Sonor SQ1

Dodano: 24.01.2018
Rodzaj sprzętu: Bębny
Dostarczył: SONOR

Niemiecka marka postanowiła, że będzie mocniej koncentrować się na ekskluzywnych seriach bębnów. Czy SQ1 należy do tej kategorii? Czy może tylko korzysta z renomy nazwy bębnów na zamówienie SQ2? Sprawdźmy!

Firma Musik Meyer, która zajmuje się dystrybucją bębnów w Polsce, dostarczyła nam zestaw, nad którym mogliśmy się trochę poznęcać. Bębny będą dostępne jako zestaw prezentacyjny i należy szukać ich w najlepszych polskich sklepach perkusyjnych.

Czym jednak jest SQ1? O tym powie człowiek z centrali firmy Sonor, pan Frank Boestfleisch, który pełni w firmie rolę Product Managera. „Idea bazuje na naszych byłych zestawach brzozowych Infinite. Naszym celem było stworzenie bębnów „Made In Germany” w cenie niższej od naszych obecnych niemieckich instrumentów. Dlatego też hierarchia Sonora wygląda tak: SQ2, ProLite, Vintage i właśnie SQ1.”

"Zestawy customowe SQ2 mają niezliczoną ilość opcji, podczas, gdy SQ1 to regularna seria. SQ1 korzysta z wielu rozwiązań SQ2 tak, jak lugi, nogi centrali i floor tomów, maszynka Dual Glide, obręcze 2.3mm Power Hoops itd. Nowością jest także idea wykończenia zestawów, która nawiązuje do klasyków motoryzacji. Tak, jak były kiedyś białe paski na oponach starych aut, tak my oddaliśmy to w postaci obręczy centrali w naturalnych kolorach. Specjalnie dla SQ1 zaprojektowaliśmy nowy naciąg rezonansowy Fiberskyn-3 z mniejszym logo firmy".

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.