PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowości Vic Firth na 2016 rok

Dodano: 02.02.2016

Firma Vic Firth zaprezentowała na targach NAMM 2016 cztery nowe, sygnowane komplety pałek perkusyjnych, a także nowe pałki i mallety marszowe i wibrafonowe.

Wśród artystów mogących pochwalić się nowymi, sygnowanymi pałkami perkusyjnymi Vic Firth znaleźli się Ray Luzier, Chris Coleman i Jen Ledger ze Skillet. W ofercie firmy pojawiły się również pałki z sygnaturą legendarnego Keitha Moona.

Ray Luzier Signature


Hikorowe pałki perkusisty Korn cechują się owalną główką, grubą szyjką i krótkim zwężeniem. To kombinacja trzonu 5B oraz główki i szyjki z modelu Rock - co przekłada się na dużą odporność na mocne granie przy zachowaniu świetnego czucia i brzmienia instrumentów.


"Począwszy od moich szkolnych czasów, marką pałek, którą z powodu niedoścignionej jakości darzyłem największym szacunkiem, był Vic Firth" - powiedział Ray Luzier "Moimi ulubionymi modelami były 5B i Rock, dlatego kiedy nadarzyła się okazja stworzenia własnej sygnatury, naturalnym pomysłem było połączenie właśnie tych modeli. To dla mnie idealne pałki." "Pałki perkusyjne to narzędzia, które cały czas trzymamy w rękach, dlatego muszą być perfekcyjne. W zespołach, w których się udzielam, gram mocną muzykę, więc potrzebuję wytrzymałych pałek, które sprostają mojemu stylowi gry bez uszczerbku dla feelingu. Wypróbujcie je, a zrozumiecie, o czym mówię" - dodaje.

Średnica: .595" (1,51cm)
Długość: 16 1/8" (40.96cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Chris Coleman Signature


Dłuższe i grubsze niż Luziera, hikorowe pałki firmowane przez Chrisa Colemana cechują się podobnymi właściwościami - mają krótkie zwężenie, grubą szyjkę oraz owalny tip.


"Przez lata używałem wielu znakomitych pałek Vic Firth, jednak zawsze marzyłem o jednym, wyjątkowym modelu, z którym będę mógł poruszać się po wszystkich muzycznych obszarach. Pałkach, z którymi będę mógł się całkowicie utożsamić. Właśnie coś takiego otrzymałem."

Średnica: .615" (1.56cm)
Długość: 16 3/8" (41.59cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Jen Ledger Signature


Hikorowe pałki perkusistki Skillet, dzięki swojej długości (16 1/2") zapewniają maksymalne czucie gry. Pałki mają dłuższe zwężenie w wersji medium oraz grubą, łezkowatą główkę.


"To wspaniałe, że otrzymałam możliwość zaprojektowania własnych pałek" - powiedziała Jen Ledger "Naszym zamiarem było stworzenie pałek, które dadzą mi maksymalną wolność podczas gry na żywo. Moje nowe pałki to idealne połączenie właściwej wagi, długości i grubości. Są bardzo solidne, ale nie są zbyt ciężkie i masywne. Kiedy na scenie skacze poziom adrenaliny, pozwalają mi grać mocno, ale nie wywołują zmęczenia."

Średnica: .588" (1.49cm)
Długość: 16 1/2" (41.91cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Keith Moon Signature


Wykonane z hikory pałki sygnowane przez zmarłego, legendarnego perkusistę The Who cechują się unikalnym designem łączącym trzon w wersji medium, zwężenie medium o dużym spadku, owalną główkę oraz długość poniżej 16".


Pałki powstały na zaproszenie i w konsultacji ze spadkobiercami perkusisty, a ich specyfikacja pokrywa się z modelami, których Keith Moon używał podczas lat swojej burzliwej kariery. "Chcieliśmy, aby nowy model pałek Keith Moon został stworzony przez najlepszego producenta." - oświadczyła Amanda DeWolf, córka Keitha Moona "Wybraliśmy Vic Firth, aby dokładnie odtworzyć oryginalny design jego pałek oraz zagrwarantować najwyższą jakość, z której firma słynie."

Średnica: 560" (1.42cm)
Długość: 15 13/16" (40.17cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Ponadto wśród nowości Vic Firth znalazły się:

Steve Gadd 70th Collection


Zaprezentowana w ubiegłym roku jubileuszowa, przygotowana w związku z 70 urodzinami mistrza kolekcja akcesoriów ma teraz nowe, poprawione czarne wykończenie oraz pamiątkowe logo. W zestawie Steve Gadd 70th Collection znalazły się:  

Gadd Padd
Steve Gadd Signature Sticks (drewniany tip)
Steve Gadd Nylon (nylonowy tip)
Steve Gadd Wire Brush

Więcej o produktach Steve Gadd 70th Collection możesz przeczytać TUTAJ

John Mapes, zasłużony dla bębnów marszowych designer i edukator, może pochwalić się nowymi sygnowanymi pałkami do werbli i głębokich bębnów marszowych (tenor).

Sygnowana przez Iana Groma seria malletów to aż osiem nowych modeli - pięć do marimby oraz trzy do wibrafonu.

Ponadto firma zaprezentowała cztery modele wibrafonowych malletów z linii Contemporary Series.


http://vicfirth.com/


« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Carl Allen w rodzinie Vater

Dodano: 26.07.2017

Znany jazzowy perkusista i edukator, Carl Allen dołączył do grona endorserów firmy Vater.

czytaj dalej

Nowy album Benny'ego Greba

Dodano: 25.07.2017

W ubiegły piątek ukazał się "Grebfruit 2“ - najnowszy album Benny'ego Greba.

czytaj dalej

Nowe stacki Sabiana

Dodano: 24.07.2017

W ramach akcji 'Summer stax attack' firma Sabian przygotowała cztery nowe konfiguracje stacków.

czytaj dalej

Sabian - nowe modele XSR

Dodano: 21.07.2017

Choć od wprowadzenia do oferty Sabiana nowej serii talerzy XSR nie upłynęły nawet dwa lata, firma dodała do niej trzy nowe modele.

czytaj dalej

Nominacje PNP 2017!

Dodano: 19.07.2017

Magazyn Perkusista, Infodrum.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne przedstawiają listę nominowanych do Polskich Nagród Perkusyjnych 2017.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama