Wiktoria Jakubowska

Dodano: 12.03.2020

Wiki ma niesamowicie silny kręgosłup! Chodzi tu oczywiście o kręgosłup muzyczny, a nie tylko fizyczną umiejętność dźwignięcia muzyki u artystów, z którymi gra, a są to m.in. Paulina Przybysz, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System, Blauka, Karaś/Rogucki, Kasia Lins, Zvanai… Może zawstydzić niejednego perkusistę swoją wszechstronnością, zaradnością i pewnością.

Rozmowa z nią na potrzeby materiału prasowego to bardzo ciekawe przeżycie. Przyznaję, że oczekiwałem dojrzeć w Wiki jakieś stany wahania i niepewności, związane z prowadzeniem kariery perkusistki, ewentualnie jakiś lekki żal, że coś nie potoczyło się jak trzeba. Tymczasem zostałem niemiłosiernie spoliczkowany konkretnymi opcjami, rozwiązaniami, pomysłami, jakich nie słyszałem od rodzimych perkusistów od bardzo dawna! Dotyczy to nie tylko rozwoju, ale też pomysłów na przyszłość.

Nie narzeka i nie szuka problemów tam, gdzie ich faktycznie nie ma. Brak oglądania się na innych, tylko mocna koncentracja na sobie z jednoczesną wielką życzliwością do wszystkich wokół. Najwyraźniej sam muszę przemyśleć swoje podejście, skoro na wejściu jestem przekonany, że czeka mnie sporo dobrej miny do złej gry. Ta dziewczyna doskonale wie, czego chce i nie liczy na szczęśliwy los. Bierze sprawy w swoje ręce i nie traci przy tym artystycznego ducha, angażując się w bardzo ambitne projekty, które mają sprawiać satysfakcję przede wszystkim jej samej. Naprawdę, ciężko znaleźć tak uczciwie podejście, które jednocześnie nie szybuje gdzieś w chmurach i pamięta o czymś takim jak rachunek za telefon czy czynsz. Jak się okazuje wszystko można ze sobą pogodzić i nie mieć żadnych powodów do wyrzutów.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.