Tommy Clufetos we wrześniowym numerze Perkusista Przejrzyj online >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowości Vic Firth na 2016 rok

Dodano: 02.02.2016

Firma Vic Firth zaprezentowała na targach NAMM 2016 cztery nowe, sygnowane komplety pałek perkusyjnych, a także nowe pałki i mallety marszowe i wibrafonowe.

Wśród artystów mogących pochwalić się nowymi, sygnowanymi pałkami perkusyjnymi Vic Firth znaleźli się Ray Luzier, Chris Coleman i Jen Ledger ze Skillet. W ofercie firmy pojawiły się również pałki z sygnaturą legendarnego Keitha Moona.

Ray Luzier Signature


Hikorowe pałki perkusisty Korn cechują się owalną główką, grubą szyjką i krótkim zwężeniem. To kombinacja trzonu 5B oraz główki i szyjki z modelu Rock - co przekłada się na dużą odporność na mocne granie przy zachowaniu świetnego czucia i brzmienia instrumentów.


"Począwszy od moich szkolnych czasów, marką pałek, którą z powodu niedoścignionej jakości darzyłem największym szacunkiem, był Vic Firth" - powiedział Ray Luzier "Moimi ulubionymi modelami były 5B i Rock, dlatego kiedy nadarzyła się okazja stworzenia własnej sygnatury, naturalnym pomysłem było połączenie właśnie tych modeli. To dla mnie idealne pałki." "Pałki perkusyjne to narzędzia, które cały czas trzymamy w rękach, dlatego muszą być perfekcyjne. W zespołach, w których się udzielam, gram mocną muzykę, więc potrzebuję wytrzymałych pałek, które sprostają mojemu stylowi gry bez uszczerbku dla feelingu. Wypróbujcie je, a zrozumiecie, o czym mówię" - dodaje.

Średnica: .595" (1,51cm)
Długość: 16 1/8" (40.96cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Chris Coleman Signature


Dłuższe i grubsze niż Luziera, hikorowe pałki firmowane przez Chrisa Colemana cechują się podobnymi właściwościami - mają krótkie zwężenie, grubą szyjkę oraz owalny tip.


"Przez lata używałem wielu znakomitych pałek Vic Firth, jednak zawsze marzyłem o jednym, wyjątkowym modelu, z którym będę mógł poruszać się po wszystkich muzycznych obszarach. Pałkach, z którymi będę mógł się całkowicie utożsamić. Właśnie coś takiego otrzymałem."

Średnica: .615" (1.56cm)
Długość: 16 3/8" (41.59cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Jen Ledger Signature


Hikorowe pałki perkusistki Skillet, dzięki swojej długości (16 1/2") zapewniają maksymalne czucie gry. Pałki mają dłuższe zwężenie w wersji medium oraz grubą, łezkowatą główkę.


"To wspaniałe, że otrzymałam możliwość zaprojektowania własnych pałek" - powiedziała Jen Ledger "Naszym zamiarem było stworzenie pałek, które dadzą mi maksymalną wolność podczas gry na żywo. Moje nowe pałki to idealne połączenie właściwej wagi, długości i grubości. Są bardzo solidne, ale nie są zbyt ciężkie i masywne. Kiedy na scenie skacze poziom adrenaliny, pozwalają mi grać mocno, ale nie wywołują zmęczenia."

Średnica: .588" (1.49cm)
Długość: 16 1/2" (41.91cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Keith Moon Signature


Wykonane z hikory pałki sygnowane przez zmarłego, legendarnego perkusistę The Who cechują się unikalnym designem łączącym trzon w wersji medium, zwężenie medium o dużym spadku, owalną główkę oraz długość poniżej 16".


Pałki powstały na zaproszenie i w konsultacji ze spadkobiercami perkusisty, a ich specyfikacja pokrywa się z modelami, których Keith Moon używał podczas lat swojej burzliwej kariery. "Chcieliśmy, aby nowy model pałek Keith Moon został stworzony przez najlepszego producenta." - oświadczyła Amanda DeWolf, córka Keitha Moona "Wybraliśmy Vic Firth, aby dokładnie odtworzyć oryginalny design jego pałek oraz zagrwarantować najwyższą jakość, z której firma słynie."

Średnica: 560" (1.42cm)
Długość: 15 13/16" (40.17cm)

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


Ponadto wśród nowości Vic Firth znalazły się:

Steve Gadd 70th Collection


Zaprezentowana w ubiegłym roku jubileuszowa, przygotowana w związku z 70 urodzinami mistrza kolekcja akcesoriów ma teraz nowe, poprawione czarne wykończenie oraz pamiątkowe logo. W zestawie Steve Gadd 70th Collection znalazły się:  

Gadd Padd
Steve Gadd Signature Sticks (drewniany tip)
Steve Gadd Nylon (nylonowy tip)
Steve Gadd Wire Brush

Więcej o produktach Steve Gadd 70th Collection możesz przeczytać TUTAJ

John Mapes, zasłużony dla bębnów marszowych designer i edukator, może pochwalić się nowymi sygnowanymi pałkami do werbli i głębokich bębnów marszowych (tenor).

Sygnowana przez Iana Groma seria malletów to aż osiem nowych modeli - pięć do marimby oraz trzy do wibrafonu.

Ponadto firma zaprezentowała cztery modele wibrafonowych malletów z linii Contemporary Series.


http://vicfirth.com/


« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

ROZWIĄZANIE KONKURSU MEINL!

Dodano: 30.09.2016

W trakcie Meinl Drum Festival, na stoisku Perkusisty, które było jedynym stoiskiem spoza firmy Meinl, rozdawaliśmy 2 talerze Classics Custom. Oto wyniki!

czytaj dalej

Zobacz set Paiste Jona Larsena

Dodano: 27.09.2016

Zobacz video, w którym perkusista Volbeat, Jon Larsen zaprezentował swój koncertowy set talerzy Paiste.

czytaj dalej

Vinnie Moore na koncercie w Polsce

Dodano: 26.09.2016

8 października w bocheńskim Zespole Szkół Muzycznych wystąpi Vinnie Moore.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak nagradza

Dodano: 24.09.2016

Bębniarz Natalii Nykiel i zespołu Sorry Boys przygotował niespodziankę dla uczestników konkursu Young Drum Hero odbywającego się w ramach Drumfest 2016

czytaj dalej

Nowy bębniarz In Flames

Dodano: 23.09.2016

Nowym bębniarzem szwedzkiej formacji In Flames został Joe Rickard.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama