Nowości w seriach Sonor Vintage i SQ1

Dodano: 27.01.2021
Autor: Szymon Kubicki

W 2021 roku nie zabrakło nowości w seriach Sonor Vintage i SQ1, które obejmują m.in. wersje wykończenia oraz rozmiary bębnów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Sonor Vintage Series

Zaprezentowana w 2015 roku, w związku z 140 rocznica powstania firmy, seria Vintage nawiązuje do wyglądu i brzmienia zestawów produkowanych w latach '50 - '60 ubiegłego wieku. Korpusy bębnów Vintage zbudowano z ręcznie wyselekcjonowanego niemieckiego buku (9 warstw), a ich krawędzie zostały zaokrąglone. Oryginalne, stosowane w latach '50 lugi zostały wzbogacone o system Tunesafe zapobiegający luzowaniu się śrub. Firma przeprojektowała również potrójnie gięte (triple flanged hoops) obręcze Superprofil i wróciła do tabliczek z logo używanym w latach 1952-1961. Bębny wyposażono również w mechanizm sprężynowy Super 50, wzorowany na maszynkach używanych w latach '50 w zestawach Sonor D-411 i D-412.

Nowości na 2021 rok w serii Vintage obejmują dwa nowe wykończenia: Vintage Silver Glitter i Rosewood Semi Gloss.

Vintage Silver Glitter z okleiną Delmar

Rosewood Semi Gloss z drewnianym fornirem

Pojawiły się również cztery nowe, indywidualne bębny, dostępne we wszystkich kolorach wykończenia serii Vintage: dwa werble w rozmiarach 14" x 5" i 13" x 6" oraz dwa tomy 8" x 8" i unikalny 14" x 9".

 Nowe werble Sonor Vintage w rozmiarach 14" x 5" i 13" x 6"

Nowe tomy Sonor Vintage w rozmiarach 8" x 8" i 14" x 9"

Ostatnią nowością w serii jest Vintage Cymbal Holder (VCH), czyli nowy uchwyt do talerza mocowany z boku bębna basowego. Prosty, wysuwany uchwyt cechuje się pełną regulacją nachylenia talerza i, oczywiście, odpowiednim wyglądem retro. Uchwyt posiada holder Sonor Prism Mount znany z serii Vintage, a także blokadę ustawienia zapewniającą mocne i bezpieczne zamocowanie blaszki. W nowy uchwyt VCH można wyposażyć każdy bęben basowy.

Sonor SQ1

Debiutująca w 2017 roku seria SQ1 przynosi korpusy wykonywane w niemieckiej fabryce Sonora z drewna brzozy europejskiej. Warstwy brzozy wykorzystywane do budowy korpusów łączone są metodą CLTF (Cross Laminated Tension Free System) i z zastosowaniem systemu Optimum Shell Measurement (OSM), czyli z lekkim zwężeniem na zewnątrz korpusu, w celu optymalizacji kontaktu z naciągami. Krawędzie bębnów ścięte są pod kątem 45 stopni. Bębny SQ1 uzbrojono w system TuneSafe zapobiegający luzowaniu się śrub, a także Sound Sustainer, czyli sposób mocowania bębnów z użyciem gumowych izolatorów zapobiegających bezpośredniemu kontaktowi drewna i metalu.

W 2021 roku dwie pierwotne opcje wykończenia - Hot Rod Red i Racing Green - zostały zastąpione nowymi kolorami - Satin Gold Metallic i Satin Copper Brown, które dołączyły do dwóch starszych barw - GT Black i Cruiser Blue.

Satin Gold Metallic

Satin Copper Brown

GT Black

Cruiser Blue

Ponadto bębny basowe wszystkich zestawów SQ1 będą wyposażone w dopasowane kolorystycznie drewniane obręcze.

Pojawiły się również dwa werble w nowych rozmiarach: 14" x 5" i 13" x 6".

https://www.sonor.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.