TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Wrześniowy numer Perkusisty!

Dodano: 01.09.2016

1 września zwiastuje nie tylko pierwszy dzwonek w szkołach, ale również nowy, powakacyjny numer Perkusisty.


Tym samym, po łączonym lipcowo-sierpniowym numerze, wracamy do stałego comiesięcznego cyklu wydawniczego. Mamy nadzieję, że się stęskniliście, bo jak zwykle przyszykowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji.

Z okładki spogląda na nas Tommy Clufetos i to właśnie mocny, przeprowadzony w Krakowie wywiad z perkusistą, który właśnie bierze udział w historycznej, ostatniej trasie Black Sabbath, jest daniem głównym nowego numeru. "Myślę, że błędnym wyobrażeniem na temat bycia muzykiem jest to, że każdy może to robić. Możesz wziąć byle instrument i nauczyć się grać z YouTube. To że się nauczyłeś grać nie oznacza, że muzyka jest dla ciebie..."

Naszym rozmówcą był również Robert Luty, którego wkrótce zobaczymy w ramach Meinl Drum Festival 2016. Polecamy także wywiady z Christianem Bassem z Heaven Shall Burn oraz bębniarzem Materii, Kubą Marciniakiem. A na deser - perkusista Kiss, Eric Singer.

Tomek Łosowski długo kazał nam czekać na swój nowy solowy album, następcę debiutanckiej płyty "CV", która po 12 latach wciąż się broni świetnymi aranżacjami i zaskakuje mnóstwem ciekawych pomysłów. Czy najnowszy album "Fusionland" doskoczy do tego poziomu? W najnowszym numerze nie tylko recenzujemy płytę, ale również oddaliśmy głos samemu twórcy, który opowiedział nam o całym procesie powstawania albumu.

W dziale sprzętowym przyglądamy się zestawowi PDP Concept Maple Walnut. "Choć PDP często określane jest jako "takie słabsze DW", Concept to bębny, które nieco wychodzą przed szereg zestawów, których podstawowy shell-set można dostać za 3 tysiące zł". Więcej w części testowej, w której znajdziecie również wielki przegląd talerzy efektowych Meinl z serii Generation X. Przyszedł również czas na najwyższą możliwą formułę, jaką oferuje nam legendarna marka Gretsch. Wraz z testem zestawu Gretsch USA Custom sprawdzamy, jak zakup marki przez firmę DW wpłynął na jakość bębnów. Czy czarny scenariusz, który można było przeczytać w wielu komentarzach rzeczywiście się sprawdził? A może to były tylko puste hasła niepoparte wiedzą?

Nie zabrakło oczywiście kącika edukacyjnego, a w nim kolejna lekcja z cyklu KreAktywnie, Drumset Academy (Grupy trzech nut w rytmach) oraz Zagraj to (Guns N’Roses). Natomiast w nowym odcinku Na kowadle zrobimy to, co zazwyczaj w szkolnej ławce robiło popłoch, bo oznaczało wyciąganie do tablicy i było zwiastunem zbliżającej się klasówki - powtórzymy wiadomości.

Jest i konkurs detektywistyczny - tym razem do wygranie będą komplety pałek Wincent.

Na tym nie kończą się atrakcje wrześniowego numeru, tym bardziej, że z początkiem nowego roku szkolnego wystartowaliśmy z zupełnie nowym, comiesięcznym działem o nazwie 'PERKUSJONISTA', który poprowadzą Wojtek Andrzejewski i Dominik Muszyński. Więcej szczegółów już jutro. Będzie się działo!

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i https://www.facebook.com/pages/Magazyn-Perkusista/282834493819


« poprzednia następna »


Pozostałe

Konkurs Hardcase

Dodano: 13.12.2017

W grudniowej odsłonie naszego konkursu mamy coś wyjątkowego… W sumie to zawsze mamy coś wyjątkowego!

czytaj dalej

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama