studyjne wydawnictwo formacji, zatytułowane "V". Będzie to ponad godzinna kompilacja metalowych dźwięków, zawierająca kompozycje w stylu Wilczego Pająka, doprawiona szczyptą nowoczesności. Tak o albumie opowiada założyciel i gitarzysta zespołu - Piotr "Mańkover" Mańkowski:

"To nasza piąta płyta w dyskografii i pierwsza po bardzo długiej przewie. Trzynaście nowych utworów, z czego trzy znane są z EP-ki. Kiedy myślałem o materiale na płytę, to wiedziałem, że musi to być wyraźna kontynuacja Wolf Spidera, ale też nie ulegało wątpliwości, że dzisiejsze widzenie muzy i dojrzałość muzyczna, jaką się nabywa z czasem, na pewno znajdą odzwierciedlenie w kompozycjach. I myślę, że tak się stało - mam poczucie, że powstała płyta o jakiej marzyłem - dynamiczna, dojrzała i bardzo przemyślana."

Mariusz "Maryś" Przybylski - pierwszy i obecny basista zespołu podkreśla: "Dojrzałość nowych kompozycji, które cały czas mają w tle stylistykę WS, nowe aranże, które są wypadkową naszych doświadczeń, to wszystko daje nowatorskie podejście do obecnego tworzenia muzyki, nowa płyta to my… teraz."

Za perkusją Wolf Spider zasiada utalentowana, doświadczona i od lat doceniana nie tylko w Polsce, ale także na świecie - Beata Polak: "Udział w procesie tworzenia muzyki Wilczego Pająka to dla mnie nowe doświadczenie. Charakterystyczny układ kompozycji stawia perkusję w innym niespotykanym dla mnie miejscu. Nie jest tylko tłem rytmicznym, ale kolejnym głosem obok skomplikowanych gitar. Jest to bardzo trudne i nowatorskie ujęcie tego instrumentu w brzmieniu zespołu, ale powoduje, że grę w WS traktuję zupełnie inaczej niż w swoich dotychczasowych projektach. Gra tutaj jest dla mnie dużym wyzwaniem, które wymaga ciężkiej pracy, ale która sprawia mi ogromną satysfakcję".

Lista utworów

1. It’s Your Time
2. Who Am I?
3. Sense of Life
4. What If...
5. Phoenix
6. Instability
7. Vacuum
8. The Despot
9. Sleepless
10. New Freakality
11. The Fight
12. Psycho War
13. White Samba
14. It’s Your Time (Orchestral version) - bonus

W utworze "Instability" solówki zagrali: nowy gitarzysta Przemek Marciniak oraz przyjaciel zespołu i dawny jego członek - Dariusz "Popcorn" Popowicz, który od lat znany jest ze swoich występów z Acid Drinkers.

Mówi Przemek Marciniak: "Muzyka tego zespołu towarzyszyła mi od szkoły podstawowej, a thrash to gatunek, na którym się wychowałem. Oczywiście nauczenie się całego materiału było i nadal jest dla mnie sporym wyzwaniem. Muzyka tworzona przez Piotra jest dość skomplikowana, zwłaszcza rytmicznie, z częstymi zmianami metrum i rozbudowanymi tematami. O nudzie nie ma tutaj mowy. To ciężka praca, ale i świetna zabawa. Cieszę się, że trafiłem do tego zespołu nie tylko z powodu muzyki, ale przede wszystkim dlatego, że to świetni, pozytywni ludzie, a atmosfera towarzysząca nam podczas pracy jest doskonała".

Czwarty w historii zespołu wokalista - Maciej "Rocker“ Wróblewski to przedstawiciel nowego pokolenia, który o swoim udziale w WS mówi krótko: "Bardzo często spotykam się z głosami typu: "Nowy Wolf Spider to już nie to samo". A ja właśnie widzę w nowej muzyce ewolucję zespołu, która z płyty na płytę postępowała. Nowa muzyka brzmi "nowocześniej“ dlatego, że została nagrana na nowoczesnym sprzęcie i przy użyciu nowoczesnej technologii. Ja śpiewam po prostu po swojemu i jeśli ludzie twierdzą, że udało mi się połączyć styl śpiewania Leszka Szpigiela, Jacka Piotrowskiego i Tomka Zwierzchowskiego, to jest to dla mnie bardzo miłe."

W ślad za nowym wydawnictwem ruszy jesienna trasa koncertowa "The sense of.... - the "V" tour", w ramach której Wolf Spider odwiedzi kilkanaście polskich miast. Szczegóły wkrótce.

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym płyty.

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Madness of Matt Garstka

Dodano: 27.04.2017

Perkusista Animals as Leaders, Matt Garstka przygotował materiał szkoleniowy oparty na kompozycjach z ostatniego albumu zespołu "Madness of Many".

czytaj dalej

Busem na Meinl Drum Festival 2017

Dodano: 26.04.2017

XII edycja światowej sławy Meinl Drum Festival odbędzie się już 1 lipca 2017 roku w Gutenstetten w Niemczech. Meinl zapewni fanom z Polski przejazd autokarem na miejsce wydarzenia.

czytaj dalej

Warsztaty Natural Grip Workshop

Dodano: 25.04.2017

Krzysztof Dziedzic i firma Mapex zapraszają na cykl warsztatów Natural Grip Workshop.

czytaj dalej

Nowy, kolorowy set Aquilesa Priestera

Dodano: 24.04.2017

Aquiles Priester i firma Paiste zaprezentowali nowy zestaw talerzy brazylijskiego perkusisty, oparty na nowej serii, kolorowych blach Color Sound 900.

czytaj dalej

Zmarł William Tolley

Dodano: 21.04.2017

William Tolley, perkusista deathmetalowego Internal Bleeding oraz nowojorski strażak zmarł wczoraj w wypadku podczas gaszenia pożaru.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama