Wykop: Jojo Mayer

Dodano: 16.04.2019

Szwajcarski mistrz perkusji znany jest z konkretnej wizji swojego brzmienia, na które ma bezpośredni wpływ. Nie chodzi tu jedynie o dobór instrumentów, ale tworzenie kolejnych rozwiązań wspólnie z firmami, z którymi współpracuje. Od efektowego Hoop Crashera przez serię Sabian Fierce aż po pracę stopki Sonor Jojo Mayer Perfect Balance.

Jojo nie boi się eksperymentować, już wielokrotnie udowadniał, że jest muzykiem nieszablonowym, a kilka pomysłów, które podrzucił firmom, na stałe weszły do katalogów. Ciekawostką jest jego Hoop Crasher, który przedstawiał nam kiedyś jako prototyp. Opublikowaliśmy to na naszych łamach, po czym na targach NAMM Jojo przedstawił publikację Sabianowi mówiąc: „Widzicie? Nie ma już odwrotu, trzeba to chyba wprowadzić oficjalnie do oferty”. Tym samym Hoop Crasher stał się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla perkusistów, grających drum’n’bass.

Na jesieni zagrał trasę z zespołem Nerve i odwiedził także Polskę. Mogliśmy podejrzeć kilka nowych rozwiązań, jakie znalazły się w jego zestawie. Najlepiej, jak Jojo opowie o tym sam.

„Moje ogólne podejście do brzmienia opiera się po prostu na tym, że musi pasować do muzyki, jaką gram. Brzmienie to prawdziwa alchemia, częstotliwość, niskie, wysokie, średnie tony, musi być synergia z innymi rzeczami, jakie są używane w danej chwili, a to ma wpływ na to, jak dużo przestrzeni zajmuję.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.