Nowe werble Sonor One of a Kind 2018

Dodano: 13.02.2018

Wraz z początkiem nowego roku nie mogło zabraknąć nowej edycji limitowanych werbli Sonora One of a Kind - tym razem są to modele Etimoe i Mango.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Wykończone na wysoki połysk i wytwarzane ręcznie w Niemczech werble z limitowanej serii One of a Kind, to najwyższa półka spośród instrumentów Sonora, która doskonale reprezentuje unikalne zdolności rzemieślników firmy. "Specjalnie na potrzeby każdej edycji wybierany jest konkretny gatunek drewna i jego najbardziej atrakcyjna część potrzebną do tego, aby uzyskać idealny, pionowy układ słojów. Naturalna okleina z pionowymi słojami została zaprezentowana przez Sonora w 1973 roku i stała się znakiem rozpoznawczym firmy. Drewno użyte do każdego forniru pochodzi od wyspecjalizowanych dostawców z Niemiec, co gwarantuje, że zostało uzyskane legalnie i z poszanowaniem ochrony środowiska" - mówi dyrektor zarządzający Sonora, Karl H. Menzel. Okleina w pełni oddająca cechy naturalnie rosnącego drewna sprawia, że każdy z werbli jest unikalny niczym odcisk palca. Co więcej, okleina stosowana jest również wewnątrz korpusów.

W tym roku, po raz pierwszy werble One of a Kind posiadają korpusy hybrydowe, wykonane z klonu i brzozy lub klonu i buka. Plakietki werbli posiadają wycinane laserowo charakterystyczne logo w postaci główek malletów, wykonane z tego samego forniru co korpus bębna.

OOAK 18 1465 SDWD - Etimoe

Werbel o rozmiarze 14" x 6,5" posiada korpus o grubości 10 mm, składający się z 18 warstw klonu i brzozy oraz zewnętrznej i wewnętrznej warstwy wykonanej z drewna Etimoe, które bardzo dobrze nadaje się do produkcji forniru. Okleina zewnętrzna została wykończona na wysoki połysk, wewnętrzna na półpołysk. Krawędzie korpusu oszlifowano pod kątem 45 stopni (45° bearing edge). Werbel wyposażono ponadto w chromowany hardware, 20 pojedynczych lugów, obręcze Die Cast, opatentowaną maszynkę Dual Glide System, 24 stalowe sprężyny i naciągi Sonor Ambassador - powlekany naciąg górny i przeźroczysty rezonansowy.

OOAK 18 1307 SDW - Mango

Werbel o rozmiarze 13" x 7" posiada korpus o grubości 7 mm, składający się z 9 warstw klonu i buka oraz zewnętrznej i wewnętrznej warstwy wykonanej z drewna mango - również wykończonej na wysoki połysk (fornir zewnętrzny) i półpołysk (wewnętrzny). Krawędzie korpusu oszlifowano pod kątem 45 stopni (45° bearing edge). Werbel wyposażono ponadto w czarny, chromowany osprzęt, w 16 pojedynczych lugów, obręcze Power Hoops, opatentowaną maszynkę Dual Glide System, 18 stalowych sprężyn i naciągi Sonor Ambassador - powlekany naciąg górny i przeźroczysty rezonansowy.

http://www.sonor.com/

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"