TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Noc Żywych Bębnów 2017

Dodano: 31.05.2017

Łódzka Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej "City Bum Bum" co roku organizuje swoje święto - "Noc Żywych Bębnów". Nowa edycja odbędzie się już w dniach 23-25 czerwca.


23 czerwca na scenie Klubu Wytwórnia wystąpi Famoudou Konate - najstarszy żyjący Wielki Mistrz Djembe, prawdziwa legenda i ambasador kultury afrykańskiej na świecie.

Wraz z Famoudou Konate zawita do nas jego syn i mistrz młodszej generacji sztuki djembe Billy "Nankouma" Konate. Obaj artyści nie tylko wystąpią podczas koncertu galowego Nocy Żywych Bębnów, ale też poprowadzą mistrzowskie warsztaty djembe i dundun - po raz pierwszy w Polsce.

Famoudou Konate powraca do naszego kraju po raz pierwszy od czasu swojego jedynego jak dotąd występu w latach 60-tych, kiedy jako solista potężnego wówczas baletu gwinejskiego, Les Ballets Africains zagrał w Sali Kongresowej dla widowni, złożonej z towarzyszy i towarzyszek partyjnych. City Bum Bum ma zaszczyt powitać w Polsce Famoudou Konate jako jednego z ostatnich żyjących Wielkich Mistrzów Djembe, bez wątpienia najważniejszego artystę, dzięki któremu wielowiekowe tradycyjne wioskowe rytmy Malinke znane są dzisiaj na całym świecie i wykonywane na każdym kontynencie.

Występ Famoudou Konate i Billy’ego Konate podczas Nocy Żywych Bębnów oraz warsztaty djembe/dundun to w Polsce absolutnie bezprecedensowa i historyczna okazja, aby sekrety muzyki afrykańskiej poznać z pierwszej ręki od Grand Maitre Djembe. Oprócz Famoudou Konate, Billy’ego Konate i całej świty zachodnioafrykańskiej, na scenie Wytwórni wystąpi także legenda perkusji Hamid Drake.

Uroczysty koncert z udziałem Famoudou Konate, Billy Konate, CBB Ensemble oraz całej plejady znakomitych artystów z Afryki Zachodniej - i nie tylko! - odbędzie się w piątek 23 czerwca w klubie Wytwórnia. W sobotę i w niedzielę odbędą się mistrzowskie warsztaty djembe i afro.

Uwaga! Na warsztaty z Famoudou Konate praktycznie nie ma już wolnych miejsc. Ostatnich parę miejsc trafi do tych szczęśliwców, którzy błyskawicznie podejmą decyzję. Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.

www.citybumbum.pl
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

« poprzednia następna »


Pozostałe

Tama prezentuje Club-Jam

Dodano: 17.01.2018

Do oferty kompaktowych zestawów perkusyjnych firmy Tama dołączył mowy model - Club-Jam.

czytaj dalej

Nowy werbel Ludwig Raw Brass

Dodano: 16.01.2018

Ludwig zaprezentował nowy model werbla o nazwie Raw Brass.

czytaj dalej

Monitory Roland PM-200 i PM-100

Dodano: 15.01.2018

Firma Roland zaprezentowała nowe monitory PM-200 i PM-100 przeznaczone dla zestawów V-Drums.

czytaj dalej

Nowe zestawy Tama S.L.P.

Dodano: 11.01.2018

Firma Tama rozszerzyła linię S.L.P. o trzy całkowicie nowe zestawy bębnów.

czytaj dalej

Histora Sonora w książce

Dodano: 10.01.2018

Niedawno ukazała się książka "Sonor in Weissenfels 1975-1950" prezentująca długą i bogatą historię firmy Sonor.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama