PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Dead Cross debiutuje

Dodano: 01.08.2017

"Dead Cross", czyli debiutancki album nowego zespołu Dave'a Lombardo Dead Cross trafi do sklepów już w najbliższy piątek.

Oprócz Dave'a Lombardo w składzie Dead Cross znalazł się kultowy wokalista Faith No More i Tomahawk, Mike Patton. Obydwaj panowie świetnie znają się z pracy w Fantomas. Za instrumenty strunowe kwartetu odpowiadają gitarzysta Michael Crain oraz basista Justin Pearson.

Materiał, który znajdzie się na debiutanckim albumie zatytułowanym "Dead Cross" wyprodukował Ross Robinson (Korn, Deftones, Sepultura, Limp Bizkit). Za okładkę odpowiada Justin Pearson. Płyta ukaże się 4 sierpnia nakładem Ipecac Recordings.

Mówi Dave Lombardo: "Płyta trwa jedynie 28 minut. Zabawne, że "Reign In Blood" był o minutę dłuższy. Ten album niesie w sobie mnóstwo złości i frustracji. Można to usłyszeć w moim bębnieniu. To idealne warunki do narodzin hardcore'owego albumu. To jeden z najbrutalniejszych materiałów, jakie kiedykolwiek nagrałem."

"Według mnie to bardzo tradycyjna hardcore'owa płyta - ostra, bezpośrednia i emocjonalna" - potwierdza Mike Patton. "Nie zamierzałem grać tu na klawiszach, używać sampli czy jakichkolwiek form orkiestracji. To działało na zasadzie, 'ok po prostu to zróbmy'. Pod pewnymi względami przypomina mi to albumy, których słuchaliśmy gdy dorastaliśmy, takich kapel jak Accüsed, Deep Wound czy Siege, które nagrywały brutalne, bezkompromisowe i dosadne krążki. Wróciłem do tych kapel przed rozpoczęciem przez nas nagrań i ponownie zainfekowałem sobie nimi krwiobieg, co zaowocowało płytą, która jest jak cios ołówkiem w oko".

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej

Rival Sons już za kilka dni

Dodano: 11.08.2017

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od dwóch polskich koncertów Rival Sons. Amerykanie zagrają 14 sierpnia we Wrocławiu i dzień później w Gdyni. To kolejna okazja, żeby zobaczyć w akcji Mike Miley'a

czytaj dalej

Miloš Meier na warsztatach w Polsce

Dodano: 09.08.2017

Meinl Cymbals i Magazyn Perkusista zapraszają na warsztaty "Drumming Syndrome" w Polsce, które poprowadzi czeski perkusista Miloš Meier.

czytaj dalej

Triptykon szuka perkusisty

Dodano: 09.08.2017

Powstały na gruzach kultowego Celtic Frost, szwajcarski Triptykon szuka następcy Normana Lonharda na stanowisko perkusisty.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama