Maciek Gołyźniak

Dodano: 04.12.2020

Jak on śmiał…? Maciek Gołyźniak daje pretekst, by znowu znaleźć się w centrum perkusyjnych wydarzeń i pojawić się na naszej okładce. Wydaje album solowy, który trafia pod skrzydła Polskich Nagrań i zostaje kolejnym wydawnictwem w ramach Polish Jazz.

W przypadku tej zasłużonej serii sytuacja, gdy liderem zespołu jest bębniarz, miała miejsce ostatni raz 33 lata temu, gdy pojawił się album kwintetu pana Kazimierza Jonkisza.

W chwili, gdy perkusiści dwoją się i troją, szukając pomysłu na zaistniałą sytuację w świecie artystycznym, Maciek Gołyźniak odsuwa się w cień i powoli, sumiennie dłubie „coś” w salce prób. Pojawia się nagle oświadczenie o odejściu z progrockowego Lion Shepherd, za chwilę dostajemy informację o współpracy z Mariuszem Dudą z zespołu Riverside przy okazji nagrań jego solowego albumu. W sumie nic spektakularnego, ot, proza życia muzyka.

Zmniejsza swoją aktywność w mediach społecznościowych, przestaje inspirować lub drażnić (pozostawiamy otwarty wybór) swoją charakterystyczną manierą i stylem. Wydawałoby się, że podobnie jak wielu innych instrumentalistów postanowił przetrwać ten ciężki okres na swój sposób. I faktycznie tak było, ale w tym przypadku oznaczało to przygotowanie bardzo poważnego wydawnictwa, które z pewnością wywoła różne opinie nie tylko wśród fanów bębnów, ale też – lub przede wszystkim – miłośników jazzu. Okazuje się, że sam album to jedno, ale stoi też za tym sterta wniosków wyciągnięta z tego, co działo się przez ostatnie miesiące. Ale o tym poniżej.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.