Wywiady

Maciej Mustafa Giżejewski

Maciej Mustafa Giżejewski

„Powiedzmy, że od 18 do 28 roku życia intensywnie uczyłem się grać prawie tylko na congach. Po 10 latach grania wydawało mi się, że gram naprawdę nieźle. No właśnie, wydawało”. Z Maciejem Giżejewskim rozmawia Wojtek Andrzejewski
Apostolis Anthimos

Apostolis Anthimos

Perkusista czy gitarzysta? A może po prostu utalentowany muzyk, którego jedną z miłości jest gra na bębnach. Częsty partner perkusyjnych duetów z Jerzym Piotrowskim, kolegą z SBB, gdzie nominalnie pełni rolę gitarzysty. Wydał niedawno solową płytę, na której zagrał takie partie bębnów, że młode pokolenie powinno się uczyć muzykalności i smaku!
Jared Falk (Drumeo)

Jared Falk (Drumeo)

Najpierw kasety VHS, później płyty DVD. Bezpośrednie lekcje u nauczycieli, warsztaty z uznanymi muzykami w sklepach, czy też czasopisma perkusyjne z działem edukacyjnym. Do tego zestawu źródeł nauczania i powiększania wiedzy dołączył już dobre kilka lat temu przekaz internetowy.
Adam Czerwiński

Adam Czerwiński

Jest grupa perkusistów na naszej scenie muzycznej, która z powodzeniem prowadzi swoje kariery bez ograniczeń terytorialnych. Składa się na to kilka czynników takich, jak pracowitość, konsekwencja, pokora i wiele innych, których nie trzeba tu już nawet dodawać, bo z tymi trzema wiele osób ma problem. Nie ma z tym jednak problemu nasz gość.
Bohdan Imiela

Bohdan Imiela

Od samouka do edukatora. Fascynującą i godną podziwu drogę przez rytm przebył nasz Profesor od samby – Bohdan Imiela.
Bill Ward

Bill Ward

Wpływ, jaki Bill Ward wywarł na całe pokolenia bębniarzy, jest niezaprzeczalny. Black Sabbath otworzyło nowy rozdział w historii muzyki rockowej, dając początek „zarazie”, która miała nazwę heavy metal.
Russ Miller

Russ Miller

O biznesie muzycznym z punktu widzenia zapracowanego perkusisty sceny Los Angeles. O podejściu do profesjonalnego grania, o prowadzeniu swojej kariery, o rozwoju i dokonywaniu wyborów. Może trochę mało lirycznie, ale na pewno interesująco dla wszystkich, którzy chcą iść w stronę zawodowego grania.
Bartek Pająk

Bartek Pająk

Pochodzi z Tarnowa, ale muzyczne wiatry przywiały go do Wrocławia, gdzie ukończył Akademię Muzyczną i ubogacił swoimi perkaszynami lokalne środowisko muzyczne, współtworząc liczne projekty. Jest perkusjonistą Mesajah, ale oprócz tego tworzy zespół perkusyjny Beats Beasts, w którym rozwija technikę i akrobatykę werblową.
Zac Farro

Zac Farro

Zespół Paramore obdarzony jest w Polsce dużą estymą. Wokalistka Hayley Williams należy do typu mocno charyzmatycznych i działa niczym magnes. Zac był jednym z założycieli zespołu, jednak w pewnym momencie, w zasadzie u szczytu popularności jakiś niecny element frustracji wkradł się duszę Zaca i razem ze starszym bratem opuścili zespół. Teraz wrócił pełen entuzjazmu.
Aaron Spears

Aaron Spears

Nie gra na jakimś dziwnym zestawie, nie robi diabelskich sztuczek, nie ubiera się jak kosmita, a mimo to jego koncerty w Polsce zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem nie tylko fanów perkusji. Znany ze współpracy z Usherem, Arianą Grande, znany z tłustego, mięsistego grania.
Joey Jordison

Joey Jordison

Joey Jordison i Mike Portnoy to chyba dwa najgorętsze przypadki rozstań w perkusji rockowej ostatnich 10 lat.
Max Portnoy

Max Portnoy

Przyglądamy się młodemu „Portkowi” już od dawna, tym bardziej, że jest co oglądać i słuchać. Max gra zarówno widowiskowo, jak i skutecznie. Czasami ma się wrażenie, że to skóra zdarta z ojca, ale jak się okazuje nie do końca jest to prawda.