PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Nowa seria Sonor SQ1

Dodano: 12.04.2017

Na zakończonych już targach Musikmesse 2017 firma Sonor zaprezentowała nową linię bębnów - SQ1.

"Kiedy nadchodził czas pracy w studio, moim pierwszym, naturalnym wyborem były bębny z korpusami brzozowymi. Zagrałem mnóstwo sesji w studio oraz zarejestrowałem wiele nagrań opierając się właśnie na tym bogatym, brzozowym brzmieniu. Brzozowe korpusy cechują się naturalnie wyrównanym soundem, który niweluje różnice częstotliwości występujące w różnych gatunkach muzycznych, z którymi stykałem się na żywo i w studio." - mówi perkusista Devin Townsend Project, Ryan van Poederooyen.

Podczas prac nad korpusami bębnów z nowej linii SQ1 rzemieślnicy Sonora sprawdzili wiele materiałów korpusów i ich konfiguracji, dochodząc do wniosku, że najbardziej wszechstronne brzmienie zapewnia właśnie brzoza. Niezależnie, czy w studio, czy na żywo oferuje ona charakterystyczny i wyróżniający się sound o dużej głośności i projekcji.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Bębny SQ1 powstają w niemieckiej fabryce Sonora i powstają w 100% z drewna europejskiej brzozy. Warstwy brzozy wykorzystywane do budowy korpusów łączone są metodą CLTF (Cross Laminated Tension Free System) i z zastosowaniem systemu Optimum Shell Measurement (OSM), czyli z lekkim zwężeniem na zewnątrz korpusu, w celu optymalizacji kontaktu z naciągami. Krawędzie bębnów dokładnie oszlifowano pod kątem 45 stopni. Zastosowano również system TuneSafe zapobiegający luzowaniu się śrub.

Kolejne rozwiązanie to Sound Sustainers, czyli sposób mocowania bębnów z użyciem gumowych izolatorów zapobiegających bezpośredniemu kontaktowi drewna i metalu. Rozwiązanie to zastosowano w systemie mocowania tomów, uchwytach i ostrogach bębna basowego, a także nóżkach floor tomów. Zapewnia to długi i doskonały sustain zarówno w powieszanych tomach jak i floor tomach.


SQ1 to modułowy system bębnów z bazowym trzyczęściowym zestawem w trzech konfiguracjach oraz dodatkowymi bębnami, które można dobrać w zależności od potrzeb.

Three20: 20"x16" Bęben basowy (NM) / 12"x8" Tom / 14"x13" Floor Tom
Three22: 22"x17,5" Bęben basowy (NM) / 12"x " Tom / 16"x15" Floor Tom
Three24: 24"x14" Bęben basowy (NM) / 13"x9" Tom / 16"x15" Floor Tom

Dodatkowo:

Werbel (z maszynką Dual Glide) - 14"x6,5"
Tomy - 8"x7" / 10"x7" / 12"x8" / 13"x9"
Floor Tomy - 14"x13" / 16"x15" / 18"x17"
Bęben basowy - 20"x16" / 22"x17,5" / 24"x14"


Wykończenia:

Zastosowano cztery ekskluzywne matowe lakiery połączone z obręczami bębna basowego wykonanymi z naturalnego drewna.

• Cruiser Blue z obręczami z orzecha
• Hot Rod Red z obręczami z buka
• Roadster Green z obręczami z orzecha
• GT Black z obręczami z buka

"Mamy w zespole kilku miłośników motoryzacji, którzy zawsze mają na oku klasyczne samochody i motocykle, aby sprawdzić, które kolory są popularne" - mówi product manager Sonora, Frank Boestfleisch. "To właśnie te barwy zainspirowały nas do zaproponowania czterech innych, nowoczesnych typów wykończenia w odcieniach niebieskim, czerwonym, zielonym i czarnym."

http://www.sonor.com

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej

Rival Sons już za kilka dni

Dodano: 11.08.2017

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od dwóch polskich koncertów Rival Sons. Amerykanie zagrają 14 sierpnia we Wrocławiu i dzień później w Gdyni. To kolejna okazja, żeby zobaczyć w akcji Mike Miley'a

czytaj dalej

Miloš Meier na warsztatach w Polsce

Dodano: 09.08.2017

Meinl Cymbals i Magazyn Perkusista zapraszają na warsztaty "Drumming Syndrome" w Polsce, które poprowadzi czeski perkusista Miloš Meier.

czytaj dalej

Triptykon szuka perkusisty

Dodano: 09.08.2017

Powstały na gruzach kultowego Celtic Frost, szwajcarski Triptykon szuka następcy Normana Lonharda na stanowisko perkusisty.

czytaj dalej

Solowa płyta braci Appice

Dodano: 08.08.2017

Na październik zapowiedziano pierwszy w historii wspólny album braci Carmine i Vinny Appice, który będzie nosić tytuł "Sinister".

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama