Sonor 2017: werble One of a Kind

Dodano: 26.01.2017

Firma Sonor zainaugurowała na targach NAMM 2017 czwartą edycję limitowanych werbli One of a Kind, którą w tym roku reprezentują werble Bocote i Cocobolo.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.
Wykończone na wysoki połysk i wytwarzane ręcznie w Niemczech instrumenty z limitowanej serii One of a Kind, najwyższej półki spośród werbli Sonora, reprezentują unikalne zdolności rzemieślników firmy. "Specjalnie na potrzeby każdej edycji wybierany jest konkretny gatunek drewna i jego najbardziej atrakcyjna część potrzebną do tego, aby uzyskać idealny, pionowy układ słojów. Naturalna okleina z pionowymi słojami została zaprezentowana przez Sonora w 1973 roku i stała się znakiem rozpoznawczym firmy. Drewno użyte do każdego forniru pochodzi od wyspecjalizowanych dostawców z Niemiec, co gwarantuje, że zostało uzyskane legalnie i z poszanowaniem ochrony środowiska" - mówi dyrektor zarządzający Sonora, Karl H. Menzel.

OOAK 17 1406 SDWD - Bocote


Werbel o rozmiarze 14" x 6" posiada korpus o grubości 19,2 mm, składający się z 21 warstw niemieckiego buka oraz zewnętrznej warstwy wykonanej z egzotycznego, rosnącego w Ameryce Środkowej i Południowej drewna Bocote wyróżniającego się pięknym układem słojów. Krawędzie korpusu oszlifowano pod kątem 45 stopni (45° bearing edge). Werbel wyposażono ponadto w 10 podwójnych lugów, obręcze Die Cast, opatentowaną maszynkę Dual Glide System, 18 mosiężnych sprężyn i naciągi powlekane Sonor Ambassador. Instrument wykończono na wysoki połysk z czarnym, chromowanym osprzętem.


OOAK 17 1475 SDWD - Cocobolo


Werbel o rozmiarze 14" x 7,5" posiada korpus o grubości 7 mm, składający się z 12 warstw brzozy oraz zewnętrznej warstwy wykonanej z egzotycznego, rosnącego w Ameryce Środkowej i Południowej drewna Cocobolo. Krawędzie korpusu oszlifowano pod kątem 45 stopni (45° bearing edge). Werbel wyposażono ponadto w 20 pojedynczych lugów, obręcze Die Cast, opatentowaną maszynkę Dual Glide System, 18 stalowych sprężyn i naciągi powlekane Sonor Ambassador. Instrument wykończono na wysoki połysk z chromowanym osprzętem.


http://www.sonor.com/QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"