PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Pearl Sonic-Select Shell Recipes

Dodano: 01.02.2017

Firma Pearl zaprezentowała serię Masterworks Sonic-Select Shell Recipes - obejmującą pięć odmiennych formuł konfiguracji zestawu różniących się przeznaczeniem.


Seria Masterworks, czyli okręt flagowy Pearla dostarcza więcej customowych konfiguracji bębnów dla profesjonalnych perkusistów niż jakakolwiek inna firma. Po dwóch latach badań i konsultacji z artystami, Pearl zaprezentował kolejne rozwiązanie w serii Masterworks.

Sonic-Select Shell Recipes
to pięć odmiennych, przetestowanych studyjnie formuł konfiguracji zestawu dostosowanych do ich zakładanego przeznaczenia. Mówi wiceprezes Pearla ds. sprzedaży, Glen Caruba: "Masterworks oferuje niemal nieskończone możliwości customowej konfiguracji zestawów. Przefiltrowanie tego spektrum w celu odpowiedniego połączenia korpusów, krawędzi i osprzętu przypomina pieczenie ciasta. Różne składniki dają różne smaki, które trafią do zróżnicowanych grup koneserów".

W ramach Masterworks Sonic-Select Shell Recipes znalazły się konfiguracje Studio, Heritage, Urban, Stadium i Modern Dry.

Formuła Studio


Obejmuje cienkie, sześciowarstwowe korpusy klon/Gumwood z obręczami Mastercast i przeznaczona jest do pełnego odwzorowania wszelkich niuansów i zakresu tonów podczas studyjnej pracy perkusyjnej. Zastosowano tu technologię EvenPly-Six wykorzystującą laminowanie krzyżowe, dzięki której możliwe stało się użycie warstw drewna cieńszych o 28%. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Wykorzystano również lugi mostkowe CL.


Formuła Heritage


Nawiązuje do klasycznego okresu konstrukcji bębnów poprzez połączenie mocy drewna klonowego z ciepłem mahoniu. Przeznaczona jest do szerokiego spektrum gatunków muzycznych m.in.: funka, gitarowego rocka, bluesa i country. Hybrydowe korpusy składają się z czterech warstw klonu i mahoniu z czterowarstwowymi klonowymi obręczami wzmacniającymi (Reinforcement Rings). Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 45 stopni. Zastosowano obręcze FatTone oraz lugi STL Swivel.


Formuła Urban


Oferuje cienkie hybrydowe korpusy, będące unikalnym połączeniem brzozy, klonu i drewna Gumwood opracowanym w celu dostarczenia żywego, mocnego brzmienia miejskim bębniarzom. Również w tym przypadku do konstrukcji korpusów zastosowano technologię EvenPly-Six. Wzmocniono je ponadto czterowarstwowymi klonowymi obręczami wzmacniającymi. Korpus werbla wykonano z ośmiu warstw drewna. Zaokrąglone krawędzie korpusów ścięto pod kątem 45 stopni, w przypadku bębna basowego zastosowano krawędzie w pełni zaokrąglone, w przypadku werbla tradycyjne ścięcie 45 stopni. Całość uzupełniają obręcze SuperHoop II o grubości 2,3 mm oraz tube lugi STL Swivel.


Formuła Stadium


Zawiera klasyczne elementy cienkich korpusów Custom Z Maple i koncentruje się na głośności i sile, czyli cechach pożądanych podczas występów na żywo oraz w takich gatunkach jak ciężki rock, metal i wszelkiego rodzaju granie progresywne. Korpusy wykonano z czterech warstw klonu i drewna Gumwood z czterowarstwowymi obręczami wzmacniającymi z mahoniu. Krawędzie korpusów ścięto na zewnątrz pod kątem 60 stopni. Zastosowano obręcze SuperHoop II o grubości 2,3 mm oraz lugi BRL Swivel.


Formuła Modern Dry


To połączenie klonu, mahoniu i drewna Gumwood zapewniające szybką artykulację, ciężką górę oraz pełną kontrolę niskiego pasma. Przeznaczone dla grania akustycznego, popu i electronic dance. Korpusy wykonano z czterech warstw klonu i drewna Gumwood z czterowarstwowymi obręczami wzmacniającymi z mahoniu. Krawędzie korpusów ścięto do wewnątrz pod kątem 45 stopni. Zastosowano obręcze MasterCast oraz lugi STL Swivel.

Każdy zestaw w dane formuje można konfigurować w zależności od osobistych potrzeb, dobierając rozmiary korpusów, wykończenie i hardware.

http://pearldrum.com/


« poprzednia następna »


Pozostałe

Nowy teledysk Gniewomira Tomczyka

Dodano: 23.08.2017

Można się już zapoznać z nowym teledyskiem Gniewomira Tomczyka, zatytułowanym "7th Horizon".

czytaj dalej

6 koncert uczniów Drumsetpro School

Dodano: 22.08.2017

22 czerwca 2017 roku w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się 6 Koncert Uczniów znanej, chorzowskiej szkoły perkusyjnej Drumsetpro School.

czytaj dalej

John JR Robinson w Polsce

Dodano: 18.08.2017

Już 13 września w Śląskim Centrum Perkusyjnym w Chorzowie wystąpi żywa legenda i "najczęściej nagrywany perkusista w historii" - John JR Robinson.

czytaj dalej

Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama