Mieszanka

Kilka słów prawdy o talerzach

Kilka słów prawdy o talerzach

O ile w temacie bębnów mamy kilka warsztatów zajmujących się obróbką drewna w takiej formie, to z blachami w Polsce zawsze było cienko.
Jak kupić bębny

Jak kupić bębny

Decyzja o zakupie bębnów, często poprzedzona jest długimi poszukiwaniami, szperaniem po forach, pytaniem kolegów, co polecają itd. Ogromny głód zdobywania informacji.
Zapis nutowy - powtórzenie wiadomości

Zapis nutowy - powtórzenie wiadomości

„To na perkusję są nuty??!!” oraz „gram ze słuchu, nuty to dla mnie czarna magia”. Niestety, często słyszę tego typu zdania. Uważam, że każdy muzyk powinien potrafić czytać i pisać... nuty.
Jak się za to zabrać...

Jak się za to zabrać...

Jak najefektywniej złapać za pałki i prawidłowo zasiąść za bębnami? Ten temat przewija się nie tylko u tych, którzy dopiero aspirują do grania. Wielu osobom wydaje się, że weźmiemy pałki do ręki i gramy. Tak w zasadzie to powinno wyglądać, lecz należy pamiętać o paru aspektach, które nam w tym pomogą.
Zarządzanie karierą

Zarządzanie karierą

W ostatnim numerze Perkusisty (12/18) gościliśmy na okładce Kerima Lechnera, austriackiego bębniarza, który opowiedział o tym, jak duże znaczenie ma w tych czasach zarządzanie własną karierą. Temat teoretycznie oczywisty, ale w Polsce wciąż marginalizowany. Efekty są, jakie są…
Nauka w szkole perkusyjnej

Nauka w szkole perkusyjnej

Dylemat wielu sympatyków gry na bębnach – czy iść po nauki do specjalisty? Czy może „wszystko sobie ogarnę poprzez lekcje w internecie i wydawnictwa edukacyjne”?
Tomasz Łosowski „C.V.”

Tomasz Łosowski „C.V.”

Reedycja płyty, która w naszym wakacyjnym (Perkusista 7/18) zestawieniu 100 najważniejszych polskich płyt dla perkusistów zajęła 8 miejsce. Dlaczego tak dużo miejsca poświęcamy tej pozycji? Nie tylko z sympatii do Tomka Łosowskiego, ale dlatego, że Tomek zrobił świetną niespodziankę swoim fanom!
10 lat Magazynu Perkusista!

10 lat Magazynu Perkusista!

We wrześniu 2008 roku w warszawskim wydawnictwie AVT zapadła decyzja, że prężnie rozwijający się magazyn Gitarzysta będzie miał „brata” w postaci magazynu, skierowanego do perkusistów. Żeby nie kombinować, nazwa miała być prosta – „Perkusista”, a termin wydania pierwszego numeru przewidziany był na listopad 2008 roku.
Yamaha - zaglądając pod korpus. Jak to się robi?

Yamaha - zaglądając pod korpus. Jak to się robi?

W poprzednich artykułach przedstawiliśmy historię firmy Yamaha, gdzie ukazaliśmy kolejne etapy rozwoju marki, muzyków, którzy grają na instrumentach firmy, a także zapytaliśmy Steve’a Gadda o zestaw Recording Custom. Rzuciliśmy też reporterskim okiem na japońską linię produkcyjną zestawów PHX.
Przewodnik Arica Improty

Przewodnik Arica Improty

Jak zostać perkusyjnym showmanem? Czyli temat nie dla nerwowych!