Tommy Clufetos we wrześniowym numerze Perkusista Przejrzyj online >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowe talerze Zildjian S

Dodano: 08.03.2016

Firma Zildjian ujawniła szczegóły dotyczące nowej serii talerzy Zildjian S, zaprezentowanych podczas targów NAMM 2016.

Przypomnijmy, że nowa linia talerzy S zastąpiła serię ZHT, która od początku roku nie jest już kontynuowana. Litera S, która dała nazwę nowej linii blaszek, podobnie jak w przypadku serii K i A, ma swoje źródło w rodzinie założycieli marki. Alice “Sally" Zildjian była żoną Avedisa Zildjiana III i babcią Craigie i Debbie Zildjian, które dowodzą firmą. "Po raz pierwszy Zildjian Company, tworząc nową linię talerzy, uhonorowała w ten sposób kobietę. - mówi Craigie. "Nasza babcia odegrała ogromną rolę w przekonaniu dziadka do podtrzymania ponad 300 letniej rodzinnej tradycji, a następnie przekazaniu jej następnemu pokoleniu. Honor, jaki w ten sposób oddajemy jej i jej wpływowi na utrzymanie perkusyjnego dziedzictwa Zildjiana i tak jest znacznie spóźniony."

Talerze S Family wykonane są ze stopu B12 (88% miedź i 12% cyna) i przynoszą wyraziste, tłuste, jasne i ekspresyjne brzmienie, które znajdą zastosowanie w wielu stylach muzycznych. Blachy zostały poddane pełnemu toczeniu (wierzch i spód) oraz młotkowaniu i zostały wykończone w wersji brilliant.   

W skład linii S Family wchodzi szeroka gama pojedynczych blaszek w różnych rozmiarach i o różnej wadze, a także dwa zestawy.

CRASHE:

Rock Crashes - talerze w wersji medium heavy przeznaczone dla bębniarzy, którym zależy na odpowiedniej głośności i projekcji dźwięku. Modele: 16", 18" i 20".
Medium Thin Crashes - najbardziej wszechstronne z crashy serii S, najlepsze w nieco lżejszych gatunkach muzycznych. Modele: 16", 18" i 20".
Thin Crashes - najdelikatniejsze z serii, jasne, pełne brzmienie crashy ze skrzącym sustainem. Modele: 14", 15", 16", 17", 18", 20".
Trash Crashes - talerze z "dziurami", przynoszące brzmienie crashy thin weight. Modele: 16", 18", 20"


SPLASHE:

S Splash
- Modele: 8" i 10"
China Splash - Modele: 8" i 10"

RIDE:

Medium Rides - wszechstronne ride'y, dla wszystkich stylów muzycznych, z mocnym i czystym brzmieniem i wyraźnym bellem. Modele: 20", 22", 24".
Rock Rides - świetne do występów na żywo, wyraźnie zaznaczony, mocny bell, duża głośność i projekcja. Modele: 20", 22".


HI-HATY:

Mini-Hats - małe hi-haty w rozmiarze 10" przynoszą ciasne, kontrolowane brzmienie. Zaprojektowane przy udziale Marco Minnemanna.
S HiHats - wszechstronne hi-haty w rozmiarze 14" przeznaczone dla wielu gatunków muzyki i zastosowań, od grania garażowego po dużą scenę.
Mastersound HiHats - cechują się młotkowaną zewnętrzną krawędzią dolnego talerza, co zapobiega gubieniu powietrza i zapewnia idealny balans brzmienia. Modele: 13", 14".
Rock HiHats - najgłośniejsze z hi-hatów serii S, ciężkie, ostre i agresywne. Rozmiar: 14".


TALERZE EFEKTOWE:

Chinas - ostre i wybuchowe blaszki w rozmiarach 16" i 18", szybko się wzbudzają i zapewniają krótki sustain


ZESTAWY:

S Family Performer Cymbal Set: 14" S Mastersound HiHat / 16" S Medium Thin Crash / 18" S Medium Thin Crash / 20" S Medium Ride
S Family Rock Cymbal Set: 14" S Rock HiHat / 18" S Rock Crash / 20" S Rock Crash / 22" S Rock Ride


Więcej informacji oraz filmy z prezentacjami na stronie: https://zildjian.com

 

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

ROZWIĄZANIE KONKURSU MEINL!

Dodano: 30.09.2016

W trakcie Meinl Drum Festival, na stoisku Perkusisty, które było jedynym stoiskiem spoza firmy Meinl, rozdawaliśmy 2 talerze Classics Custom. Oto wyniki!

czytaj dalej

Zobacz set Paiste Jona Larsena

Dodano: 27.09.2016

Zobacz video, w którym perkusista Volbeat, Jon Larsen zaprezentował swój koncertowy set talerzy Paiste.

czytaj dalej

Vinnie Moore na koncercie w Polsce

Dodano: 26.09.2016

8 października w bocheńskim Zespole Szkół Muzycznych wystąpi Vinnie Moore.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak nagradza

Dodano: 24.09.2016

Bębniarz Natalii Nykiel i zespołu Sorry Boys przygotował niespodziankę dla uczestników konkursu Young Drum Hero odbywającego się w ramach Drumfest 2016

czytaj dalej

Nowy bębniarz In Flames

Dodano: 23.09.2016

Nowym bębniarzem szwedzkiej formacji In Flames został Joe Rickard.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama