TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Kwietniowe uderzenie Perkusisty

Dodano: 05.04.2017

Perkusista, czy The Ring? Wraz z bokserskim ujęciem Krzysztofa Dziedzica na okładce uderzamy w kwiecień.


Jedna z najbardziej kolorowych postaci współczesnej sceny perkusyjnej w Polsce. Grał ze śmietanką polskiej sceny jazzowej, ale prawdziwą sławę przyniosły mu występy u boku Nigela Kennedy. Prawdziwy niepokorny typ, spontaniczny, często wybuchowy, ale przede wszystkim bardzo szczery w tym, co mówi i w tym, co robi. Założyciel gigantycznej grupy dyskusyjnej na Facebooku - Polish Drummers, gdzie każdy może zabrać głos w kwestii bębnów. Obecnie wielki propagator techniki gry Natural Grip. Zanim znajdziecie go gdzieś na warsztatach w kraju, zapraszamy do olbrzymiej rozmowy z góralem - Krzysztofem Dziedzicem.

Rozmawiamy ponadto z Brooksem Wackermanem, który bębnił m.in. Infectious Grooves, Suicidal Tendencies, Tenacious D, zespole Avril Lavigne i przede wszystkim Bad Religion. Pod koniec 2015 roku Brooks objął posadę w Avenged Sevenfold i wraz z tą formacją nagrał nowy album "The Stage". W numerze znajdziecie również krótka rozmowę z Aniką Nilles, której tempo rozwoju kariery naprawdę może imponować. Prezentujemy ponadto sylwetkę Bernarda Purdie, który ma na koncie ponad 4000 nagrań, m.in. z Jamesem Brownem, B.B. Kingiem, Arethą Franklin, Robertą Flack czy Steely Dan.

W dziale testów przyglądamy się powlekanym naciągom Evans UV1 oraz mikrofonom do perkusji Prodipe DR8 Saliéri. Ta francuska firma wyznaje filozofię, w myśl której tworzy produkty o możliwie najwyższej jakości przy zachowaniu jak najniższych kosztów wytwarzania. Jak to się prezentuje w praktyce?

Nie zabrakło oczywiście kącika edukacyjnego, a w nim kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Jazz - podstawowa koordynacja), Zagraj to (Orion Metalliki), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą.

Co poza tym? Agnieszka Trzeszczak w dziale Polscy bębniarze hybrydowi i relacje z imprez: Pearl Masterworks Cruise, W kręgu jazzu, Emigra Symfonia Bez Końca i Caban Drummer Fest. Prezentujemy również zestawy perkusyjne Raya Luziera i Łukasza "Icanraza" Sarnackiego.

Nie zapominamy o Perkusjoniście, w którym znajdziecie rozmowę z Wiktorem Golcem, prezentację społeczności Viva Rhythm, test procesora mikrofonowego Roland EC-10M oraz kolejną lekcję z cyklu 'Zagraj na Congach'.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać przepiękny fioletowy talerz splash 12" Paiste Color Sound 900.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook


« poprzednia następna »


Pozostałe

Konkurs Hardcase

Dodano: 13.12.2017

W grudniowej odsłonie naszego konkursu mamy coś wyjątkowego… W sumie to zawsze mamy coś wyjątkowego!

czytaj dalej

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama