PRZEJRZYJ ONLINE PAŹDZIERNIKOWY NUMER Perkusista PRZESYŁKA GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Perkusista na czerwcowo

Dodano: 02.06.2017

Magazyn Perkusista wraca z czerwcowym numerem. To będzie jak zwykle mocne uderzenie.


W czerwcowym numerze nie zabraknie wywiadów. Rozmawiamy z Kennym Arnoffem, skarbnicą wiedzy i doświadczenia dla każdego bębniarza, który widzi swoją przyszłość na profesjonalnej scenie. Phil Rudd, dla którego ostatnie dwa lata, wypełnione problemami z prawem i załamaniem muzycznej kariery, były bardzo ciężkie, opowiada nam jak poradził sobie z tymi doświadczeniami. W numerze znajdziecie również wywiady z Kornelem Kondrakiem, który swoją postawą udowadnia, że bębny to nie instrument dla mięczaków, Markiem Wawrzyniakiem, znanym z Kwartetu ProForma oraz Michałem Jędrasem - perkusistą grup Zacier i Zuch Kazik.

Równie wiele dzieje się w dziale testów. Na polskim rynku od jakiegoś czasu dostępna jest turecka marka talerzy o nazwie Impression. Przyglądamy się talerzom z kilku serii, dostępnym w szerokim katalogu firmy. Mieliśmy również okazję przetestować jubileuszowy zestaw DW Drums Collector’s 45th Anniversary, którego korpusy wykonano ze świerku pochodzącego z tego samego lasu, z którego pozyskiwano drewno do budowy legendarnych skrzypiec Stradivariusa. Czy to naprawdę słychać? W tym roku Meinl zrobił wielkie wietrzenie swojego katalogu. Kilka serii zakończyło swój żywot, a wśród nowości największą jest z pewnością Pure Alloy, którą sprawdzamy w czerwcowym numerze. Testujemy również naciągi Aquarian Performance II, zestaw Roland TD-50KV oraz blachy Dream Dark Matter.

W kąciku edukacyjnym prezentujemy kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Vamp solo), Zagraj to (Sting), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą, w której Beata Polak zajęła się przesunięciem akcentu z mocnej części taktu na słabą.

Co poza tym? Karol Nabożny w dziale Polscy bębniarze hybrydowi i krótka rozmowa z Michałem Łysejko z Decapitated, który właśnie dołączył do grona endorserów Meinl Cymbals. Prezentujemy również zestawy perkusyjne Mike'a Portnoya oraz Mario Duplantiera.

W Perkusjoniście znajdziecie rozmowę z Wojtkiem Pęczkiem, test djembe dla najmłodszych bębniarzy - Meinl Junior Djembe oraz kolejną lekcję z cyklu 'Zagraj na Congach'.

Nie zabrakło konkursu. Tym razem można wygrać stopkę perkusyjną Mapex P600.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook« poprzednia następna »


Pozostałe

10th Tarnów Jazz Contest 2017

Dodano: 16.10.2017

Już 2 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Tarnów Jazz Contest 2017.

czytaj dalej

Kto, co i jak? Young Drum Hero 2017

Dodano: 15.10.2017

Opolski Drumfest to także największy konkurs gry na zestawie perkusyjnym w Polsce. Imprezie towarzyszy niesamowicie mocne grono jury, przed którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności.

czytaj dalej

Powstanie pomnik Johna Bonhama

Dodano: 13.10.2017

W brytyjskim Redditch, rodzinnym mieście Johna Bonhama powstanie pomnik legendarnego perkusisty Led Zeppelin.

czytaj dalej

Wygraj talerz Soultone FXO6!

Dodano: 11.10.2017

Październikowa odsłona naszego konkursu to szansa na wygranie kolejnej wspaniałej nagrody. Tym razem jest to talerz Soultone FXO6.

czytaj dalej

Wyniki Polskich Nagród Perkusyjnych

Dodano: 08.10.2017

Oto wyniki trzeciej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, portal Infodrum.pl oraz Magazyn Perkusista.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama