Czym jest Gewa Digital Drums?

Dodano: 25.05.2021
Autor: Magazyn Perkusista

Co, gdzie i za ile? Przedstawiamy przewodnik po marce bębnów elektronicznych niemieckiego producenta Gewa. Firma ma aspiracje, by zająć silną pozycję na rynku i swoją jakością zdobyć zaufanie perkusistów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

(Niniejszy artykuł będziemy aktualizować w miarę zmian i nowości jakie pojawią się u producenta!)
Instrumenty Gewa Electronics można kupić w Polsce wyłącznie w sklepie – Śląskie Centrum Perkusyjne

Gewa Digital Drums – Kto za tym stoi?

Gewa Digital Drums to nowa rodzina elektronicznych instrumentów perkusyjnych, która w bardzo realnych planach będzie stopniowo rozrastać się o kolejne urządzenia. Producentem jest niemiecka firma Gewa, która znana jest w Polsce także z dystrybucji instrumentów: DW Drums, Paiste, Remo, PDP, Latin Percussion, Gretsch, Gibraltar. Zajmuje się nie tylko dystrybucją, ale również produkcją własnych autorskich instrumentów i akcesoriów. Znacznie wykracza poza świat perkusji i ma w swoim katalogu gitary, dęciaki, czy też własne pianina elektroniczne, opisane podobnie co świat perkusji - Gewa Digital Piano. Są to marki posiadające własną tożsamość i stoją za nimi oddzielne grupy ludzi.

Gewa Digital Drums – Co je wyróżnia?

Producent podkreśla wysoką jakość wykonania swoich urządzeń, zarówno jeżeli chodzi o poszczególne mechaniczne komponenty zestawu (np. rama i hardware DW), jak i samą stację roboczą. Firma postarała się połączyć dwa kluczowe elementy – czucie gry z grywalnością. Bębny mają olbrzymią paletę możliwości ustawień brzmieniowych, przy jednoczesnym swobodnym poruszaniu się za zestawem. Dysponują też pełnią, obecnie dostępnych, opcji współpracy z urządzeniami peryferyjnymi i możliwościami rejestracji. Mając wielokrotnie kontakt z tymi urządzeniami, także na etapie produkcji, potwierdzamy te założenia. Możliwości konfiguracyjne są tak duże, że mimo iż moduł jest jak najbardziej intuicyjny, wiele osób może ulec klasycznemu wrażeniu – „więcej niż potrzebuję”, dlatego firma kładzie bardzo duży nacisk na wsparcie, łącznie ze wsparciem bezpośrednim (patrz poniżej: Serwis i Wsparcie).

Nie ma co ukrywać - G9 to nie jest zestaw do gry prosto z pudełka. Wymaga dostosowania ustawień do swojego użytkownika (np. czucie hi-hatu), co jednych może onieśmielać, ale też czyni bębny bardzo indywidualnymi.

Instrumenty Gewa Digital Drums - Wiosna/Lato 2021

Seria, która jest wprowadzeniem w świat bębnów elektronicznych Gewa, nosi nazwę G9. W jej skład wchodzą 3 modele, w zależności od wykończenia. Wszystkie są oparte o moduł G9, który Gewa nazywa stacją roboczą ze względu na ponadprzeciętne właściwości. Łatwo więc wywnioskować, że w przyszłości pojawią się kolejne wersje stacji roboczej, jakie? Czy to będzie G5, G10? Zobaczymy.

Wszystkie poniżej opisane zestawy posiadają stację G9. Pierwsze co rzuca się w oczy, to spory rozmiar modułu, który przekłada się na duży komfort korzystania – poprzez dotykowy ekran. Takie rzeczy jak Bluetooth czy Wi-Fi nie powinny już nikogo dziwić. Bezprzewodowe połączenie pozwala na szybkie poszerzanie biblioteki brzmień czy też inne aktualizacje ze względu na wsparcie Gewa Digital Drums i ich Soundstore. Na początek mamy do dyspozycji 40 zestawów bębnów, ale możemy stworzyć ich nieograniczoną ilość. Posiadamy domyślnie ponad 400 instrumentów. 128 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB pamięci flash. Olbrzymie możliwości nagrywania własnej gry w dowolnej konfiguracji połączenia z urządzeniami zewnętrznymi. Posiada nawet możliwość czytania plików PDF (np. nuty, instrukcje). Kolosalne możliwości ingerencji w brzmienie w czytelny sposób, poprzez przejrzysty interfejs. Stacja jest kompatybilna z większością padów innych firm dostępnych na rynku.

Dokładniejszy opis i parametry stacji roboczej G9

Tył stacji roboczej Gewa G9 pozwala sprawdzić jakie możliwości połączeń mamy do dyspozycji.

 

  1. GEWA G9 Pro L (L od Lacquered)

Zestawy różnią się między sobą ilością padów, a przez to też rodzajem ramy DW – L6 ma ramę dwustronną, podczas gdy L5 pojedynczą – trzyelementową. Reszta pozostaje taka sama. A co dokładnie? Bardzo eleganckie tomy z drewna orzechowego w wymiarach:10”x5”, 12”x5” (w L6 dodatkowy 12”x5”), 14”x5”, werbel 14”x5” oraz głęboki bas 18”x14” z dwuwarstwowymi naciągami siateczkowymi Remo. Gwarantują dużą wygodę gry, podobnie jak talerze (3 strefowe) rozmiarów: dwa 14” crashe, 18” ride oraz 14” hi-hat.

Gewa G9 Pro L6, czyli najobszerniejsza, sześcioelementowa (pady bębnów). Wersja w wykończeniu lakierowanych korpusów orzechowych. Wersja L5 posiada jeden pad 12” mniej i jedną trzyelementową ramę.   

 

  1. GEWA G9 Pro C (C od Carbon)

Mamy tu okleinę karbonową, ale cała zasada dotycząca rozmiarów i podziału elementów jest taka sama jak w wersji orzechowej. Gewa nie zapomniała o komforcie gry, co widać po rozmiarach padów bębnów i talerzy. Dają duże możliwości otwartej, ekspresyjnej gry.

Gewa G9 Pro C5, to bębny z okleiną karbonową. Niniejszy zestaw ma ramę pojedynczą trzyelementową, w chwili, gdy wersja Pro C6 ma jeden pad 12” więcej i ramę dwustronną, taką jak na zdjęciu wyżej.

 

  1. GEWA G9 Studio 5 (w oparciu o 5 padów z bazą 18”)

Wersja 5 – pięcioelementowa - 19 539 zł (podgląd bębnów G9 Studio 5)

Zestaw oparty na innym szkielecie niż wersje Pro C i Pro L, ale przypomnijmy, że wciąż z tą samą stacją roboczą. Są tu 2 płaskie pady 10”, jeden 12”, ale bęben basowy i werbel to urządzenia na korpusach, odpowiednio 18”x14” i 12”x5”, tym samym komfort gry jest w pełni zapewniony. Tym bardziej, że talerze pozostają takie same jak w wersjach Pro. Inna jest za to rama, ale dalej marki DW. 

G9 Studio 5 to najmniej masywny zestaw w rodzinie, oparty już na innej ramie, w odróżnieniu od opisanych na dwóch zdjęciach powyżej, będących opcjami Pro L i Pro C. Jest to też jedyna dostępna konfiguracja składająca się z 5 padów bębnów (a dokładnie 3 padów i 2 bębnów).

Specjalny hardware od firmy DW, wchodzący w skład zestawu. Jak widać posiada dedykowane oznaczenia dla Gewa Digital Drums.

 

(zastrzegamy, by sprawdzić aktualne ceny, ponieważ z racji kursu walut mogą się różnić)

 

Serwis i wsparcie Gewa Digital Drums – Gdzie szukać?

Producent mocno podkreśla łatwość i płynność swojego serwisu oraz pomocy technicznej. Faktycznie, reakcja pracowników firmy jest szybka, a kontakt bardzo prosty, zarówno przez dedykowaną grupę użytkowników na Facebook, jak i poprzez kontakt na stronie, łącznie z możliwością bezpośredniej konsultacji ewentualnego problemu. Co ciekawe, dotyczy to nie tyle usterek, co pomocy w odpowiedniej konfiguracji bębnów.

Ważnym elementem są także aktualizacje i pakiety brzmieniowe. Gewa, jako dystrybutor wielu marek, dysponuje próbkami brzmień bębnów nowoczesnych jak i w stylu vintage.

Polski dealer perkusji Gewa Digital Drums, czyli Śląskie Centrum Perkusyjne, jest w stałym kontakcie z producentem i jeżeli pracownicy nie będą w stanie pomóc, zrobi to natychmiast jeden z twórców tych bębnów, co jest ewenementem w skali światowej.

Serwis Gewa Digital Drums

Sesja konsultacyjna z twórcami

GEWA - Made in Germany?

Bardzo istotnym argumentem w kwestii konstrukcji bębnów Gewa Digital Drums jest to, że są one w pełni pod nadzorem niemieckim, z bardzo dużym udziałem bezpośredniej niemieckiej produkcji. W zasadzie całość bębnów to produkt niemiecki, mimo że niektóre części mogą być wykonane w Chinach. Gewa jest po prostu właścicielem tej chińskiej fabryki, więc nie zleca nikomu wykonania elementów, licząc na rzetelność danego partnera.Wykonuje wszystko na halach produkcyjnych i urządzeniach zaprojektowanych i dostosowanych przez niemieckich ekspertów. Stacje robocze wykonuje w Niemczech firma Technisat znajdująca się w tzw. niemieckiej dolinie krzemowej, niedaleko od siedziby Gewa. Jak dodamy do tego hardware robiony przez DW, mamy ostatecznie nieprzypadkowy zestaw!

Linia produkcyjna stacji roboczej G9 w firmie Technisat, którą mieliśmy przyjemność zwiedzać.

 

Oficjalna strona Gewa Digital Drums

Wyłączny, oficjalny polski dealer Śląskie Centrum Perkusyjne

Quiz - Na perłowo
1 / 12
Na początek banał - Pearl to firma z rodowodem…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"