TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Solowa płyta braci Appice

Dodano: 08.08.2017

Na październik zapowiedziano pierwszy w historii wspólny album braci Carmine i Vinny Appice, który będzie nosić tytuł "Sinister".


Bracia Appice to jedni z najbardziej zasłużonych i długowiecznych bębniarzy na rockowej scenie. Starszy Carmine grał m.in. z Vanilla Fudge, Cactus, Rodem Stewartem, Ozzy Osbournem, Marty Friedmanem czy Paulem Stanley'em. Vinny ma na koncie takie nazwy jak Black Sabbath, Dio i Heaven and Hell. Bracia jeżdżący po świecie z klinikami, wydali już wspólny album "Drum Wars - Live!" (2014), ale "Sinister" będzie ich studyjnym debiutem.

Na albumie, który ukaże się pod szyldem Appice, znajdzie się 13 utworów nagranych przez Carmine i Vinny'ego i zaprzyjaźnionych muzyków. Vinny: "Jak mówił Ringo - z niewielką pomocą przyjaciół (With a Little Help from My Friends - tytuł utworu The Beatles - przyp red.)" W jednym utworze, "You Got Me Running" za mikrofonem stanął sam Carmine. Mówi Vinny: "Carmine od lat śpiewa główne partie i tła. Jest świetnym wokalistą i jestem zadowolony, że wystąpił w tej roli również w jednym utworze na płycie."

"Sinister" trafi do sklepów 27 października nakładem SPV/Steamhammer jako CD digipack, podwójny winylowy gatefold oraz w wersji elektronicznej.

Lista współpracowników:

Carmine Appice (perkusja, wokal)
Vinny Appice (perkusja)

Wokal: Jim Crean, Paul Shortino (Rough Cutt, ex-Quiet Riot), Robin McAuley (MSG), Chas West (ex-Lynch Mob), Scotty Bruce
Gitara: Craig Goldy (ex-Dio), Bumblefoot (ex-Guns N' Roses), Joel Hoekstra (Whitesnake), Mike Sweda (Bulletboys), Erik Turner (Warrant), David Michael Phillips (King Kobra)
Bas: Tony Franklin (ex-Blue Murder, ex-The Firm), Phil Soussan (ex-Ozzy Osbourne), Johnny Rod (King Kobra, ex-W.A.S.P.), Jorgen Carlson (Gov't Mule)

Lista utworów:

01. Sinister
02. Monsters And Heroes
03. Killing Floor
04. Danger
05. Drum Wars
06. Riot
07. Suddenly
08. In The Night
09. Future Past
10. You Got Me Running
11. Bros In Drums
12. War Cry
13. Sabbath Mash

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Konkurs Hardcase

Dodano: 13.12.2017

W grudniowej odsłonie naszego konkursu mamy coś wyjątkowego… W sumie to zawsze mamy coś wyjątkowego!

czytaj dalej

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama