Zgłoszenia Young Drum Hero otwarte!

Dodano: 21.06.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Najbardziej prestiżowy polski konkurs gry na zestawie perkusyjnym otworzył nabór do kolejnej edycji, która odbędzie się w listopadzie w ramach Drumfest.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Young Drum Hero to konkurs gry na zestawie perkusyjnym organizowany w ramach festiwalu Drumfest w Opolu. Tradycja konkursu jest tak głęboka, że nawet w momencie, gdy sam festiwal zawiesił swoja aktywność z racji pandemii, konkurs został przeprowadzony.

Wydarzenie może pochwalić się zarówno świetnymi nagrodami, jak i zawsze niezwykle mocnym jury, w którego skład na przestrzeni lat wchodzili, m.in.: Michał Dąbrówka, Mike Terrana, Russ Miller, Jerzy Piotrowski, Piotr Pniak, Beata Polak, Jason Sutter, George Kollias czy Cezary Konrad. Podobnie było z firmami, które sponsorowały sprzęt, na którym występowali uczestnicy. Mieliśmy m.in. rok marki Tama, Yamaha lub DW. Edycja 2023 zapowiada się niezwykle ciekawie z powodu pewnej innowacji, jaka ma się pojawić. Wszelkie szczegóły związane z jury, nagrodami oraz wspomnianą nowością będą prezentowane na bieżąco.

Young Drum Hero 2023 – kiedy i gdzie?

W tym roku w ramach Drumfest, dzięki uprzejmości Centrum Edukacji Artystycznej w Opolu (organizator) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu (współorganizator), odbędzie się szesnasta edycja konkursu.

Termin zgłoszeń upływa z dniem 15 października 2023r. Eliminacje zostaną przeprowadzone w dniach 27-28 października, natomiast konkurs finałowy odbędzie się stacjonarnie 24-25 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Wszelkie informacje znajdziemy pod tym linkiem YOUNG DRUM HERO

Tam także, oprócz informacji o konkursie zestawowym, znajdą się informacje na temat konkursów klasycznych (marimba i wibrafon).

Magazyn Perkusista jest oficjalnym patronem medialnym Drumfest i Young Drum Hero

 

Obecnie jedna z najbardziej zapracowanych polskich perkusistek. Wiktoria Jakubowska w 2012 roku podczas konkursu, gdzie zdobyła wyróżnienie.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.