„Jest już za późno! Nie jest za późno!” Tak się złożyło, że fragment tekstu delikatnego i lirycznego Starego Dobrego Małżeństwa pasuje idealnie do losów rockandrollowego muzyka, który gra teraz w zespole legendy polskiego heavy metalu, gdzie jest sporo ognia, magii i innych ciemnych obrzędów. Przedstawiamy obecnego bębniarza zespołu Kat & Roman Kostrzewski.
Gra w zespole, sesje nagraniowe, nauczanie, prezentacje, czy nawet próba sił w roli perkusyjnego youtubera – jest wiele miejsc, gdzie bębniarz może się próbować realizować. Mało kto myśli o pracy w musicalu. Może dlatego, że jest to miejsce niesamowicie wymagające. Zajrzyjmy do krakowskiego teatru muzycznego Variété.
O przebojowości nowej płyty, graniu ze złamanym obojczykiem, przestrzennych beat’ach oraz najlepszym na świecie siedzisku dla bębniarzy opowiedział mi niezwykle sympatyczny gaduła, jakim okazał się być Shannon Larkin.
Nie ma co ukrywać, że nasz gość najbardziej znany jest ze współpracy ze Skunk Anansie, które akurat w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Jednak kariera tego mocno bijącego perkusisty jest znacznie bogatsza…
Marka perkusyjna, która jest częścią naszej polskiej perkusyjnej kultury. Chyba wszystkim perkusistom kojarzy się sentymentalnie, chociaż z jakością było – delikatnie mówiąc – mocno średnio.
Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler razem, obok siebie, na jednym wydawnictwie. Jak powstał niezwykły winylowy album?
Bębniarz Lao Che, zespołu, który nie kłania się nikomu i mimo to lub może właśnie dzięki temu przyciąga od lat ogromne rzesze ludzi na swoje koncerty, a fani niecierpliwie oczekują kolejnych wydawnictw płytowych.
„Moim celem jest komponowanie nowoczesnych oraz kreatywnych partii w ten sposób, by brzmienie zespołu składało się w jedną spójną całość. Staram się również nie być monotonnym w swojej grze, więc cały czas próbuję przemycać do utworów coraz to nowsze rozwiązania” – Karol Tomaszewski trafił do formacji Ninja Syndrom w drodze przesłuchania.
Ciężko nie lubić tego perkusisty. Pracowity, poukładany, świadomy, ale jednocześnie ekspresyjny, oryginalny, pełen energii. To wszystko okraszone świetnym warsztatem perkusyjnym, który niewątpliwie jest wymagany w dość skomplikowanych, aczkolwiek bardzo melodyjnych kompozycjach ciężkiego Mastodon.
O swoich doświadczeniach edukacyjnych i muzycznych opowiada José J. Cortijo – jedyny w Niemczech profesor Perkusji Łacińskiej, wybitny muzyk sesyjny urodzony w Barcelonie.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.