Wywiady

Josh Dion

Josh Dion

Jedną z największych zalet takich imprez, jak Śląski Festiwal Perkusyjny, jest możliwość obejrzenia na żywo muzyków, których nie mamy szans oglądać na co dzień. Nie klikamy ich nawet zbyt często na Youtube, a jeśli już, to nie oddaje to nawet w 1/10 scenicznej energii.
Andrzej Włodarczyk (AW Cajon)

Andrzej Włodarczyk (AW Cajon)

Niechętnie wyraża się o tej pasji jako „biznes”, choć w ciągu pięciu lat sprzedał ponad tysiąc swoich cajonów, sygnowanych „A Handmade With Passion”. Jego instrumenty endorsują znani perkusjoniści – m.in. Patrycja Napierała. Andrzej Włodarczyk opowiada „Perkusjoniście”, jak powstała jego firma „AW Cajon”, o instrumentach, które wychodzą z jego pracowni i polskim rynku perkusjonaliów.
Jimmy Chamberlin

Jimmy Chamberlin

Przy okazji nowej płyty Smashing Pumpkins możemy poruszyć kilka interesujących tematów. Pierwszym jest oczywiście osoba perkusisty, który niesłusznie stał troszkę w cieniu wielkich głównie grunge’owych kolegów lat 90. Druga sprawa to dostosowanie się do współczesnych trendów dostarczania i odbierania muzyki. Ale po kolei…
Krzysztof Herdzin

Krzysztof Herdzin

Nie ma co ze spuszczonym wzrokiem owijać palec w rąbek spódnicy – mamy wspaniałych muzyków, którzy spokojnie mogą prezentować ambitną twórczość na całym świecie. Doskonałym przykładem jest najnowszy album Krzysztofa Herdzina Kingdom Of Ants i nie chodzi tu tylko o to, że na bębnach zagrał sam wielki Vinnie Colaiuta, chociaż trzeba przyznać, że z naszej perspektywy jest to temat nieziemsko ciekawy!
Stephan Maass

Stephan Maass

Dał się poznać jako świetny i bardzo pogodny edukator podczas warsztatów cajonowych na Meinl Drum Festival 2018. Perkusjonista zespołu Colin Towns Mask, profesor perkusji w Anton Bruckner Privatuniversität.
Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski

Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski

Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski jako perkusista Agnieszki Chylińskiej nagrał płytę, o której jest bardzo głośno nie tylko z muzycznych względów. Mimo wszystko frekwencja na koncertach artystki oraz entuzjazm fanów świadczy o tym, że mamy tu naprawdę kawał solidnego i uczciwego grania!
Kerim "Krimh" Lechner

Kerim "Krimh" Lechner

Jest perkusistą XXI wieku i nie jest to związane wyłącznie z wysokimi umiejętnościami, ale ze sposobem prowadzenia swojej kariery. Nie oczekuje, że ktoś będzie robił za niego, nie czeka na okazję, tylko sam ją kreuje kolejnymi ruchami. Od szkoły życia w Decapitated przez grę w Behemoth po grecki Septicflesh, konsekwentnie do przodu.
Łukasz Kurzydło

Łukasz Kurzydło

O świetnie zapowiadającej się współpracy z pianistą Piotrem Matusikiem, nowych wydarzeniach i inspiracjach w życiu zawodowym, a raczej o całkowitej zmianie swojego życia w Bangkoku, opowiada nam Łukasz Kurzydło, którego „złapaliśmy” na lotnisku w Moskwie.
Artur Malik

Artur Malik

Cieszą nas nowe szkoły perkusyjne, które sygnowane są nazwiskami rzetelnych muzyków z wielkim doświadczeniem studyjnym i scenicznym. Tak naprawdę nie ma ich wiele w Polsce, chociaż z drugiej strony nie jest to niezbędny warunek do tego, by szkoła była wybitną placówką. Jak to wygląda w przypadku nowej szkoły Artura Malika?
Mike Johnston

Mike Johnston

Jeden z najbardziej znanych nauczycieli gry na perkusji na świecie nie zwalnia tempa. 10 lat działalności i dziesiątki tysięcy uczniów na całym świecie. Nie przestaje działać na scenie, czego efektem jest jego wizyta w Polsce na Śląskim Festiwalu Perkusyjnym. O swoim sposobie na sukces opowiada nam poniżej.
Mikkey Dee

Mikkey Dee

Ponad 30 lat temu zaimponował wszystkim fanom mocnego rockowego grania swoimi partiami bębnów u Kinga Diamonda. Później wszedł do składu Motorhead i przez ćwierć wieku oglądał plecy charczącego do mikrofonu nieodżałowanego Lemmy’ego. Od dwóch lat bębni w Scorpions, a do Polski przyjechał promować whisky.
Cezary Konrad

Cezary Konrad

Ciężko zacząć artykuł o tak wybitnym muzyku. Na temat Czarka powiedziano już chyba wszystko i raczej każdy zdaje sobie sprawę, z jaką muzyczną instytucją mamy do czynienia.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"