PRZEJRZYJ ONLINE PAŹDZIERNIKOWY NUMER Perkusista PRZESYŁKA GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Maj z Perkusistą

Dodano: 08.05.2017

Maj to majówka, matury i... nowy numer Magazynu Perkusista.


Gojira to nazwa, która nie jest obca nawet tym perkusistom, którzy nie przepadają za bardzo mocnym, wręcz brutalnym uderzeniem. Wszystko to przez osobę bębniarza kapeli, który budzi szacunek wśród wielu perkusistów swoją grą, ale też postawą poza sceną. Poznajmy go bliżej, bo to niezwykle ciekawa postać - rozmawiamy z Mario Duplantierem. W majowym numerze gościmy również Joeya Kramera - perkusistę jednej z najważniejszych hardrockowych formacji w historii. Kramer, od początku związany z kapelą, przechodził przez wiele różnych trudnych chwil, o których opowiada w wywiadzie.

W dziale testów bierzemy na warsztat jedną z najgorętszych nowości 2017 roku, czyli nowej serię blach Paiste 900, która oprócz normalnej linii talerzy w wykończeniu naturalnym oferowana jest też w 4 wersjach kolorystycznych - Color Sound. Jak to wygląda w praktyce? Czy aby nie za bardzo skupiamy się na aspekcie wizualnym? Czy nakładanie koloru nie "zabije" brzmienia blach? Porównując w praktyce wersje klasyczne z kolorowymi postaramy się odpowiedzieć na te pytania. W tym roku również DW Drums zaaplikowało konkretną dawkę ekskluzywnych nowości. Pierwszą z nich bierzemy na tapetę w tym miesiącu - DW Stainless Steel. W tym miesiącu przyglądamy się również serii talerzy Meinl Classics Custom i dwóm stackom oferowanym przez firmę.

W kąciku edukacyjnym prezentujemy kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Punk), Zagraj to (Porcupine Tree), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą.

Co poza tym? Tomasz Łosowski w dziale Polscy bębniarze hybrydowi i relacje z wydarzeń: Hajer Level, Paiste 900 Tour, warsztatów Briana Frasiera Moore'a oraz oczywiście targów Musikmesse 2017, które nie do końca podniosły się po słabej poprzedniej edycji. Prezentujemy również zestaw perkusyjny Łukasza Klausa, natomiast Marek Surzyn zaprezentuje sześć najważniejszych płyt, w których nagrywaniu brał udział.

W Perkusjoniście znajdziecie rozmowę z prawdopodobnie najstarszym, wciąż bardzo aktywnym zawodowo polskim perkusjonistą i perkusistą, Jerzym Bartzem, test zestawu timbalesów LP John Dolmayan Percussion Pack oraz kolejną lekcję z cyklu 'Zagraj na Congach'.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać pałki Tama Rhythm Mate.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook

« poprzednia następna »


Pozostałe

10th Tarnów Jazz Contest 2017

Dodano: 16.10.2017

Już 2 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Tarnów Jazz Contest 2017.

czytaj dalej

Kto, co i jak? Young Drum Hero 2017

Dodano: 15.10.2017

Opolski Drumfest to także największy konkurs gry na zestawie perkusyjnym w Polsce. Imprezie towarzyszy niesamowicie mocne grono jury, przed którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności.

czytaj dalej

Powstanie pomnik Johna Bonhama

Dodano: 13.10.2017

W brytyjskim Redditch, rodzinnym mieście Johna Bonhama powstanie pomnik legendarnego perkusisty Led Zeppelin.

czytaj dalej

Wygraj talerz Soultone FXO6!

Dodano: 11.10.2017

Październikowa odsłona naszego konkursu to szansa na wygranie kolejnej wspaniałej nagrody. Tym razem jest to talerz Soultone FXO6.

czytaj dalej

Wyniki Polskich Nagród Perkusyjnych

Dodano: 08.10.2017

Oto wyniki trzeciej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, portal Infodrum.pl oraz Magazyn Perkusista.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama