PRZEJRZYJ ONLINE WAKACYJNE WYDANIE Perkusista Zamów z przesyłką GRATIS >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Solowa płyta braci Appice

Dodano: 08.08.2017

Na październik zapowiedziano pierwszy w historii wspólny album braci Carmine i Vinny Appice, który będzie nosić tytuł "Sinister".


Bracia Appice to jedni z najbardziej zasłużonych i długowiecznych bębniarzy na rockowej scenie. Starszy Carmine grał m.in. z Vanilla Fudge, Cactus, Rodem Stewartem, Ozzy Osbournem, Marty Friedmanem czy Paulem Stanley'em. Vinny ma na koncie takie nazwy jak Black Sabbath, Dio i Heaven and Hell. Bracia jeżdżący po świecie z klinikami, wydali już wspólny album "Drum Wars - Live!" (2014), ale "Sinister" będzie ich studyjnym debiutem.

Na albumie, który ukaże się pod szyldem Appice, znajdzie się 13 utworów nagranych przez Carmine i Vinny'ego i zaprzyjaźnionych muzyków. Vinny: "Jak mówił Ringo - z niewielką pomocą przyjaciół (With a Little Help from My Friends - tytuł utworu The Beatles - przyp red.)" W jednym utworze, "You Got Me Running" za mikrofonem stanął sam Carmine. Mówi Vinny: "Carmine od lat śpiewa główne partie i tła. Jest świetnym wokalistą i jestem zadowolony, że wystąpił w tej roli również w jednym utworze na płycie."

"Sinister" trafi do sklepów 27 października nakładem SPV/Steamhammer jako CD digipack, podwójny winylowy gatefold oraz w wersji elektronicznej.

Lista współpracowników:

Carmine Appice (perkusja, wokal)
Vinny Appice (perkusja)

Wokal: Jim Crean, Paul Shortino (Rough Cutt, ex-Quiet Riot), Robin McAuley (MSG), Chas West (ex-Lynch Mob), Scotty Bruce
Gitara: Craig Goldy (ex-Dio), Bumblefoot (ex-Guns N' Roses), Joel Hoekstra (Whitesnake), Mike Sweda (Bulletboys), Erik Turner (Warrant), David Michael Phillips (King Kobra)
Bas: Tony Franklin (ex-Blue Murder, ex-The Firm), Phil Soussan (ex-Ozzy Osbourne), Johnny Rod (King Kobra, ex-W.A.S.P.), Jorgen Carlson (Gov't Mule)

Lista utworów:

01. Sinister
02. Monsters And Heroes
03. Killing Floor
04. Danger
05. Drum Wars
06. Riot
07. Suddenly
08. In The Night
09. Future Past
10. You Got Me Running
11. Bros In Drums
12. War Cry
13. Sabbath Mash

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.

czytaj dalej

Integration & Groove V

Dodano: 16.08.2017

W dniach 28 - 29 września 2017 r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej odbędzie się piąta edycja warsztatów Integration & Groove.

czytaj dalej

Rival Sons już za kilka dni

Dodano: 11.08.2017

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od dwóch polskich koncertów Rival Sons. Amerykanie zagrają 14 sierpnia we Wrocławiu i dzień później w Gdyni. To kolejna okazja, żeby zobaczyć w akcji Mike Miley'a

czytaj dalej

Miloš Meier na warsztatach w Polsce

Dodano: 09.08.2017

Meinl Cymbals i Magazyn Perkusista zapraszają na warsztaty "Drumming Syndrome" w Polsce, które poprowadzi czeski perkusista Miloš Meier.

czytaj dalej

Triptykon szuka perkusisty

Dodano: 09.08.2017

Powstały na gruzach kultowego Celtic Frost, szwajcarski Triptykon szuka następcy Normana Lonharda na stanowisko perkusisty.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama