Akustyk czy elektronik? – na Young Drum Hero możesz wybrać!

Dodano: 06.07.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Opolski konkurs gry na zestawie perkusyjnym nie przestaje zaskakiwać. Trzeba przyznać, że są to pozytywne zaskoczenia idące z duchem czasu.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

W ostatnich edycjach konkursu Young Drum Hero perkusiści mieli możliwość wyboru między dwoma zestawami, na których występowali przed jury. Tym razem pojawia się kolejna możliwość, która do tej pory nie miała jeszcze miejsca.

Wybór perkusji na Young Drum Hero 2023

W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy będą mogli wybrać kolejny raz między dwoma zestawami, ale tym razem będą to bębny akustyczne oraz zestaw bębnów elektronicznych Gewa G5 Pro! Skąd ta decyzja? Odpowiedź jest prosta. Jest to efekt popularności perkusji elektronicznych, których sprzedaż w ostatnich latach przekroczyła pułap sprzedaży perkusji akustycznych. Wielu bębniarzy korzysta z nich na co dzień i przyzwyczajona jest do specyficznego czucia gry. Olbrzymia ilość nagrań w mediach społecznościowych, a nawet całe kanały popularnych perkusistek i perkusistów nierzadko opiera się właśnie na grze na tego typu instrumentach.

Organizatorzy chcą tym samym zachęcić wszystkich tych, którzy korzystają z perkusji elektronicznych, ale obawiają się zaprezentować w stresujących warunkach przed jury na zestawie akustycznym.

Należy pamiętać, że ilość elementów składających się na ocenę uczestnika konkursu jest tak duża, że wybór perkusji elektronicznej nie będzie rodził żadnych kontrowersji. 

O tym jak będzie wyglądać zestaw akustyczny poinformujemy natychmiast po uzyskaniu potwierdzenia od organizatora i patronów konkursu!

Gewa G5 Pro

Perkusja Gewa G5 Pro (na zdjęciu w wersji Black Sparkle) daje szerokie możliwości prezentacji ze względu na obszerny bank brzmień. Uniwersalność modułu pozwala na szybką i spokojną konfigurację brzmienia, tym bardziej, że podczas konkursu będzie do dyspozycji specjalista Gewa, który będzie służył pomocą. Ponadto w kuluarach będą znajdować się dwa zestawy elektroniczne Gewa służące dla wszystkich do rozgrzewki.

Young Drum Hero 2023

Termin zgłoszeń upływa z dniem 15 października 2023r. Eliminacje zostaną przeprowadzone w dniach 27-28 października, natomiast konkurs finałowy odbędzie się stacjonarnie 24-25 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Wszelkie informacje znajdziemy pod tym linkiem YOUNG DRUM HERO

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.