PRZEJRZYJ ONLINE PAŹDZIERNIKOWY NUMER Perkusista PRZESYŁKA GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Kwietniowe uderzenie Perkusisty

Dodano: 05.04.2017

Perkusista, czy The Ring? Wraz z bokserskim ujęciem Krzysztofa Dziedzica na okładce uderzamy w kwiecień.


Jedna z najbardziej kolorowych postaci współczesnej sceny perkusyjnej w Polsce. Grał ze śmietanką polskiej sceny jazzowej, ale prawdziwą sławę przyniosły mu występy u boku Nigela Kennedy. Prawdziwy niepokorny typ, spontaniczny, często wybuchowy, ale przede wszystkim bardzo szczery w tym, co mówi i w tym, co robi. Założyciel gigantycznej grupy dyskusyjnej na Facebooku - Polish Drummers, gdzie każdy może zabrać głos w kwestii bębnów. Obecnie wielki propagator techniki gry Natural Grip. Zanim znajdziecie go gdzieś na warsztatach w kraju, zapraszamy do olbrzymiej rozmowy z góralem - Krzysztofem Dziedzicem.

Rozmawiamy ponadto z Brooksem Wackermanem, który bębnił m.in. Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Tenacious D, zespole Avril Lavigne i przede wszystkim Bad Religion. Pod koniec 2015 roku Brooks objął posadę w Avenged Sevenfold i wraz z tą formacją nagrał nowy album "The Stage". W numerze znajdziecie również krótka rozmowę z Aniką Nilles, której tempo rozwoju kariery naprawdę może imponować. Prezentujemy ponadto sylwetkę Bernarda Purdie, który ma na koncie ponad 4000 nagrań, m.in. z Jamesem Brownem, B.B. Kingiem, Arethą Franklin, Robertą Flack czy Steely Dan.

W dziale testów przyglądamy się powlekanym naciągom Evans UV1 oraz mikrofonom do perkusji Prodipe DR8 Saliéri. Ta francuska firma wyznaje filozofię, w myśl której tworzy produkty o możliwie najwyższej jakości przy zachowaniu jak najniższych kosztów wytwarzania. Jak to się prezentuje w praktyce?

Nie zabrakło oczywiście kącika edukacyjnego, a w nim kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Jazz - podstawowa koordynacja), Zagraj to (Orion Metalliki), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą.

Co poza tym? Agnieszka Trzeszczak w dziale Polscy bębniarze hybrydowi i relacje z imprez: Pearl Masterworks Cruise, W kręgu jazzu, Emigra Symfonia Bez Końca i Caban Drummer Fest. Prezentujemy również zestawy perkusyjne Raya Luziera i Łukasza "Icanraza" Sarnackiego.

Nie zapominamy o Perkusjoniście, w którym znajdziecie rozmowę z Wiktorem Golcem, prezentację społeczności Viva Rhythm, test procesora mikrofonowego Roland EC-10M oraz kolejną lekcję z cyklu 'Zagraj na Congach'.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać przepiękny fioletowy talerz splash 12" Paiste Color Sound 900.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook


« poprzednia następna »


Pozostałe

10th Tarnów Jazz Contest 2017

Dodano: 16.10.2017

Już 2 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Tarnów Jazz Contest 2017.

czytaj dalej

Kto, co i jak? Young Drum Hero 2017

Dodano: 15.10.2017

Opolski Drumfest to także największy konkurs gry na zestawie perkusyjnym w Polsce. Imprezie towarzyszy niesamowicie mocne grono jury, przed którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności.

czytaj dalej

Powstanie pomnik Johna Bonhama

Dodano: 13.10.2017

W brytyjskim Redditch, rodzinnym mieście Johna Bonhama powstanie pomnik legendarnego perkusisty Led Zeppelin.

czytaj dalej

Wygraj talerz Soultone FXO6!

Dodano: 11.10.2017

Październikowa odsłona naszego konkursu to szansa na wygranie kolejnej wspaniałej nagrody. Tym razem jest to talerz Soultone FXO6.

czytaj dalej

Wyniki Polskich Nagród Perkusyjnych

Dodano: 08.10.2017

Oto wyniki trzeciej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, portal Infodrum.pl oraz Magazyn Perkusista.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama