TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowy zestaw DW 45th Anniversary

Dodano: 20.01.2017

Podczas targów NAMM 2017 zadebiutowała nowa seria bębnów firmy DW - Collector’s Series 45th Anniversary.

Początek historii Drum Workshop datujemy na 1972 rok, więc dla uczenia 45 rocznicy działalności, firma przygotowała coś naprawdę spektakularnego. DW jest pierwszym producentem perkusji na świecie, któremu pozwolono w odpowiedzialny sposób skorzystać przy tworzeniu nowych zestawów z drewna świerku norweskiego pochodzącego ze słynnego "lasu skrzypiec" położonego w parku narodowym Paneveggio w Trydencie na północy Włoch u podnóża Dolomitów. Dzięki wyjątkowym właściwościom akustycznym pochodzącego stamtąd drzewa świerkowego, było ono od wieków używane do produkcji instrumentów. Właśnie to drewno wykorzystywał do konstruowania swoich skrzypiec legendarny XVII wieczny lutnik Antonio Stradivari.  

Zestawy DW Collector’s Series 45th Anniversary wytwarzane są w kalifornijskim custom shopie DW i wszystkie korpusy będą zawierać wyjątkowo rezonujące drewno świerków norweskich połączone z zewnętrzną warstwą wzorzystej europejskiej sykamory z wykończeniem Natural-to-Candy Black Burst. Dodatkowo każdy bęben zostanie obwiedziony kunsztownym zdobieniem zawierającym logo DW i rzymską cyfrę 45. Zdobienie wykonane jest drobiazgową metodą cięcia laserowego i składa się z egzotycznych gatunków drewna włoskiej szarej topoli, zafarbowanej na czarno gruszy i zafarbowanego na szafirowo drewna koto. Powstanie tylko 145 egzemplarzy takich bębnów.    

"Włoski świerk, zwany 'śpiewającym drewnem' był od wieków wysoko ceniony przy produkcji skrzypiec i innych instrumentów" - mówi wice-prezes DW, John Good. "Tylko drzewa rosnące w optymalnych warunkach w niezmienionym górskim klimacie mają bardzo wąskie słoje potrzebne do produkcji drewna zdolnego do przenoszenia czystych, harmonijnych fal dźwiękowych. Jesteśmy niesamowicie dumni mogąc wykorzystać to drewno do produkcji naszych niezwykłych zestawów 45th Anniversary."

Zestaw DW Collector’s Series 45th Anniversary będą wyposażone w niklowany osprzęt, a także obręcze True-Hoops, śruby True-Pitch 50 (50 oznacza ilość zwojów), system zawieszenia Suspension Tom Mounts, maszynkę MAG Throw-Off z bardzo płynnym i szybkim mechanizmem opuszczania i podciągania sprężyn wyposażoną w system 3P butt plate pozwalający na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru i naciągi Remo U.S.A.

6 częściowy zestaw składa się z tomów 8x10", 9x12", 12x14", 14x16", bębna basowego 18x22" oraz werbla 6.5x14". DW Collector’s Series 45th Anniversary będą oczywiście sprzedawane z certyfikatem autentyczności.

www.dwdrums.com

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Konkurs Hardcase

Dodano: 13.12.2017

W grudniowej odsłonie naszego konkursu mamy coś wyjątkowego… W sumie to zawsze mamy coś wyjątkowego!

czytaj dalej

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama