Wywiady

Bill Bruford

Bill Bruford

Bill po odłożeniu perkusyjnych pałeczek wciąż potrafi zadziwiać, chociaż wielu fanom to umknęło. Młode pokolenie może mieć problemy z docenieniem jego potęgi, ale czy jest jakiś bardziej „progresywny” perkusista w historii?
Eric Singer

Eric Singer

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Dennis Chambers

Dennis Chambers

Billy Sheehan, niekwestionowany mistrz gitary basowej, powiedział nam kiedyś bez chwili zawahania, że Dennis Chambers to najlepszy muzyk, z jakim kiedykolwiek grał. Nie perkusista, a muzyk, ogólnie. A trzeba przyznać, że Billy ma w zwyczaju grać z samymi wirtuozami.
Stewart Copeland

Stewart Copeland

Ależ to jest barwna postać! Czasami wydaje się, że powinien przywdziać biały fartuch i niczym zwariowany naukowiec komponować w laboratorium kolejne wybuchowe wywary, śmiejąc się przy tym szaleńczo. Świetny muzyk, który wywarł ogromny wpływ na świat perkusji, a zajęło mu to raptem kilka lat działalności The Police.
Maciej „Ślimak” Starosta

Maciej „Ślimak” Starosta

O Ślimaku, jednym z najważniejszych perkusistów w historii polskiego rocka powiedziano już bardzo dużo. Często wypowiedzi powielały się, a Maciej miał przygotowany zestaw odpowiedzi na równie często powtarzające się pytania. Tym razem jest inaczej…
Josh Dion

Josh Dion

Jedną z największych zalet takich imprez, jak Śląski Festiwal Perkusyjny, jest możliwość obejrzenia na żywo muzyków, których nie mamy szans oglądać na co dzień. Nie klikamy ich nawet zbyt często na Youtube, a jeśli już, to nie oddaje to nawet w 1/10 scenicznej energii.
Andrzej Włodarczyk (AW Cajon)

Andrzej Włodarczyk (AW Cajon)

Niechętnie wyraża się o tej pasji jako „biznes”, choć w ciągu pięciu lat sprzedał ponad tysiąc swoich cajonów, sygnowanych „A Handmade With Passion”. Jego instrumenty endorsują znani perkusjoniści – m.in. Patrycja Napierała. Andrzej Włodarczyk opowiada „Perkusjoniście”, jak powstała jego firma „AW Cajon”, o instrumentach, które wychodzą z jego pracowni i polskim rynku perkusjonaliów.
Jimmy Chamberlin

Jimmy Chamberlin

Przy okazji nowej płyty Smashing Pumpkins możemy poruszyć kilka interesujących tematów. Pierwszym jest oczywiście osoba perkusisty, który niesłusznie stał troszkę w cieniu wielkich głównie grunge’owych kolegów lat 90. Druga sprawa to dostosowanie się do współczesnych trendów dostarczania i odbierania muzyki. Ale po kolei…
Krzysztof Herdzin

Krzysztof Herdzin

Nie ma co ze spuszczonym wzrokiem owijać palec w rąbek spódnicy – mamy wspaniałych muzyków, którzy spokojnie mogą prezentować ambitną twórczość na całym świecie. Doskonałym przykładem jest najnowszy album Krzysztofa Herdzina Kingdom Of Ants i nie chodzi tu tylko o to, że na bębnach zagrał sam wielki Vinnie Colaiuta, chociaż trzeba przyznać, że z naszej perspektywy jest to temat nieziemsko ciekawy!
Stephan Maass

Stephan Maass

Dał się poznać jako świetny i bardzo pogodny edukator podczas warsztatów cajonowych na Meinl Drum Festival 2018. Perkusjonista zespołu Colin Towns Mask, profesor perkusji w Anton Bruckner Privatuniversität.
Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski

Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski

Bartłomiej „Szopix” Czerniachowski jako perkusista Agnieszki Chylińskiej nagrał płytę, o której jest bardzo głośno nie tylko z muzycznych względów. Mimo wszystko frekwencja na koncertach artystki oraz entuzjazm fanów świadczy o tym, że mamy tu naprawdę kawał solidnego i uczciwego grania!
Kerim "Krimh" Lechner

Kerim "Krimh" Lechner

Jest perkusistą XXI wieku i nie jest to związane wyłącznie z wysokimi umiejętnościami, ale ze sposobem prowadzenia swojej kariery. Nie oczekuje, że ktoś będzie robił za niego, nie czeka na okazję, tylko sam ją kreuje kolejnymi ruchami. Od szkoły życia w Decapitated przez grę w Behemoth po grecki Septicflesh, konsekwentnie do przodu.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.