Wywiady

Charlie Benante – czy Pantera nagra nową muzykę?

Charlie Benante – czy Pantera nagra nową muzykę?

Koncertowy perkusista zespołu Pantera. Pojawił się w Polsce na Metal Hammer Festival, by zagrać z zespołem koncert, na który niektórzy czekali 20 lat. Czy się udało? 
Meinl Festiwal 23 od podszewki

Meinl Festiwal 23 od podszewki

Rozmawiamy z Norbertem Saemannem, dyrektorem artystycznym Meinl Drum Festival. Impreza wraca po pandemicznej przerwie i odbędzie się 8 lipca w siedzibie firmy Meinl – Gutenstetten.
Dirk Verbeuren - Megadeth

Dirk Verbeuren - Megadeth

Przykład wytrwałości, ciężkiej pracy, pokory oraz wielkiego oddania do tego co robi. Ten niesamowicie skromny facet zasiadł na tronie bębniarza Megadeth, ze wszystkimi honorami.
Hostia - St. Evaristus

Hostia - St. Evaristus

Muzyka tzw. ekstremalna, w Polsce nie zawodzi. Mocno pruje w tematy, które coraz częściej stają się u nas niemal inkwizycyjnie zakazane. Hostia już na „dzień dobry” stawia sprawę jasno.  
Łukasz Sarnacki - na własne konto

Łukasz Sarnacki - na własne konto

Informacja o tym, że kolejny bębniarz bierze się za tworzenie i komponowanie własnego materiału to zawsze informacja warta uwagi. Dlaczego?
Sam w wielkim świecie

Sam w wielkim świecie

Krzysztof „Docent” Raczkowski to jedna z największych legend polskiej perkusji metalowej. Inspiracja kilku pokoleń bębniarzy. Jego wpływ odczuwalny jest do dziś. Partie bębnów, jakie tworzył, były na poziomie światowym. Postać wybitna, wielka, ale też niestety tragiczna.
Anika Nilles

Anika Nilles

Jest przykładem dużej pracowitości i konsekwencji, którą postrzega jako jeden z kluczowych elementów w rozwoju muzycznym. Każdy z elementów swojej aktywności rozwija lub co najmniej pilnuje. Co jej w tym pomaga? Kto jej w tym pomaga?
Monika Bulanda

Monika Bulanda

Patrząc na jej koncertowe wykonania, skojarzenia z Sheilą E wydają się być niebezpodstawne. Ona sama reaguje na takie porównanie uśmiechem, bo to tylko jeden z wycinków z jej aktywności.
Wiktoria Jakubowska - Przesłuchanie Na Szóstkę

Wiktoria Jakubowska - Przesłuchanie Na Szóstkę

Jedna z najbardziej zapracowanych polskich perkusistek. Złapać Wiki w wolnej chwili jest niezwykle trudno, bo cały czas angażuje się lub jest angażowana w nowe projekty w różnorodnych klimatach u bardzo ciekawych artystów.
Wiktoria Bialic

Wiktoria Bialic

Kiedy chcesz, by studio było twoim drugim domem. Czy Wiktoria jest przyszłością polskiej sceny sesyjnej? Jest na to realna szansa, ale jak sama pokornie twierdzi – wszystko po kolei, wszystko w swoim czasie.
Anna Tkaczyk

Anna Tkaczyk

Fakt, że jest kobietą dość drobnej postury, nie powinien nikogo zmylić, bo Anka ma konkretne uderzenie w werbel. Jest też doskonałym przykładem na to, jak wielka pasja gry na bębnach może stać się interesującym i emocjonującym stylem życia, mimo różnych, większych i mniejszych, przeciwności.
Waltteri Väyrynen - Paradise Lost

Waltteri Väyrynen - Paradise Lost

Patrząc na karierę Waltteri, można by obstawiać, czy niebawem nie zastąpi Larsa. Młody, zdolny, profesjonalny do szpiku kości, a zarazem bez najmniejszych oznaków napływu wody sodowej. Nie tylko o Paradise Lost, ale też o tym, że ćwiczenie bywa nudne, a czasem niełatwo nie zwymiotować na scenie!
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.