PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowy zestaw DW 45th Anniversary

Dodano: 20.01.2017

Podczas targów NAMM 2017 zadebiutowała nowa seria bębnów firmy DW - Collector’s Series 45th Anniversary.

Początek historii Drum Workshop datujemy na 1972 rok, więc dla uczenia 45 rocznicy działalności, firma przygotowała coś naprawdę spektakularnego. DW jest pierwszym producentem perkusji na świecie, któremu pozwolono w odpowiedzialny sposób skorzystać przy tworzeniu nowych zestawów z drewna świerku norweskiego pochodzącego ze słynnego "lasu skrzypiec" położonego w parku narodowym Paneveggio w Trydencie na północy Włoch u podnóża Dolomitów. Dzięki wyjątkowym właściwościom akustycznym pochodzącego stamtąd drzewa świerkowego, było ono od wieków używane do produkcji instrumentów. Właśnie to drewno wykorzystywał do konstruowania swoich skrzypiec legendarny XVII wieczny lutnik Antonio Stradivari.  

Zestawy DW Collector’s Series 45th Anniversary wytwarzane są w kalifornijskim custom shopie DW i wszystkie korpusy będą zawierać wyjątkowo rezonujące drewno świerków norweskich połączone z zewnętrzną warstwą wzorzystej europejskiej sykamory z wykończeniem Natural-to-Candy Black Burst. Dodatkowo każdy bęben zostanie obwiedziony kunsztownym zdobieniem zawierającym logo DW i rzymską cyfrę 45. Zdobienie wykonane jest drobiazgową metodą cięcia laserowego i składa się z egzotycznych gatunków drewna włoskiej szarej topoli, zafarbowanej na czarno gruszy i zafarbowanego na szafirowo drewna koto. Powstanie tylko 145 egzemplarzy takich bębnów.    

"Włoski świerk, zwany 'śpiewającym drewnem' był od wieków wysoko ceniony przy produkcji skrzypiec i innych instrumentów" - mówi wice-prezes DW, John Good. "Tylko drzewa rosnące w optymalnych warunkach w niezmienionym górskim klimacie mają bardzo wąskie słoje potrzebne do produkcji drewna zdolnego do przenoszenia czystych, harmonijnych fal dźwiękowych. Jesteśmy niesamowicie dumni mogąc wykorzystać to drewno do produkcji naszych niezwykłych zestawów 45th Anniversary."

Zestaw DW Collector’s Series 45th Anniversary będą wyposażone w niklowany osprzęt, a także obręcze True-Hoops, śruby True-Pitch 50 (50 oznacza ilość zwojów), system zawieszenia Suspension Tom Mounts, maszynkę MAG Throw-Off z bardzo płynnym i szybkim mechanizmem opuszczania i podciągania sprężyn wyposażoną w system 3P butt plate pozwalający na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru i naciągi Remo U.S.A.

6 częściowy zestaw składa się z tomów 8x10", 9x12", 12x14", 14x16", bębna basowego 18x22" oraz werbla 6.5x14". DW Collector’s Series 45th Anniversary będą oczywiście sprzedawane z certyfikatem autentyczności.

www.dwdrums.com

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Nowy teledysk Gniewomira Tomczyka

Dodano: 23.08.2017

Można się już zapoznać z nowym teledyskiem Gniewomira Tomczyka, zatytułowanym "7th Horizon".

czytaj dalej

6 koncert uczniów Drumsetpro School

Dodano: 22.08.2017

22 czerwca 2017 roku w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się 6 Koncert Uczniów znanej, chorzowskiej szkoły perkusyjnej Drumsetpro School.

czytaj dalej

John JR Robinson w Polsce

Dodano: 18.08.2017

Już 13 września w Śląskim Centrum Perkusyjnym w Chorzowie wystąpi żywa legenda i "najczęściej nagrywany perkusista w historii" - John JR Robinson.

czytaj dalej

Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama