WRZEŚNIOWE WYDANIE W SPRZEDAŻY Perkusista PRZEJRZYJ ONLINE TEN NUMER >>Ulubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

6 koncert uczniów Drumsetpro School

Dodano: 22.08.2017

22 czerwca 2017 roku w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się 6 Koncert Uczniów znanej, chorzowskiej szkoły perkusyjnej Drumsetpro School.

Miałem przyjemność pierwszy raz uczestniczyć w tym wydarzeniu i przyznam, że wywarło na mnie wielkie wrażenie. W tym roku na koncercie wystąpili uczniowie ze wszystkich sześciu oddziałów szkoły (Bielsko - Biała, Chorzów, Katowice, Kraków, Rzeszów i Wodzisław Śląski).

Pod względem muzycznym koncert był przekrojem wielu gatunków muzycznych, od popu, przez rock i metal aż do muzyki elektronicznej.

Koncert na zakończenie roku szkolnego to, nie tylko idealny prezent dla ucznia, jego rodziny i przyjaciół. To przede wszystkim ogromna dawka motywacji do pracy nad warsztatem perkusyjnym. Pokazać się na profesjonalnej scenie, zagrać swój ulubiony utwór, dać z siebie wszystko - bezcenne. Dodatkowo każdy z uczestników koncertu otrzymuje pamiątkowe zdjęcia oraz nagranie, które jest dostępne między innymi na kanale Youtube szkoły.


Prywatne szkoły perkusyjne dają większe możliwości i więcej radości z grania na perkusji, z jednej prostej przyczyny - uczą w nich ludzie z pasją, ludzie wybrani nieprzypadkowo, ludzie dla których ważna jest dobra, przyjacielska atmosfera, którą czułem będąc uczestnikiem koncertu. Kiedy sam uczęszczałem do Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, nie przypominam sobie podobnych wydarzeń w takiej atmosferze. Pamiętam za to niezbyt przyjemne i nudne egzaminy, które trzeba było wystukać na ksylofonie i wibrafonie nuta w nutę, a zestaw perkusyjny dostępny był na zasadzie "jeśli zasłużysz to zagrasz". To były uroki starych państwowych szkół, ale mam nadzieję, że z biegiem lat będzie się to zmieniało.

Gra na perkusji ewoluowała bardzo mocno na przestrzeni choćby ostatnich 20 lat. Coraz więcej ludzi zaczyna swoją przygodę z bębnami. Dziś nie jest to już zajęcie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Grają wszyscy, w każdym wieku, również kobiety.

Zainteresowanie tym instrumentem rośnie z każdym rokiem, czego nie dało się nie zauważyć podczas koncertu. W Drumsetpro School nie ma podziałów na wiek, stopień zaawansowania, preferencje muzyczne. Swoich sił może spróbować każdy, do czego szczerze i serdecznie zachęcam.

Drumsetpro School działa bardzo prężnie na polskim rynku perkusyjnym, daje swoim uczniom, a także ludziom nie związanym ze szkołą i wszystkim zainteresowanym szerokie spektrum możliwości rozwoju warsztatu perkusyjnego. Poza regularnymi zajęciami we wszystkich oddziałach szkoły, organizowane są warsztaty perkusyjne ze znanymi i cenionymi polskimi perkusistami (cykl "Mistrzowie Perkusji"), spotkania z zagranicznymi perkusistami z całego świata, koncerty uczniów, imprezy integracyjne oraz kanał Youtube, gdzie można obejrzeć występy niektórych studentów. Drumsetpro School rozwija również swoją społeczność na portalu Facebook skupiającą się wokół grupy Drumsetpro School Family.

Tekst: Paweł Larysz

« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

Roland SPD-SX Special Edition

Dodano: 21.09.2017

Firma Roland zaprezentowała nowy sampler perkusyjny SPD-SX Special Edition.

czytaj dalej

Kalendarz Imprez Perkusyjnych

Dodano: 20.09.2017

Najbliższe dni i tygodnie to cały zestaw imprez, warsztatów i koncertów. Można się w tym pogubić! Dlatego poniżej małe podsumowanie.

czytaj dalej

Warsztaty Maćka Gołyźniaka

Dodano: 19.09.2017

Na początku października Maciek Gołyźniak zagra serię warsztatów perkusyjnych pod słynnym już hasłem #TrzebaCwiczyc

czytaj dalej

Pokaz perkusyjny Robinson / Lehrmann

Dodano: 19.09.2017

Czy można z powodzeniem grać na perkusji i dobrze przy tym zarabiać, nie siłując się na czopsy? Takie postawiliśmy pytanie przy okazji chorzowskiego pokazu perkusyjnego.

czytaj dalej

Nowy album Jan Gałach Band

Dodano: 13.09.2017

Już w najbliższy piątek, 15 września, ukaże się album "In The Studio" Jan Gałach Band.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama