TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Dead Cross debiutuje

Dodano: 01.08.2017

"Dead Cross", czyli debiutancki album nowego zespołu Dave'a Lombardo Dead Cross trafi do sklepów już w najbliższy piątek.

Oprócz Dave'a Lombardo w składzie Dead Cross znalazł się kultowy wokalista Faith No More i Tomahawk, Mike Patton. Obydwaj panowie świetnie znają się z pracy w Fantomas. Za instrumenty strunowe kwartetu odpowiadają gitarzysta Michael Crain oraz basista Justin Pearson.

Materiał, który znajdzie się na debiutanckim albumie zatytułowanym "Dead Cross" wyprodukował Ross Robinson (Korn, Deftones, Sepultura, Limp Bizkit). Za okładkę odpowiada Justin Pearson. Płyta ukaże się 4 sierpnia nakładem Ipecac Recordings.

Mówi Dave Lombardo: "Płyta trwa jedynie 28 minut. Zabawne, że "Reign In Blood" był o minutę dłuższy. Ten album niesie w sobie mnóstwo złości i frustracji. Można to usłyszeć w moim bębnieniu. To idealne warunki do narodzin hardcore'owego albumu. To jeden z najbrutalniejszych materiałów, jakie kiedykolwiek nagrałem."

"Według mnie to bardzo tradycyjna hardcore'owa płyta - ostra, bezpośrednia i emocjonalna" - potwierdza Mike Patton. "Nie zamierzałem grać tu na klawiszach, używać sampli czy jakichkolwiek form orkiestracji. To działało na zasadzie, 'ok po prostu to zróbmy'. Pod pewnymi względami przypomina mi to albumy, których słuchaliśmy gdy dorastaliśmy, takich kapel jak Accüsed, Deep Wound czy Siege, które nagrywały brutalne, bezkompromisowe i dosadne krążki. Wróciłem do tych kapel przed rozpoczęciem przez nas nagrań i ponownie zainfekowałem sobie nimi krwiobieg, co zaowocowało płytą, która jest jak cios ołówkiem w oko".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Konkurs Hardcase

Dodano: 13.12.2017

W grudniowej odsłonie naszego konkursu mamy coś wyjątkowego… W sumie to zawsze mamy coś wyjątkowego!

czytaj dalej

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama