WRZEŚNIOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY Perkusista PRZEJRZYJ ONLINE TEN NUMER >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Perkusista na wakacje

Dodano: 06.07.2017

Na wakacje przybywamy z grubszym, 120 stronicowym, podwójnym wydaniem Magazynu Perkusista.


Tym razem wakacyjny Perkusista przybrał formę wydania specjalnego, w którym prezentujemy najważniejsze wydarzenia w historii naszej branży.

Najważniejsze wydarzenia w historii bębnów


Perkusja w formie, jaką znamy, to zaledwie jedno stulecie. Nawet ci, którzy nie lubią historii, mogą spokojnie zerknąć wstecz. W porównaniu z innymi dziedzinami życia jest to mały wycinek, ale nie oznacza to, że działo się mało. Było bardzo ciekawie i kolorowo, ta historyczna wiedza bardzo pomaga w rozumieniu i przez to tworzeniu czegoś nowego. W oparciu o błędy popełnione w przeszłości unikniemy tych, które moglibyśmy popełnić w przyszłości.

Właśnie taki jest zamysł niniejszego wydania Perkusisty. Materiał ułożyliśmy w formie luźnych punktów, które jedynie sygnalizują o pewnym wydarzeniu, dlatego też nie wolno traktować tego jako wyczerpującej wypowiedzi. Kiedy zbierzemy wszystko w całość widać, że kompleksowe potraktowanie opisywanych tematów to materiał na grubą książkę. Tym bardziej, że nie poruszyliśmy tu wszystkiego i pewne zdarzenia mogły nam umknąć lub w naszym mniemaniu nie były na tyle istotne, by je tu zamieszczać.

Nikt do tej pory nie pokusił się o takie wydanie czasopisma perkusyjnego, mimo, że były już wydania, opisujące ważne wydarzenia w historii bębnów. Były wydania specjalne, związane z solówkami, wydania opisujące najlepszych perkusistów, zbiór najważniejszych groove’ów itp. Ale nikt nie porwał się na zrobienie tak dużego zbioru informacji o historii bębnów.

Dla tych, którzy chcą spróbować wczuć się w historyczny klimat, przygotowaliśmy również kilka przykładów muzycznych, które zilustrował Grzegorz Krawczyk. Materiały video będą dostępne na stronie media.avt.pl.

Najważniejsze wydarzenia w Polsce


Wiele wymienionych w zestawieniu wydarzeń obejmuje oczywiście swoim zasięgiem Polskę, ale jest kilka sytuacji, które są po prostu z naszego podwórka, związane z tym, jak rozwijała się muzyka w naszym kraju. Dlatego na kolejnych stronach numeru przyglądamy się kilku wartym odnotowania zdarzeniom związanym z Polską.

Sprzęt, który zmienił świat


W czasie 100 letniej historii perkusji, sprzęt przechodził przeobrażenia, które były wymuszone przez kolejne stylistyki muzyczne. Zmieniała się muzyka, zmieniał się zestaw perkusyjny. Głośniej, ciszej, więcej, mniej, szerzej, węziej, przez lata perkusiści musieli lawirować i dostosować się do okoliczności. W naszej krótkiej historii pojawiło się kilka kamieni milowych, które zmieniły na zawsze bieg perkusyjnych dziejów. Dla większości są to swoiste perkusyjne aksjomaty, bez których nikt nie wyobraża sobie współczesnych bębnów. Warto jednak znać swoją historię, warto wiedzieć, jaką historię mają instrumenty, po które sięgamy. Dlatego przygotowaliśmy również listę najbardziej kluczowych - naszym zdaniem - instrumentów w historii.

Antywydarzenia


Nie możemy zapominać o sytuacjach, które nie przysporzyły nam powodów do dumy. Wyciąganie wniosków z takich lekcji jest bardzo pouczające, musimy tylko podejść do tematu z głową i z pokorą, której wszystkim czasami brakuje.

Nie zabrakło konkursu. To wydanie wakacyjne dlatego przybrał on inną, choć znaną już naszym czytelnikom formę. Warto się postarać, bo przewidzieliśmy nie byle jaką nagrodę - talerz Meinl Classics Custom Dark Crash 16".

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach http://magazynperkusista.pl/ i Facebook

 

 

« poprzednia następna »


Pozostałe

Roland SPD-SX Special Edition

Dodano: 21.09.2017

Firma Roland zaprezentowała nowy sampler perkusyjny SPD-SX Special Edition.

czytaj dalej

Kalendarz Imprez Perkusyjnych

Dodano: 20.09.2017

Najbliższe dni i tygodnie to cały zestaw imprez, warsztatów i koncertów. Można się w tym pogubić! Dlatego poniżej małe podsumowanie.

czytaj dalej

Warsztaty Maćka Gołyźniaka

Dodano: 19.09.2017

Na początku października Maciek Gołyźniak zagra serię warsztatów perkusyjnych pod słynnym już hasłem #TrzebaCwiczyc

czytaj dalej

Pokaz perkusyjny Robinson / Lehrmann

Dodano: 19.09.2017

Czy można z powodzeniem grać na perkusji i dobrze przy tym zarabiać, nie siłując się na czopsy? Takie postawiliśmy pytanie przy okazji chorzowskiego pokazu perkusyjnego.

czytaj dalej

Nowy album Jan Gałach Band

Dodano: 13.09.2017

Już w najbliższy piątek, 15 września, ukaże się album "In The Studio" Jan Gałach Band.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama