PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Perkusista na czerwcowo

Dodano: 02.06.2017

Magazyn Perkusista wraca z czerwcowym numerem. To będzie jak zwykle mocne uderzenie.


W czerwcowym numerze nie zabraknie wywiadów. Rozmawiamy z Kennym Arnoffem, skarbnicą wiedzy i doświadczenia dla każdego bębniarza, który widzi swoją przyszłość na profesjonalnej scenie. Phil Rudd, dla którego ostatnie dwa lata, wypełnione problemami z prawem i załamaniem muzycznej kariery, były bardzo ciężkie, opowiada nam jak poradził sobie z tymi doświadczeniami. W numerze znajdziecie również wywiady z Kornelem Kondrakiem, który swoją postawą udowadnia, że bębny to nie instrument dla mięczaków, Markiem Wawrzyniakiem, znanym z Kwartetu ProForma oraz Michałem Jędrasem - perkusistą grup Zacier i Zuch Kazik.

Równie wiele dzieje się w dziale testów. Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępna jest turecka marka talerzy o nazwie Impression. Przyglądamy się talerzom z kilku serii, dostępnym w szerokim katalogu firmy. Mieliśmy również okazję przetestować jubileuszowy zestaw DW Drums Collector’s 45th Anniversary, którego korpusy wykonano ze świerku pochodzącego z tego samego lasu, z którego pozyskiwano drewno do budowy legendarnych skrzypiec Stradivariusa. Czy to naprawdę słychać? W tym roku Meinl zrobił wielkie wietrzenie swojego katalogu. Kilka serii zakończyło swój żywot, a wśród nowości największą jest z pewnością Pure Alloy, którą sprawdzamy w czerwcowym numerze. Testujemy również naciągi Aquarian Performance II, zestaw Roland TD-50KV oraz blachy Dream Dark Matter.

W kąciku edukacyjnym prezentujemy kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Vamp solo), Zagraj to (Sting), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą, w której Beata Polak zajęła się przesunięciem akcentu z mocnej części taktu na słabą.

Co poza tym? Karol Nabożny w dziale Polscy bębniarze hybrydowi i krótka rozmowa z Michałem Łysejko z Decapitated, który właśnie dołączył do grona endorserów Meinl Cymbals. Prezentujemy również zestawy perkusyjne Mike'a Portnoya oraz Mario Duplantiera.

W Perkusjoniście znajdziecie rozmowę z Wojtkiem Pęczkiem, test djembe dla najmłodszych bębniarzy - Meinl Junior Djembe oraz kolejną lekcję z cyklu 'Zagraj na Congach'.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać stopkę perkusyjną Mapex P600.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook« poprzednia następna »


Pozostałe

Nowy teledysk Gniewomira Tomczyka

Dodano: 23.08.2017

Można się już zapoznać z nowym teledyskiem Gniewomira Tomczyka, zatytułowanym "7th Horizon".

czytaj dalej

6 koncert uczniów Drumsetpro School

Dodano: 22.08.2017

22 czerwca 2017 roku w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się 6 Koncert Uczniów znanej, chorzowskiej szkoły perkusyjnej Drumsetpro School.

czytaj dalej

John JR Robinson w Polsce

Dodano: 18.08.2017

Już 13 września w Śląskim Centrum Perkusyjnym w Chorzowie wystąpi żywa legenda i "najczęściej nagrywany perkusista w historii" - John JR Robinson.

czytaj dalej

Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama