Rozmawiamy z założycielem gdyńskiego specjalistycznego sklepu dla perkusistów - DrumStore.

" /> KRZYSIEK DZIEDZIC - POLISH DRUMMERS Perkusista Przejrzyj kwietniowe wydanie >>Ulubiony kiosk
Wywiady

Sklep DrumStore

Dodano: 29.08.2009

Rozmawiamy z założycielem gdyńskiego specjalistycznego sklepu dla perkusistów - DrumStore.

Serwis magazynperkusista.pl rozmawia z Tomaszem Stukanem, założycielem sklepu dla perkusistów DrumStore. Specjalnie dla naszych czytelników zadajemy pytania odnośnie oferty sklepu, jego cech szczególnych oraz historii powstania.

Na początek zaprezentuj naszym Czytelnikom sklep DrumStore.

Hej wszystkim czytelnikom Perkusisty.

Drumstore w Gdyni to specjalistyczny sklep dla perkusistów i perkusjonalistów z szerokim asortymentem i świadomą obsługą.

Sklep jest kameralny, graniczyło z cudem pomieszczenie wszystkiego co oferujemy w tak małej powierzchni, panuje u Nas koleżeńska atmosfera, przyprawiona dobrą muzyką sączącą się tylko z oryginalnych CD. Prawdopodobnie to czego nie mogłeś znaleźć w innych sklepach i o czym nie mają pojęcia sprzedawcy w ogólnomuzycznych salonach u nas leży na półce i czeka na Ciebie.

Sam jesteś perkusistą? Skąd wziął się pomysł na założenie specjalistycznego sklepu dla bębniarzy?

Słowo perkusista,  jest pojęciem bardzo dużym i namiętnie nadużywanym. Według mnie Perkusista to osoba która pracowała nad sobą 10 lat po 10h dziennie i żyje z grania. Zauważam iż wielu  młodych adeptów  ledwo chwyci za pałki i już nazywa się szumnie perkusistami... Sam z siebie owszem gram jednakowoż  na pewno nie na poziomie zawodowym. Amatorsko i dla własnej frajdy.

Powstanie każdego specjalistycznego sklepu, jak myślę, zawsze wiąże się z hobby założyciela, nie inaczej było w moim przypadku. Historia była dość zabawna. Na pierwszym roku studiów z kolegami wpadliśmy na pomysł założenia kapeli,  jedyny z paczki miałem pojęcie o bębnach (pomimo iż od zawsze twierdzę iż gram na Fortepianie) zadanie chwycenia za pałki padło na mnie. Same pałeczki nie wystarczą trzeba było więc zakupić sprzęt. Jako osoba (według mojej dziewczyny ''niestety'' ) dociekliwa, mam w zwyczaju skrupulatnie przygotowywać się do zakupów tygodniami  przeglądając oferty  i szukając tej najatrakcyjniejszej. Całkiem przypadkiem wpadłem na Tureckie blaszki Agopa. Austriacki dystrybutor Doppler Drums sprzedawał je na aukcjach e-bay.at  od 1 EUR można było dostać Ride za 300zł (cena sugerowana 800zł). Jako iż od strony matki rodzina ma kupieckie korzenie zmiarkowałem iż kupię trochę więcej sprzętu i sprzedam na allegro. Tak też uczyniłem.

Ku mojemu zdziwieniu w ciągu kilku pierwszych dni sprzedałem całość, nawet te talerze które zakupiłem z myślą o sobie ?, Kilka takich partii ? powstał pomysł legalizacji interesu i założenia firmy. Wyremontowałem pomieszczenie w piwnicy, wstawiłem tam perkusję, czasami zapraszałem klientele do mieszkania. Wiadomo początki są trudne. Co ciekawe zespołu nigdy nie założyliśmy ale pomysł na życie pozostał. Przez kilka lat interes kwitł internetowo. W międzyczasie zatrudniałem kilku wesołych pomocników. Nawet w najgorszych koszmarach nie przewidziałem ile czasu zajmuje strona formalna w firmie, reklama, obsługa strony internetowej, faktury, rachunki, ale udało się. Po namowie bliskich mi osób, oraz przy sprzyjającym rozluźnieniu zajęć na ostatnim roku studiów, można cieszyć oko  sklepem stacjonarnym "wersja nr 1".

Co znajdziemy w ofercie sklepu DrumStore?

Zawsze staramy się prezentować po kilka najpopularniejszych modeli perkusji oraz werbli z oferty Pearl, Tama oraz Mapex oraz osprzęt rzeczonych producentów. Znajdziecie oczywiście pełen asortyment Naciągów perkusyjnych Remo Evans Aquarian oraz Pałeczek Vic Firth oraz Pro Mark, Regal Tip, Tama. Wieszaki uginają się od Tureckich Istanbul'ów, Amedii, K2. Ofertę uzupełniają przeszkadzajki Meinla , Pearla oraz pokaźna kolekcja bardziej i mniej potrzebnych akcesoriów od bijaków przez łatki tłumiki sprężyny po śrubki oraz kluczyki. Oraz cała masa innych mniejszych i większych narzędzi pracy perkusisty.

Co wyróżnia DrumStore na tle innych sklepów?

Myślę, iż podejście do klienta. Zgodnie z maksymą, "my nie sprzedajemy a rozwiązujemy problemy". Staramy się także nie traktować klienteli jako petentów a po koleżeńsku, może nieco z przekorą. Oczywiście wszystko zależy od człowieka, bardziej otwarte osoby przyjmują bezpośrednie podejście ochoczo , z miejsca czując się jak w domu , osoby z natury skryte i ciche nie naciskamy i dajemy nieco ''powietrza''.  Często ludzie spędzają u nas na rozmowach po kilka godzin.

Trudno jest o tym pisać, u nas sprzedaż nie wygląda jak w spożywczym, że wyciągamy spod lady i z półek produkty na żądanie klienta i wkładamy im do dużej siatki (ekologicznej heh) i wystawiamy paragon. To nieustający dialog mający doprowadzić do satysfakcji obu ze stron. Rozmowa może wyglądać tak. Poproszę Emada ... hm a próbowałeś Super Kicka, Poproszę e-ringi .. a może spróbuj żelki , w sumie Weckl też ma fajny patent jakich naciągów używasz. Pytamy klienta co chce osiągnąć i doradzamy najlepsze rozwiązanie ... oczywiście doceniamy zdecydowaną klientele jednak da się wyczuć konieczność doradzenia i pomocy.

W sumie najbardziej upierdliwy klient z Sosnowca został moim bardzo dobrym przyjacielem. A pewien dociekliwy forumowicz z Warszawy  świetnym pracownikiem. I te kontakty cenię najbardziej.

Wymagający klienci mogą liczyć na sprowadzenie wymarzonego sprzętu na indywidualne zamówienie?

Ależ sprzęt na zamówienie to nasza specjalność. Często sprowadzamy bębny pod indywidualne zamówienie, sam zresztą jestem szczęśliwym posiadaczem Customowego Masterworksa Pearla. Na miejscu mamy katalogi, foldery oraz cenniki, jesteśmy zorientowani w nowościach. Stąd też od ręki można zbudować swój wymarzony zestaw i poznać jego cenę.

*Prosimy jednak najmłodszych o nie nadużywanie dobrej woli. Proś o doradztwo w sprawie sprzętu na zamówienie tylko jeśli rozważasz jego zakup.

Jak wyglądają plany rozwoju sklepu DrumStore w przyszłości?

Najbliższe plany to przenosiny siedziby w nowe lokum zwane ''sklepem wersja nr 2''. W tym momencie salon mieści się na poziomie przyziemia i nie jest zbyt reprezentacyjnie. W nowym większym sklepie już na przełomie października i listopada położymy większy nacisk na zestawy perkusyjne znajdzie się też miejsce na dodatkowe stojaki z blaszkami i naciągami które już czekają w magazynie.

Dziękuję za rozmowę.


DANE SKLEPU:
DRUMSTORE

inż. TOMASZ STUKAN
Szczecińska 38/2
81-326 Gdynia

Godziny Otwarcia
Poniedziałek - Czwartek: 12:00 - 18:00
Piątek - Niedziela: NIECZYNNE

http://drumstore.pl/
 
Rozmawiał: Marcin Kamiński

Galeria

Pozostałe

Kaz Rodriguez

Dodano: 23.03.2017

Jak osiągnąć sukces będąc perkusistą? Już wiele razy na naszych łamach udowadnialiśmy, że nie ma tej jednej jedynej drogi.

czytaj dalej

Brad Wilk

Dodano: 09.03.2017

Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie ostatnia płyta Black Sabbath to nazwisko perkusisty Rage Against The Machine zostałby mocno przykurzone i odbierane bardziej jako historyczny fakt.

czytaj dalej

Gerald Heyward

Dodano: 23.02.2017

To bez wątpienia postać, którą każdy perkusista ceniący gospelowe granie pragnie zobaczyć na żywo. W świecie R&B to wciąż jeden z najbardziej znanych i pożądanych artystów.

czytaj dalej

Michael Schack

Dodano: 16.02.2017

To już prawie ćwierć wieku, jak mocno zakręcony Belg współpracuje z największym producentem perkusji elektronicznych na świecie. Przyjechał do Warszawy z prezentacją nowego zestawu, dlatego był to doskonały moment, by zapytać go o… zupełnie coś innego!

czytaj dalej

Glen Sobel

Dodano: 09.02.2017

Glen Sobel, perkusista Alice Coopera opisuje, jak praktycznie dostosował swój sprzęt do wymogów gry hardrockowego repertuaru z legendą rocka.

czytaj dalej
Zobacz wszystkie
Reklama