W SPRZEDAŻY - CZERWCOWY NUMER Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowe sygnatury Vic Firth

Dodano: 15.03.2017

W ofercie firmy Vic Firth pojawiły się nowe pałki sygnowane nazwiskami legendarnych bębniarzy oraz zmienione modele pałek artystów marki.


Wśród modeli serii Vic Firth Signature pojawiły się limitowane edycje pałek zaprojektowanych w związku z setną rocznicą urodzin Buddy Richa (która przypada 30 września) oraz jubileuszem 50-lecia pracy twórczej obchodzonym przez Carmine'a Appice.

Zapewne najbardziej rozpoznawalny jazzowy bębniarz wszech czasów, Buddy Rich, całkowicie zmienił rolę, jaką odgrywa perkusista. Jego niedościgniony styl gry wypchnął go z tyłu sceny w samo jej centrum i miał wpływ na kolejne generacje młodych bębniarzy. Biorąc czynny udział w eksplodującej muzycznej scenie muzycznej późnych lat '60, Carmine Appice wraz z Vanilla Fudge wniósł mnóstwo nowej energii do świata perkusji i pomógł ukształtować oblicze rocka psychodelicznego, które inspiruje do dziś.

Vic Firth Buddy Rich Limited Edition


To pałki o zmodyfikowanym rozmiarze 5A, z powiększoną główką, zwężeniem i uchwytem. Dostępne z drewnianą albo nylonową główką (Buddy Rich Nylon Limited Edition)

materiał: hikora
grubość: 0,590" (1,5 cm)
długość: 16 5/16" (41,44 cm)


Vic Firth Carmine Appice Limited Edition


To pałki o charakterystycznym wyglądzie - zwieńczone główkami z dwóch stron i dostarczające uderzeniom odpowiedniej mocy. Limitowana edycja pałek została pokryta czarną farbą i zawiera również złote logo z podpisem i informacją o jubileuszu.

materiał: hikora
grubość: 0,595" (1,51 cm)
długość: 16 15/16" (40,48 cm)


Vic Firth zaprezentował również zmienione modele artystów marki: Cartera Beauforda i Gavina Harrisona.

Vic Firth Carter Beauford Signature


"Przez lata perkusiści z całego świata mówili nam, jak bardzo pokochali balans i elastyczność pałek Cartera" - mówi Neil Larrivee, wiceprezes Vic Firth ds. edukacji i rozwoju produktu. "Przez cały czas pojawiała się jednak jedna prośba - abyśmy stworzyli wersję z naturalnym, drewnianym uchwytem. Dlatego w bliskiej współpracy z Carterem prezentujemy nową wersję tych popularnych sygnowanych pałek, tym razem bez powłoki Vic Grip."

Perkusista Dave Matthews Band, Carter Beauford, dołączył do rodziny Vic Firth pięć lat temu. "Kiedy pracujesz tak intensywnie jak my, nie masz zbyt wiele czasu na wypróbowywanie nowego sprzętu" - mówi. "To coś w rodzaju rutyny, co czasem nie jest korzystne, ponieważ możesz przegapić coś lepszego. Tak właśnie było ze mną i z Vic Firth. Kiedy przyjaciel dał mi te pałki, nie mogłem uwierzyć w różnicę, którą zauważyłem. Te pałki są nie tylko mocniejsze i lepiej wyważone, ale od razu słuchać również różnicę w brzmieniu. Odkryłem, że nie muszę już pracować tak ciężko, ponieważ te pałki pracują za mnie. Wtedy zdałem sobie sprawę, że znalazłem najlepsze narzędzie do mojej pracy."

Pałki Carter Beauford Signature to połączenie rękojeści 5B z rozciągniętym zwężeniem i wydłużoną, owalną główką.

materiał: hikora
grubość: 0,595" (1,51 cm)
długość: 16 15/16" (40,48 cm)


Gavin Harrison Signature


Poprawiony model Gavina, który pierwotnie ukazał się na rynku w 2011 roku, zawiera niebieski, matowy malunek na rękojeści. Sucha w dotyku warstwa wykończenia zapewnia zupełnie inne odczucia w porównaniu z pałkami pomalowanymi standardową farbą, lakierem albo pokrytymi powłoką Vic Grip. Nowe wykończenie idzie w parze z dobrze znaną specyfikacją pałek Gavina Harrisona.

materiał: hikora
grubość: 0,630" (1,6 cm)
długość: 16 7/8" (42,86 cm)


http://vicfirth.com


« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Simon Philips oczarował Warszawę

Dodano: 14.06.2017

Dwa dni pobytu legendarnego perkusisty w Polsce. Wspaniałe warsztaty, które na długo zostaną w pamięci uczestników. Dlaczego? Zapraszamy na krótką relację.

czytaj dalej

Młyn Jazz Festival 2017

Dodano: 09.06.2017

W dniach 6-8 lipca 2017 odbędzie się siódma edycja Młyn Jazz Festival 2017. W ramach imprezy do Wadowic przyjadą m.in. Vinnie Colaiuta i Dennis Chambers.

czytaj dalej

Claus Hessler w rodzinie Promark

Dodano: 08.06.2017

Perkusista i znany edukator, Claus Hessler oficjalnie dołączył do grona artystów marki Promark.

czytaj dalej

Famularo rozmawia z Colaiutą

Dodano: 07.06.2017

Można już zobaczyć zrealizowaną przez The Sessions Panel długą rozmowę z Vinnie Colaiutą poprowadzoną przez Doma Famularo.

czytaj dalej

Wygraj stopkę Mapex P600

Dodano: 06.06.2017

Nagrodą w czerwcowej edycji naszego konkursu jest stopka perkusyjna Mapex P600.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama