PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Gretsch Vinnie Colaiuta "Zappa" Kit

Dodano: 14.02.2017

Jedną z największych atrakcji minionych targów NAMM 2017 był odrestaurowany żółty zestaw Gretsch USA Custom z okresu gry Vinniego Colaiuty w zespole Franka Zappy.


Po ubiegłorocznym powrocie Vinniego Colaiuty w szeregi endorserów Gretscha, perkusista zapytał o stan nieużywanego od wielu lat, żółtego zestawu, który wchodził w skład jego arsenału w latach 1978-1979, czyli w okresie, gdy grał w zespole Franka Zappy. Firma zaproponowała, że odnowi cały zestaw, co udało się po wielu godzinach pieczołowitej pracy nad każdym detalem bębnów. Efekty tej pracy zostały zaprezentowane na targach NAMM 2017.


Vinnie Colaiuta: "To mój pierwszy zestaw Gretscha, którego byłem właścicielem. Chciałem, by był żółty ponieważ bębny w takim kolorze miał Tony Williams. W tym czasie tylko czterech innych perkusistów na świecie grało na jednolitych żółtych zestawach Gretscha. Frank Zappa zakochał się w tej perkusji, szczególnie spodobał mu się bęben basowy"

Po opuszczeniu Berklee College of Music w Bostonie Vinnie Colaiuta przeniósł się do Los Angeles, gdzie wypłynął na szerokie wody, gdy w kwietniu 1978 roku, w wieku 22 lat wziął udział w przesłuchaniu do zespołu Franka Zappy. Częścią przesłuchania było między innymi odegranie znanej z dużego stopnia trudności kompozycji “The Black Page“. Przesłuchanie zakończyło się sukcesem i Vinnie dołączył do Zappy, u którego boku koncertował i nagrywał albumy studyjne. Colaiuta zagrał na albumach "Tinsel Town Rebellion", "Joe's Garage" i "Shut Up 'n Play Yer Guitar". Po opuszczeniu zespołu Franka Zappy w 1981 roku, Colaiuta rozpoczął współpracę ze stale powiększającą się listą rockowych i popowych artystów.


Gretsch USA Custom Solid Yellow Gloss Lacquer

8x12 rack tom
9x13 rack tom
16x16 floor tom
16x18 floor tom
14x20 beben basowy
5x14 werbel

Hardware: DW 9000 Series
pedał DW 9000
trójnożny statyw pod hi-hat DW 9500D
statyw werblowy DW 9300 Heavy Duty
cztery statywy pod talerze DW 9710 Heavy Duty

Pani Redaktor i żółty Gretsch USA Custom Vinniego Colaiuty« poprzednia następna »


Pozostałe

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej

Rival Sons już za kilka dni

Dodano: 11.08.2017

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od dwóch polskich koncertów Rival Sons. Amerykanie zagrają 14 sierpnia we Wrocławiu i dzień później w Gdyni. To kolejna okazja, żeby zobaczyć w akcji Mike Miley'a

czytaj dalej

Miloš Meier na warsztatach w Polsce

Dodano: 09.08.2017

Meinl Cymbals i Magazyn Perkusista zapraszają na warsztaty "Drumming Syndrome" w Polsce, które poprowadzi czeski perkusista Miloš Meier.

czytaj dalej

Triptykon szuka perkusisty

Dodano: 09.08.2017

Powstały na gruzach kultowego Celtic Frost, szwajcarski Triptykon szuka następcy Normana Lonharda na stanowisko perkusisty.

czytaj dalej

Solowa płyta braci Appice

Dodano: 08.08.2017

Na październik zapowiedziano pierwszy w historii wspólny album braci Carmine i Vinny Appice, który będzie nosić tytuł "Sinister".

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama