Wywiady

Rick Latham

Rick Latham

Gość specjalny ubiegłorocznego Integration & Groove w Błażowej obecnie mieszka głównie w Europie i zapewne jeszcze nie raz skrzyżują się nasze drogi, dlatego warto zaktualizować sobie informacje na jego temat.
Jonasz Przybył

Jonasz Przybył

Spacerując nad ranem ulicami Łodzi, spotkałem młodego człowieka, grającego na... Hangu? Okazało się, że się myliłem, bowiem był to Spacedrum, czyli handpan francuskiej firmy Metal Sounds.
Jason Bittner

Jason Bittner

Jeden z tych wiecznie zapracowanych bębniarzy, ale jednocześnie stojących w cieniu największych gwiazd bębnów. Głównie dlatego, że operuje w mocniejszych klimatach, ale nie przeszkadza mu to w działaniu także na innych frontach stylistycznych.
Łukasz Sobolak (Mikromusic)

Łukasz Sobolak (Mikromusic)

Wracając z wywiadu przejechałem dwa czerwone. Było dla mnie wprost nie do pomyślenia, że bębniarz znanego zespołu, w którym gra od dziesięciu lat, dopiero od roku ma swoje miejsce do ćwiczenia!
Mikołaj Myczkowski

Mikołaj Myczkowski

Wychowywał się wśród uczniów Słomy na lubelskiej wsi, uznawanej jako kolebkę polskiego bębniarstwa. Instrumenty nauczył go wytwarzać ojciec, który na początku lat 80 założył pracownię Pablo.
Jojo Mayer

Jojo Mayer

Niesamowicie świadomy człowiek, którego przy okazji pasją jest granie na bębnach. Podchodzi do tego zupełnie inaczej niż większość z nas. Słynny szwajcarski mistrz w bardzo emocjonalnej rozmowie.
Adeb Chamoun

Adeb Chamoun

Jest niezwykle otwarty na muzykę z różnych regionów świata. Może dlatego, że pochodzi z syryjskiej miejscowości, w której żyje wiele kultur z różnych państw arabskich.
Mike Mangini

Mike Mangini

Perkusista o nieskazitelnej technice gry na absolutnie kosmicznym poziomie. Jedni go za to uwielbiają, inni wręcz nie znoszą. Nikt nie przejdzie jednak obojętnie. Bębniarz Dream Theater opisuje swoją karierę.
Pat Mastelotto

Pat Mastelotto

Często gościmy tego perkusistę w naszym kraju. Są to głównie progresywne, eksperymentalne projekty. Wciąż związany z King Crimson jako jeden z kilku perkusistów wspólnie występujących na scenie. Poznajmy go wreszcie bliżej.
John JR Robinson

John JR Robinson

Dyskografia tego perkusisty jest do pobrania na jego stronie WWW. Plik pdf z listą płyt, w powstawaniu których brał udział, zajmuje 14 stron.
Michał Łysejko (Decapitated)

Michał Łysejko (Decapitated)

Z perkusistą zespołu Decapitated krok po kroku o nowej płycie "Anticult".
Cezary Lemanowicz (Fibo Percussion)

Cezary Lemanowicz (Fibo Percussion)

Jest prawdopodobnie jedynym wytwórcą cajonów z włókna szklanego czy akrylu w Polsce, bo - jak mówi - to nie są łatwe rzeczy. Ani tanie.