Wiktoria Jakubowska oficjalnie artystką SONOR!

Dodano: 22.04.2021
Autor: S. Piotrowski

Bardziej spostrzegawczy powinni oczekiwać takiego obrotu spraw. Polska perkusistka już od dawna czarowała grą na zestawach Sonor. Wreszcie przyszedł moment na to, by wszystko sformalizować.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Legendarny niemiecki producent z siedzibą w Bad Berleburg prezentuje swoją nową artystkę. Wiktorię Jakubowską znamy ze współpracy z takimi artystami jak: Paulina Przybysz, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Ralph Kaminski, Jerry & The Pelican System, Aga Bigaj czy też Zvanai.

Jest uznawana za jeden z wielkich talentów polskiej perkusji. Perkusistka gra również na flecie, śpiewa i zajmuje się komponowaniem. Wybór marki Sonor nie jest jakimś przypadkowym ruchem. Jak się okazuje jest to wieloletnia, wielka miłość Wiktorii: „Moim pierwszym świadomym zakupem bębnów był Sonor Teardrop z 66 roku, niesamowity zestaw! Kolejnym był także Teardrop z trzema tomami z 67 roku. Kilka lat później znalazłam w poznańskim komisie, Sonora Action z lat 70-tych. Do mojej kolekcji dołączył jeszcze nowoczesny Sonor Bop z 18” centralą, a wisienką na torcie jest wspaniały Sonor Vintage w niepowtarzalnym wykończeniu California Blue.” Jak widać jest to „nieuleczalny przypadek”.

Foto: Dariusz Ptaszyński

Wiktoria bardzo mocno zwraca uwagę na swoje brzmienie i sposób muzycznego wyrażania, stąd tak duża świadomość instrumentów i pełne zaangażowanie we współpracę z jedną z najstarszych bębniarskich marek. Artystka dodaje: „Najważniejszym aspektem w procesie rozwoju i tworzenia, jest dla mnie kreowanie swojego niepowtarzalnego brzmienia. Odkąd pierwszy raz zagrałam na Teardropie od razu wiedziałam, że to idealny instrument. Głębia brzmienia, reakcja na skrajnie różną dynamikę, coś wspaniałego. Przeogromnie się cieszę, że dołączam do grona artystów firmy SONOR, zaraz obok Marcusa Gilmore’a, Jacka DeJohnette’a i Jojo Mayera.”

Nas cieszy, że kolejna polska artystka została doceniona przez legendarną firmę ze względu na jakość prezentowanej twórczości oraz dużą aktywność. Jeżeli chodzi o polskich muzyków, Wiktoria znajduje się oficjalnie w rodzinie Sonor wspólnie z Maćkiem Gołyźniakiem.

Instrumentarium SONOR Wiktorii – prezentuje się następująco:

ZESTAW

Sonor Vintage California Blue 22”x14”, 13”x8”, 14”x12”, 16”x14”

WERBEL

Sonor Signature Benny Greb Brass 13”x5,75” werbel

HARDWARE

Giant Step Single Bass Drum Pedal
Two Leg Hi-hat Stand
2x Cymbal Mini Boom Stand
Snare drum Stand
Snare drum Stand (na tom)
X Hat
Drummers Throne/Saddle

POZOSTAŁE ZESTAWY:

SONOR Teardrop (20”,12”,13”,16”) z 67’
SONOR Action (22”, 13”, 16”) z 70’
SONOR Bop kit (18”,12”,14”)

Wiktoria korzysta na co dzień także z talerzy Impression.

 

 Foto: Jowita Stęszewska

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.