Wywiady

Luis Ribeiro

Luis Ribeiro

Nazwa koncertu The World of Hans Zimmer przy okazji którego gościliśmy Luisa w Polsce idealnie oddaje charakter gry tego instrumentalisty. Świat wielkiego kompozytora jest tożsamy z tym, jak podchodzi do muzyki Luis.
Patrycja Betley

Patrycja Betley

„Możemy zacząć na najgorszym sprzęcie, ale przy odpowiednim świadomym podejściu do instrumentu wygramy piękne melodie. Ja od zawsze uważam, że muzyka, rytm, a w końcu bębny to narzędzie terapeutyczne".
Senri Kawaguchi

Senri Kawaguchi

Ktoś ładnie określił Senri jako doskonały przykład pozytywnej strony mediów społecznościowych. Innymi słowy jest przedstawicielką nowej fali perkusistów, którzy zdobyli popularność głównie dzięki samodzielnym występom publikowanym w Internecie.
Arejay Hale

Arejay Hale

Arejay jest naszym zdaniem mocno niedocenianym perkusistą. Wynika to może nieco z charakteru zespołu, w jakim gra. Nie ma co ukrywać, że Halestorm skierowane jest do młodszej widowni, co wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z kiepskim bębniarzem.
Mike Mangini

Mike Mangini

Nie ma łatwego życia Mike Mangini, mimo że jest technicznie jednym z najbardziej zaawansowanych i najdojrzalszych perkusistów na świecie. Pozycja perkusisty zespołu Dream Theater jest piekielnie niewdzięczna i przy okazji każdego nowego wydawnictwa sympatyczny Bostończyk jest prześwietlany i oceniany bardzo surowo.
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak

O takich muzykach mówi się zazwyczaj „perkusista nietuzinkowy”. Ciężko się z tym nie zgodzić patrząc na to, jak zasuwa za bębnami Krzyżyk. Nazwa zespołu, w którym obecnie się spełnia, pasuje do niego idealnie, a dlaczego? Z dwóch względów, ale po kolei…
Maciek Gołyźniak

Maciek Gołyźniak

Po zakończeniu naszego cyklu edukacyjnego (pt. Pieprz i Sól) jednym z kolejnych działań naszego profesora było przygotowanie się do sesji nagraniowej z zespołem Lion Shepherd. Jak wyglądała praca w studio?
Bill Bruford

Bill Bruford

Bill po odłożeniu perkusyjnych pałeczek wciąż potrafi zadziwiać, chociaż wielu fanom to umknęło. Młode pokolenie może mieć problemy z docenieniem jego potęgi, ale czy jest jakiś bardziej „progresywny” perkusista w historii?
Eric Singer

Eric Singer

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Dennis Chambers

Dennis Chambers

Billy Sheehan, niekwestionowany mistrz gitary basowej, powiedział nam kiedyś bez chwili zawahania, że Dennis Chambers to najlepszy muzyk, z jakim kiedykolwiek grał. Nie perkusista, a muzyk, ogólnie. A trzeba przyznać, że Billy ma w zwyczaju grać z samymi wirtuozami.
Stewart Copeland

Stewart Copeland

Ależ to jest barwna postać! Czasami wydaje się, że powinien przywdziać biały fartuch i niczym zwariowany naukowiec komponować w laboratorium kolejne wybuchowe wywary, śmiejąc się przy tym szaleńczo. Świetny muzyk, który wywarł ogromny wpływ na świat perkusji, a zajęło mu to raptem kilka lat działalności The Police.
Maciej „Ślimak” Starosta

Maciej „Ślimak” Starosta

O Ślimaku, jednym z najważniejszych perkusistów w historii polskiego rocka powiedziano już bardzo dużo. Często wypowiedzi powielały się, a Maciej miał przygotowany zestaw odpowiedzi na równie często powtarzające się pytania. Tym razem jest inaczej…
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"