TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Sukces Pociągu Perkusyjnego

Dodano: 04.12.2017

W sobotę 2 grudnia, szkoła Drumset Academy przy współpracy ze studiem Maq Records i wsparciu wielu firm oraz osobowości polskiej sceny perkusyjnej, zorganizowała wspaniałą imprezę!

Nie był to pierwszy "kurs" Pociągu Perkusyjnego, ale z pewnością tę edycję można porównać do luksusowego Orient Expressu.

Dobre miejsce!


Miejsce jakim jest studio Maq Records to z pewnością doskonałe warunki do przeprowadzania tego typu akcji. Przestrzenne studio, dobre zaplecze, świetne warunki brzmieniowe. Jak bywa w przypadku studia nagrań, lokalizacja wymaga dojazdu autem, ale z drugiej strony, impreza miała być i była skierowana do osób zdecydowanych, nastawionych na udział w imprezie, a nie przypadkowe pojawienie się.

Jak zrobić udaną imprezę?


Sukces Pociągu Perkusyjnego tkwił przede wszystkim w przygotowanych atrakcjach i całym planie zajęć. Spójrzmy na kolejne pokazy.

Grzesiek Krawczyk - krakowski perkusista na przykładzie utworu Toto "Rosanna" zaprezentował stosowanie mieszania techniki open-handed z tradycyjną grą praworęczną. Dodatkowo zademonstrował produkty swojej firmy GK Music w postaci padów, nakrętek i poduszek do centrali (dodatkowo posiada jeszcze shakery i rózgi).

pppa

Rafał Habrajski - popularny Zwierzak, właściciel kanału Drummers From Hell, najpopularniejszego polskiego kanału perkusyjnego YouTube (tak, zazdrościmy!) o zasięgu światowym. Opisał jak tworzy swoje "drumcamery", jak się za to zabrać, okrasił to kilkoma przykładami i ciekawymi historiami.

pppb

Maciej Stach - jeden z naszych gospodarzy studia MAQ, również perkusista, przedstawił inny aspekt związany z grą na perkusji, a mianowicie rejestrację bębnów w studio.

pppc

Piotr Czyja - z Piotrkiem wróciliśmy do grania na bębnach. Nauczyciel szkoły Drumset Academy opisał 10 najważniejszych "patternów" jakie powinien znać każdy bębniarz.

pppd

Wojciech Siatkiewicz - specjalista bębnów vintage, nauczyciel, właściciel marki WS Drumheads czyli naciągów perkusyjnych. Wojciech opisał genezę pomysłu tworzenia skór oraz opisał poszczególne naciągi.

pppe

Wojtek Deręgowski - młody, niezwykle utalentowany perkusista przedstawił kilka pomysłów na kreatywną grę za zestawem. Opisał swoją przygodę ze słynną szkołą Berklee i wpływ jaki miała na jego grę.

pppf

Zanim Wojtek rozpoczął swój występ, przeprowadzono losowanie nagród, a były one nie byle jakie. Talerz Meinl Classics Custom Dark crash 16" od sklepu DrumCenter, nagranie "drumcamu" w studio MAQ oraz zaproszenie na imprezę Hajer Level.

Wnioski?


Sześć zupełnie różnych tematów! Ustawienie gry, nagrywanie video, nagrywanie audio, podstawowe ćwiczenia, naciągi i akcesoria, kreatywność gry - taki zestaw zagadnień zdecydowanie gwarantuje, że każdy może znaleźć coś dla siebie i raczej nikt nie będzie znużony, tym bardziej, że impreza trwała 7 godzin.

Jak się okazuje, nie trzeba słono opłacanych gwiazdek zachodniej perkusji, żeby zrobić niesamowicie kreatywną imprezę. Wystarczy "jedynie" świetny pomysł i oczywiście wysiłek organizatorów.

Całość odbyła się w miłej atmosferze z wieloma humorystycznymi akcentami, jednocześnie zachowano pełny profesjonalizm. Możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń, urozmaicenie wpływające na uniwersalność, obcowanie z instrumentami i bezpośredni kontakt z osobami specjalizującymi się w swojej branży. To wszystko przełożyło się na bardzo udaną imprezę, których trzeba jak najwięcej w Polsce!

Gratulujemy organizatorom, a także uczestnikom, że mieli nosa by przybyć do studia!

Zdjęcia: Agnieszka Litarska

« poprzednia następna »


Pozostałe

Legend Of The Seagullmen debiutuje

Dodano: 12.12.2017

Zespół Legend Of The Seagullmen, w składzie którego występuje perkusista Tool, Danny Carey zapowiedział na luty 2018 r. premierę swojego debiutanckiego albumu.

czytaj dalej

Maciek Gołyźniak wykładowcą

Dodano: 08.12.2017

Maciek Gołyźniak poprowadzi wykład "Biznesowa sfera pracy muzyka" w ramach programu Akademii Menedżerów Muzycznych.

czytaj dalej

Anglicy wyróżniają

Dodano: 07.12.2017

Jeden z najlepszych magazynów branżowych na świecie, brytyjski Rhythm (z którym współpracujemy) ogłosił wyniki podsumowujące rok 2017.

czytaj dalej

Sons Of Apollo na Prog In Park II

Dodano: 06.12.2017

Prog-metalowa supergrupa Sons Of Apollo z Mike Portnoy'em w składzie oraz Ihsahn to pierwsze gwiazdy drugiej edycji Prog In Park II, która odbędzie się 18 sierpnia 2018 roku.

czytaj dalej

Virgil Donati o pałkach Vater Assault

Dodano: 05.12.2017

Firma Vater opublikowała film, w którym Virgil Donati opowiada o sygnowanych pałkach Assault.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama