Histora Sonora w książce

Dodano: 10.01.2018

Niedawno ukazała się książka "Sonor in Weissenfels 1975-1950" prezentująca długą i bogatą historię firmy Sonor.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Johannes Link
, który urodził się w 1847 roku w niewielkiej, niemieckiej wiosce Forheim w pobliżu Nördlingen rozpoczął pracę jako tokarz i garbarz. Te umiejętności dały podstawę wytwórni instrumentów perkusyjnych i naciągów otwartej przez niego w 1875 roku w Weissenfels nad Soławą. W krótkim czasie mały rzemieślniczy warsztat rozwinął się w działającą globalnie fabrykę bębnów i instrumentów perkusyjnych noszącą nazwę Sonor.


Klaus Ruple, ekspert zabytkowych zestawów Sonora, po raz pierwszy zebrał obszerny zbiór faktów historycznych opartych na tekstach, fotografiach i dokumentach dotyczących rodziny Link i firmy Sonor. W ten sposób powstała niedawno wydana książka zatytułowana "Sonor in Weissenfels 1975-1950". Książka posiada twardą okładkę i 240 stron oraz została wydana w języku niemieckim i angielskim.

"Sonor in Weissenfels" można kupić TUTAJ.


http://www.sonor.com

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"