Gotta Go Festival Vol.6

Dodano: 07.09.2016

Kolejna odsłona cieszyńskiego festiwalu odbędzie się ósmego października na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Klubie Studenckim Panopticum.

Mała inicjatywa zrzeszająca zwolenników alternatywnych brzmień spod znaku hardcore punka i metalu na stałe wpisała się w kalendarz imprez regionu. Nadchodzący festiwal stanowić będzie nowe otwarcie - zarówno dla organizatorów próbujących edukować publiczność Śląska Cieszyńskiego, jak i oficjeli zarządzających klubem. Gotta Go zwykle rozpoczynał rok akademicki i nie inaczej będzie tym razem. Inauguracja sezonu to doskonały moment, aby sprawdzić jak dopiero co wyremontowany klub sprawdzi się w roli gospodarza jak dotąd najbardziej rozbudowanej edycji imprezy

W roli gwiazd festiwalu wystąpią Ga-Ga/ Zielone Żabki, rezydent Wioski Kryszny festiwalu Woodstock, zespół sumiennie promujący idee wegetarianizmu oraz kwintesencja polskiego ska/punka. Bez dwóch zdań jest to jeden z najbardziej zasłużonych dla punka zespołów w Polsce i jego wizyta w Cieszynie, podobnie jak koncerty The Bill czy Analogs pokażą prawdziwe oblicze tej muzyki.

Numerem dwa imprezy zostali warszawiacy z Lazy Class reprezentujący brzmienia oi!/street punk. Cenieni przede wszystkim za granicą znani są z regularnego koncertowania, m.in z gigantami sceny Oi! - międzynarodowym kolektywem Booze & Gloory.

Stawkę uzupełniają melodyjni hardcore'owcy z pabianickiego Moron. Grupa słynie z żywiołowych koncertów, a dzięki metalowym wpływom występuje u boku zarówno deathcore'owych jak i metalcore'owych ekip. Reszta składu to śląska reprezentacja hardcore i crossover: tyski Bright Light, rudzki Mentally Ill (band złożony z członków takich ekip jak Good Lookin Out, Nice Shoes) oraz Minority - filar tej sceny. Stawkę zamyka Tester Gier, thrash/crossoverowa sensacja, którą publiczność mogła poznać m.in w roli supportu Agnostic Front, Terror czy Suicidal Tendencies.

Organizatorzy komentują nadchodzącą edycję: "Co roku moglibyśmy wydawać ten sam komunikat, w którym przekonujemy o wyjątkowości imprezy i walorach turystycznych miasta. Jednakże tak nie robimy, ponieważ chcemy, aby każdy kto interesuje się dobrą muzyką, miał okazję do tego aby do nas zajrzeć i sprawdzić, co ciekawego dzieje się na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że w wyborze zespołów jesteśmy zamknięci na nowe brzmienia czy kierujemy się doborem samych polskich wykonawców. Gościliśmy zespoły z Czech i Austrii i z pewnością wrócimy do takiej formuły imprezy. Obecnie skupiamy się na tym, co najlepsze u nas - w skali regionu i kraju, stąd ponownie miszmasz śląskiej reprezentacji hardcore'a i punkowych brzmień z Mazowsza. Swoją drogą, publiczność z centralnej Polski regularnie odwiedza naszą imprezę i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. Dla wielu Gotta Go może przypominać zwykły koncert, ale biorąc pod uwagę nasze doświadczenia związane z odbiorem tej imprezy, z całą pewnością możemy powiedzieć, że nie jest to zwykła nocna dla najbardziej zagorzałych wielbicieli lokalnego piwa, czeskiego kolorytu i hc/punka. U nas nie liczą się zyski a muzyka i dobra atmosfera."

8 października 2016
Cieszyn / Klub Studencki Panopticum, ul. Bielska 66


Otwarcie bram: 18:30
Start 19:00

Bilety:
25 zł w przedsprzedaży
30 w dniu koncertu

Rezerwacje: gottagofestival@gmail.com

Wydarzenie na FB

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym imprezy.