Wywiady

Karol Tomaszewski (Ninja Syndrom)

Karol Tomaszewski (Ninja Syndrom)

„Moim celem jest komponowanie nowoczesnych oraz kreatywnych partii w ten sposób, by brzmienie zespołu składało się w jedną spójną całość. Staram się również nie być monotonnym w swojej grze, więc cały czas próbuję przemycać do utworów coraz to nowsze rozwiązania” – Karol Tomaszewski trafił do formacji Ninja Syndrom w drodze przesłuchania.
Brann Dailor

Brann Dailor

Ciężko nie lubić tego perkusisty. Pracowity, poukładany, świadomy, ale jednocześnie ekspresyjny, oryginalny, pełen energii. To wszystko okraszone świetnym warsztatem perkusyjnym, który niewątpliwie jest wymagany w dość skomplikowanych, aczkolwiek bardzo melodyjnych kompozycjach ciężkiego Mastodon.
José J. Cortijo

José J. Cortijo

O swoich doświadczeniach edukacyjnych i muzycznych opowiada José J. Cortijo – jedyny w Niemczech profesor Perkusji Łacińskiej, wybitny muzyk sesyjny urodzony w Barcelonie.
Brent Fitz

Brent Fitz

Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Robert Luty

Robert Luty

Jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich perkusistów, co jednak nie wiąże się z działalnością jakiegoś pojedynczego wielkiego projektu czy też super popularnego zespołu.
Luis Ribeiro

Luis Ribeiro

Nazwa koncertu The World of Hans Zimmer przy okazji którego gościliśmy Luisa w Polsce idealnie oddaje charakter gry tego instrumentalisty. Świat wielkiego kompozytora jest tożsamy z tym, jak podchodzi do muzyki Luis.
Patrycja Betley

Patrycja Betley

„Możemy zacząć na najgorszym sprzęcie, ale przy odpowiednim świadomym podejściu do instrumentu wygramy piękne melodie. Ja od zawsze uważam, że muzyka, rytm, a w końcu bębny to narzędzie terapeutyczne".
Senri Kawaguchi

Senri Kawaguchi

Ktoś ładnie określił Senri jako doskonały przykład pozytywnej strony mediów społecznościowych. Innymi słowy jest przedstawicielką nowej fali perkusistów, którzy zdobyli popularność głównie dzięki samodzielnym występom publikowanym w Internecie.
Arejay Hale

Arejay Hale

Arejay jest naszym zdaniem mocno niedocenianym perkusistą. Wynika to może nieco z charakteru zespołu, w jakim gra. Nie ma co ukrywać, że Halestorm skierowane jest do młodszej widowni, co wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z kiepskim bębniarzem.
Mike Mangini

Mike Mangini

Nie ma łatwego życia Mike Mangini, mimo że jest technicznie jednym z najbardziej zaawansowanych i najdojrzalszych perkusistów na świecie. Pozycja perkusisty zespołu Dream Theater jest piekielnie niewdzięczna i przy okazji każdego nowego wydawnictwa sympatyczny Bostończyk jest prześwietlany i oceniany bardzo surowo.
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak

O takich muzykach mówi się zazwyczaj „perkusista nietuzinkowy”. Ciężko się z tym nie zgodzić patrząc na to, jak zasuwa za bębnami Krzyżyk. Nazwa zespołu, w którym obecnie się spełnia, pasuje do niego idealnie, a dlaczego? Z dwóch względów, ale po kolei…
Maciek Gołyźniak

Maciek Gołyźniak

Po zakończeniu naszego cyklu edukacyjnego (pt. Pieprz i Sól) jednym z kolejnych działań naszego profesora było przygotowanie się do sesji nagraniowej z zespołem Lion Shepherd. Jak wyglądała praca w studio?
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.