TU PRZEJRZYSZ BIEŻĄCE WYDANIE Perkusista ULUBIONYKIOSK.PL - PRZESYŁKA GRATISUlubiony kiosk
powrót do listy Wydarzenia

Sir Ringo Starr!

Dodano: 02.01.2018

Perkusista The Beatles, Ringo Starr znalazł się w gronie wybrańców uhonorowanych przez Królową tytułem szlacheckim.


Na ogłoszonej przez Królową Elżbietę II liście osób uhonorowanych tytułem szlacheckim znalazł się perkusista The Beatles, Ringo Starr, który od teraz będzie mógł nosić oficjalny tytuł Sir Richard Starkey. Ringo otrzymał swój tytuł w uznaniu "za zasługi w dziedzinie muzyki".

Tak zareagował sam zainteresowany: "To wspaniała wiadomość. To wielki honor i przyjemność znaleźć uznanie zarówno za działalność muzyczną jak i za pracę charytatywną - aktywności, które kocham w równym stopniu. Miłość i pokój. Ringo"

Oficjalnie Ringo Starr otrzymał tytuł Knight Bachelor, a zatem został pasowany na Rycerza Kawalera. Osobom takim przysługuje dożywotni tytuł honorowy Sir. Przypomnijmy, że tytuł ten używany jest zawsze w połączeniu z pełnym imieniem i nazwiskiem, ewentualnie samym imieniem, nigdy z samym nazwiskiem. Tak też należy zwracać się do takiej osoby. A zatem Sir Ringo!

Sir Richard Starkey dołączył tym samym do kolegi z zespołu, Sir Paula McCartneya, który swój tytuł otrzymał 20 lat wcześniej - w 1997 roku.

Przypomnijmy, że cała Czwórka z Liverpoolu otrzymała w 1965 roku Ordery Imperium Brytyjskiego niższej klasy (MBE), które nie upoważniały do tytułu Sir. W konserwatywnej Anglii spotkało się to wówczas z oburzeniem niektórych wcześniej odznaczonych - kilku z nich w proteście oddało swoje odznaczenia MBE. To samo uczynił zresztą również sam John Lennon, który w 1969 roku w proteście przeciwko udziałowi Wielkiej Brytanii w wojnie domowej w Nigerii zwrócił królowej swój order. Bezskutecznie, ponieważ tytułu MBE nie można się zrzec.

Gratulujemy Sir Richardzie!

« poprzednia następna »


Pozostałe

Prezentacja Meinl w Łodzi

Dodano: 18.01.2018

Umocnienie pozycji lidera - tak można skwitować w skrócie prezentację firmy Meinl Distribution jaka miała miejsce w Łodzi we wtorek 16 stycznia.

czytaj dalej

Tama prezentuje Club-Jam

Dodano: 17.01.2018

Do oferty kompaktowych zestawów perkusyjnych firmy Tama dołączył mowy model - Club-Jam.

czytaj dalej

Nowy werbel Ludwig Raw Brass

Dodano: 16.01.2018

Ludwig zaprezentował nowy model werbla o nazwie Raw Brass.

czytaj dalej

Monitory Roland PM-200 i PM-100

Dodano: 15.01.2018

Firma Roland zaprezentowała nowe monitory PM-200 i PM-100 przeznaczone dla zestawów V-Drums.

czytaj dalej

Nowe zestawy Tama S.L.P.

Dodano: 11.01.2018

Firma Tama rozszerzyła linię S.L.P. o trzy całkowicie nowe zestawy bębnów.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama