Wywiady

Tomasz Goehs

Tomasz Goehs

„Dzisiaj jestem w takim stanie, w jakim jestem od 15 lat i ten wywiad może być smutny tak naprawdę. Co ja mam ci powiedzieć? Umówiliśmy się, a ja z tyłu głowy mam jak zawsze problemy mojego życia.”
Marek Bielówka

Marek Bielówka

Zasadne jest powiedzenie, że życie ma wobec nas swoje plany i nie zawsze warto się buntować. Marek Bielówka z Chełmna marzył o karierze perkusisty, która jeszcze się nie zrealizowała.
Piotr Gospodarczyk

Piotr Gospodarczyk

O ciekawej podróży przez świat rytmów, z Piotrem Gospodarczykiem, perkusjonistą, muzykoterapeutą i założycielem wrocławskiej Szkoły Rytmu, znanej już nie tylko w Polsce, ale i na świecie, rozmawia Wojtek Andrzejewski.
Jacek Nowak

Jacek Nowak

„Jest już za późno! Nie jest za późno!” Tak się złożyło, że fragment tekstu delikatnego i lirycznego Starego Dobrego Małżeństwa pasuje idealnie do losów rockandrollowego muzyka, który gra teraz w zespole legendy polskiego heavy metalu, gdzie jest sporo ognia, magii i innych ciemnych obrzędów. Przedstawiamy obecnego bębniarza zespołu Kat & Roman Kostrzewski.
Marek Olma

Marek Olma

Gra w zespole, sesje nagraniowe, nauczanie, prezentacje, czy nawet próba sił w roli perkusyjnego youtubera – jest wiele miejsc, gdzie bębniarz może się próbować realizować. Mało kto myśli o pracy w musicalu. Może dlatego, że jest to miejsce niesamowicie wymagające. Zajrzyjmy do krakowskiego teatru muzycznego Variété.
Shannon Larkin (Godsmack)

Shannon Larkin (Godsmack)

O przebojowości nowej płyty, graniu ze złamanym obojczykiem, przestrzennych beat’ach oraz najlepszym na świecie siedzisku dla bębniarzy opowiedział mi niezwykle sympatyczny gaduła, jakim okazał się być Shannon Larkin.
Mark Richardson

Mark Richardson

Nie ma co ukrywać, że nasz gość najbardziej znany jest ze współpracy ze Skunk Anansie, które akurat w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Jednak kariera tego mocno bijącego perkusisty jest znacznie bogatsza…
Ewelina Hajda

Ewelina Hajda

Rozmawiamy z Eweliną Hajdą, wybitną i niezwykle urokliwą polską marimbistką, o jej pasji w pracy twórczej i gigantycznym instrumencie.
Tomasz Stukan (Polmuz)

Tomasz Stukan (Polmuz)

Marka perkusyjna, która jest częścią naszej polskiej perkusyjnej kultury. Chyba wszystkim perkusistom kojarzy się sentymentalnie, chociaż z jakością było – delikatnie mówiąc – mocno średnio.
Jerzy Piotrowski

Jerzy Piotrowski

Wielkie to szczęście, że Jurek Piotrowski wrócił kilka lat temu do aktywnego grania!
Marcin „Groh” Grośkiewicz (Portrety)

Marcin „Groh” Grośkiewicz (Portrety)

Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler razem, obok siebie, na jednym wydawnictwie. Jak powstał niezwykły winylowy album?
Michał „Dimon” Jastrzębski

Michał „Dimon” Jastrzębski

Bębniarz Lao Che, zespołu, który nie kłania się nikomu i mimo to lub może właśnie dzięki temu przyciąga od lat ogromne rzesze ludzi na swoje koncerty, a fani niecierpliwie oczekują kolejnych wydawnictw płytowych.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.