Wywiady

Mike Johnston

Mike Johnston

Jeden z najbardziej znanych nauczycieli gry na perkusji na świecie nie zwalnia tempa. 10 lat działalności i dziesiątki tysięcy uczniów na całym świecie. Nie przestaje działać na scenie, czego efektem jest jego wizyta w Polsce na Śląskim Festiwalu Perkusyjnym. O swoim sposobie na sukces opowiada nam poniżej.
Mikkey Dee

Mikkey Dee

Ponad 30 lat temu zaimponował wszystkim fanom mocnego rockowego grania swoimi partiami bębnów u Kinga Diamonda. Później wszedł do składu Motorhead i przez ćwierć wieku oglądał plecy charczącego do mikrofonu nieodżałowanego Lemmy’ego. Od dwóch lat bębni w Scorpions, a do Polski przyjechał promować whisky.
Cezary Konrad

Cezary Konrad

Ciężko zacząć artykuł o tak wybitnym muzyku. Na temat Czarka powiedziano już chyba wszystko i raczej każdy zdaje sobie sprawę, z jaką muzyczną instytucją mamy do czynienia.
Steve Gadd

Steve Gadd

Jeden z najważniejszych perkusistów w historii, żywa legenda, mistrz groove’u, absolutna potęga rytmu. Prawdziwą siłę dr Gadda słychać na żywo, kiedy możemy na własne uszy przekonać się o jego powtarzalności w wielu poziomach dynamicznych. Mimo dawno skończonych 70 lat wciąż w doskonałej formie.
Stanislav Kyryllov

Stanislav Kyryllov

O realiach ukraińskich muzyków, swojej drodze od perkusisty do perkusjonisty i kolorach muzyki opowiada Stanislav Kyryllov – jeden z najaktywniejszych uczestników Meinl Percussion Festival 2018.
Sean Kinney (Alice In Chains)

Sean Kinney (Alice In Chains)

Chyba nikogo tu nie skrzywdzimy i nie miniemy się z prawdą, jeżeli powiemy, że Sean jest jednym z tych perkusistów, którzy nie przychodzą od razu na myśl, kiedy się rozmawia o bębnach. Za to, jak się powie: „a ten z Alice In Chains?” – od razu każdy kiwa z uznaniem.
Dirk Verbeuren (Megadeth)

Dirk Verbeuren (Megadeth)

Znany z wybornej techniki w stylistyce metalowej, a dokładnie ekstremalnie metalowej. Od dwóch lat pełni rolę bębniarza Megadeth. Jego pojawienie w zespole odbiło się szerokim echem wśród fanów metalowego bębnienia, a informacja o oficjalnym uznaniu Dirka za pełnoprawnego członka Megadeth została przyjęta z dużym entuzjazmem. Dlaczego? O tym poniżej.
Piotr Kozieradzki

Piotr Kozieradzki

Nowa płyta Riverside to bez wątpienia nowy rozdział w historii tego uznanego polskiego zespołu. Nic już nie będzie takie jak kiedyś, a wszystko z racji tragicznej śmieci gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego w 2016 roku.
Inferno (Behemoth)

Inferno (Behemoth)

Wszyscy, którzy „życzyli” zespołowi i Inferno wszystkiego najgorszego muszą jeszcze się wstrzymać i zaczekać na kolejną okazję.
Tokhi

Tokhi

O początkach zespołu perkusyjnego Groove Army, który wystąpił na Meinl Percussion Festival, kręgach bębniarskich i społeczności Viva Rhythm, rozmawiamy z Tokhim – animatorem Drum Circle z Czech.
Marco Minnemann

Marco Minnemann

Strasznie ciężko nadążyć za Marco! Niemiecki perkusista o mocnych polskich korzeniach (jego mama jest Polką), jak tylko się rozkręci, mówi niesamowicie szybko i przy tym permanentnie się uśmiecha.
Grzegorz Grzyb (1971 - 2018)

Grzegorz Grzyb (1971 - 2018)

Grzesiek był wyjątkowo otwarty na życie, emanował radością i pomysłami. Nikogo nie faworyzując, ze wszystkimi był szczery i chętny do pomocy.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"