PRZEJRZYJ ONLINE PAŹDZIERNIKOWY NUMER Perkusista PRZESYŁKA GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Dead Cross debiutuje

Dodano: 01.08.2017

"Dead Cross", czyli debiutancki album nowego zespołu Dave'a Lombardo Dead Cross trafi do sklepów już w najbliższy piątek.

Oprócz Dave'a Lombardo w składzie Dead Cross znalazł się kultowy wokalista Faith No More i Tomahawk, Mike Patton. Obydwaj panowie świetnie znają się z pracy w Fantomas. Za instrumenty strunowe kwartetu odpowiadają gitarzysta Michael Crain oraz basista Justin Pearson.

Materiał, który znajdzie się na debiutanckim albumie zatytułowanym "Dead Cross" wyprodukował Ross Robinson (Korn, Deftones, Sepultura, Limp Bizkit). Za okładkę odpowiada Justin Pearson. Płyta ukaże się 4 sierpnia nakładem Ipecac Recordings.

Mówi Dave Lombardo: "Płyta trwa jedynie 28 minut. Zabawne, że "Reign In Blood" był o minutę dłuższy. Ten album niesie w sobie mnóstwo złości i frustracji. Można to usłyszeć w moim bębnieniu. To idealne warunki do narodzin hardcore'owego albumu. To jeden z najbrutalniejszych materiałów, jakie kiedykolwiek nagrałem."

"Według mnie to bardzo tradycyjna hardcore'owa płyta - ostra, bezpośrednia i emocjonalna" - potwierdza Mike Patton. "Nie zamierzałem grać tu na klawiszach, używać sampli czy jakichkolwiek form orkiestracji. To działało na zasadzie, 'ok po prostu to zróbmy'. Pod pewnymi względami przypomina mi to albumy, których słuchaliśmy gdy dorastaliśmy, takich kapel jak Accüsed, Deep Wound czy Siege, które nagrywały brutalne, bezkompromisowe i dosadne krążki. Wróciłem do tych kapel przed rozpoczęciem przez nas nagrań i ponownie zainfekowałem sobie nimi krwiobieg, co zaowocowało płytą, która jest jak cios ołówkiem w oko".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

10th Tarnów Jazz Contest 2017

Dodano: 16.10.2017

Już 2 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Tarnów Jazz Contest 2017.

czytaj dalej

Kto, co i jak? Young Drum Hero 2017

Dodano: 15.10.2017

Opolski Drumfest to także największy konkurs gry na zestawie perkusyjnym w Polsce. Imprezie towarzyszy niesamowicie mocne grono jury, przed którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności.

czytaj dalej

Powstanie pomnik Johna Bonhama

Dodano: 13.10.2017

W brytyjskim Redditch, rodzinnym mieście Johna Bonhama powstanie pomnik legendarnego perkusisty Led Zeppelin.

czytaj dalej

Wygraj talerz Soultone FXO6!

Dodano: 11.10.2017

Październikowa odsłona naszego konkursu to szansa na wygranie kolejnej wspaniałej nagrody. Tym razem jest to talerz Soultone FXO6.

czytaj dalej

Wyniki Polskich Nagród Perkusyjnych

Dodano: 08.10.2017

Oto wyniki trzeciej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne, portal Infodrum.pl oraz Magazyn Perkusista.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama