Zestawy artystów

Wykop: Inferno

Wykop: Inferno

Licznik koncertów perkusisty zespołu Behemoth wciąż pędzi do przodu. Opisywany europejski zestaw czy też zestaw amerykański są w ciągłym użyciu. Składany, rozkładany w różnych warunkach, wożony, przenoszony, ciągle w ruchu. A jest tu sporo rzeczy, które mogą wywinąć psikusa.
Wykop: Igor Falecki

Wykop: Igor Falecki

Igor był jednym z bohaterów Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego. Tam też mogliśmy dokładnie obejrzeć jego zestaw i wyciągnąć pewne wnioski z tym związane. Czym się wyróżnia? Jak dostosowuje sprzęt do swoich potrzeb?
Wykop: Paweł Dobrowolski

Wykop: Paweł Dobrowolski

Jeden z najwybitniejszych polskich perkusistów jazzowych został przyłapany w zespole Marka Napiórkowskiego za takim właśnie zestawem perkusyjnym. Jak się zapewne wszyscy domyślają jest to jedna z wielu wariacji układów bębnów artysty. Co my tu mamy?
Wykop: Ash Soan

Wykop: Ash Soan

Przyglądamy się minimalistycznemu zestawowi, na którym Ash Soan zagrał podczas Śląskiego Festiwalu Muzycznego 2019.
Wykop: Dali Mraz

Wykop: Dali Mraz

Ten niezwykle sympatyczny i piekielnie sprawny perkusista dał się poznać polskiej publiczności już kilkakrotnie. Dali doskonale kieruje swoją karierą, która skoncentrowana jest mocno na wirtuozerskim podejściu do bębnów.
Wykop: Anton Fig

Wykop: Anton Fig

Perkusista pochodzący z RPA jest obecnie etatowym garowym mistrza bluesowej gitary Joe Bonamassy.
Wykop: Mat Nicholls

Wykop: Mat Nicholls

W styczniu tego roku, po trzech i pół roku przerwy, Mat wraz z zespołem Bring Me The Horizon wydali kolejny album studyjny.
Wykop: Brann Dailor

Wykop: Brann Dailor

Perkusiści grający skomplikowane partie perkusji w muzyce metalowej zazwyczaj dysponują bardzo „szybkim” zestawem. Chodzi tu oczywiście o szybko wybrzmiewające bębny i blachy, dzięki czemu uzyskuje się większą selektywność brzmienia.
Wykop: Dan Searle

Wykop: Dan Searle

Perkusista zespołu Architects z pewnością nie ma w zwyczaju głaskać swoich bębnów. Instrument przygotowany jest do zbierania mocnych, rytmicznych ciosów zarówno na górze jak i na dole.
Wykop: Jojo Mayer

Wykop: Jojo Mayer

Szwajcarski mistrz perkusji znany jest z konkretnej wizji swojego brzmienia, na które ma bezpośredni wpływ. Nie chodzi tu jedynie o dobór instrumentów, ale tworzenie kolejnych rozwiązań wspólnie z firmami, z którymi współpracuje. Od efektowego Hoop Crashera przez serię Sabian Fierce aż po pracę stopki Sonor Jojo Mayer Perfect Balance.