TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Jubileusz Chada Smitha i Vater

Dodano: 04.09.2017

W 2017 roku mija 25 lat współpracy perkusisty Red Hot Chili Peppers, Chada Smitha, i firmy Vater


Mówi Chad Smith: "Jedna z zasad, którymi zawsze się kieruję polega na tym, żeby nigdy nie wiązać się umową endorserską z produktem, którego sam bym nie kupił. Właśnie dlatego w 1992 roku rozpocząłem współpracę z Vater. Ludzie stojący za tą marką cieszyli się ugruntowaną opinią jako producenci świetnych pałek. Postanowiłem sam się o tym przekonać i tak zaczęła się trwająca już 25 lat przygoda. Ich kontrola jakości jest na najwyższym poziomie, każda para pałek prezentuje ten sam poziom i zapewnia doskonałą grywalność. Podoba mi się, że to wciąż jest rodzinny interes rozpoczęty przez dziadka Jacka, kontynuowany przez Clarence'a, a następnie Alana i Rona. Żadnych korporacyjnych ustępstw. Ci ludzie żyją, śpią, oddychają i jedzą myśląc o pałkach i są wręcz owładnięci obsesją tworzenia jak najlepszych produktów.

Przez lata przeżyliśmy razem wiele niesamowitych i zabawnych przygód i zawsze byłem przez nich traktowany jak brat. Razem świętowaliśmy najważniejsze wydarzenia w naszym życiu - kolejne urodziny, śluby i narodziny dzieci. Zawsze czułem się jak członek ich rodziny i nigdy nie doznałem z ich strony zawodu. Razem opracowaliśmy model Funkblaster, który do dziś jest moim podstawowym modelem pałek."


You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Początki firmy Vater, kierowanej dziś przez Alana i Rona Vater sięgają 1956 roku, choć pierwsze pałki opatrzone nazwiskiem twórców trafiły do oferty wiele lat później. Początkowo firma specjalizowała się w wytwarzaniu pałek dla innych marek oraz tworzeniu modeli customowych, m.in. dla Buddy Richa, Philly Joe Jonesa czy Elvina Jonesa. W latach 80 produkowała modele dla Zildjiana oraz Vic Firth. W 1991 roku Alan Vater podjął decyzję o wykorzystaniu nazwiska rodziny do nazwy marki, a pierwsze modele z logo Vater zostały zaprezentowane w styczniu 1992 roku na targach NAMM.

https://www.vater.com/« poprzednia następna »


Galeria

Pozostałe

King Crimson wraca do Polski!

Dodano: 24.11.2017

W czerwcu 2018 roku, na pięciu koncertach w Polsce, w ramach trasy Uncertain Times European Tour 2018, wystąpi formacja King Crimson - z trzema perkusistami w składzie!

czytaj dalej

Bracia Appice na koncercie w Polsce

Dodano: 21.11.2017

5 stycznia w bocheńskim kinie Regis wystąpi legendarne perkusyjne rodzeństwo - bracia Vinny i Carmine Appice.

czytaj dalej

Meinl VivaRhythm Cajon2Go

Dodano: 20.11.2017

Firma Meinl zaprezentowała nowy cajon VivaRhythm Cajon2Go.

czytaj dalej

Ludwig Mod Orange wraca

Dodano: 10.11.2017

Obchodzący 50 rocznicę powstania zestaw Ludwig Mod Orange, używany przez Johna Densmore'a z The Doors, wrócił do oferty firmy.

czytaj dalej

Deen Castronovo w The Dead Daisies

Dodano: 08.11.2017

Ex-perkusista Journey, Deen Castronovo, dołączył do składu rockowej formacji The Dead Daisies.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama