Pałki Meinl dla drobnych, małych dłoni

Dodano: 04.02.2022
Rodzaj sprzętu: Pałki
Dostarczył: MEINL
Artur Baran

Firma Meinl Stick & Brush regularnie rozszerza swoją ofertę i spokojnie można wieścić, że jest na dobrej drodze do tego, by stać się prawdziwym pałkowym gigantem. 

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Tym razem oferta Meinl powiększa się o 3 modele pałek o nazwie Compact. Są to:

  • Compact 13”
  • Compact 14”
  • Compact 15”

Bardzo proste nazewnictwo, które mówi jednocześnie jaką długość mają poszczególne pałki. Problem w tym, że nie każdy ma miarkę w oku i wie, ile to faktycznie jest 13, 14 i 15 cali w porównaniu ze standardową pałka perkusyjną. I można by rzec, że to w sumie jedyny element, który można podciągać na siłę do rangi jakiegoś tam problemu. Cała reszta się zgadza.

Czym są pałki Meinl Compact?

Są to w pełni profesjonalne pałki perkusyjne, wykonane z amerykańskiej hikory według najwyższych standardów oferowanych przez producenta. Innymi słowy, identycznie są robione pałki dla Luke’a Hollanda czy Tommy’ego Clufetosa. Wykorzystywany jest ten sam budulec i przechodzą identyczną kontrole jakości.

Bardzo mądrze firma dobrała końcówkę, typu owalnego. Jest ona znacznie bezpieczniejsza przy takim rozmiarze w przypadku ewentualnego łuszczenia się. Szyjka schodzi łagodnie do główki. Dokładnie tak, jak to jest w większych modelach, przez co Compact to nic innego jak mniejsze modele pałek, bez żadnych udziwnień.

Zachowanie proporcji widać też w średnicy pałek, która wynosi kolejno:

  • 0,510” (model 13”)
  • 0,520” (model 14”)
  • 0,530” (model 15”)

Dla porównania typowe pałki 5A mają długość 16" i średnicę 0,565”. Prezentowane na zdjęciu dla porównania pałki 5B Standard Long mają długość 16,5” i średnicę 0,595”.

Model Compact 13” wraz z modelem porównawczym 5B, w dłoniach dla skali.

Przeznaczenie Meinl Compact

Różnica między 13” a 15” jest w praktyce bardzo duża. Te pierwsze wydają się być wręcz gadżetem, a nie narzędziem do gry, więc ich popularność może nie być wielka i ograniczona do naprawdę najmłodszych (typu 5-7 lat), podobnie z resztą jak z 14”. Natomiast 15” to już pałki, po które będą sięgać młodsi chłopcy, ale też – nie ukrywajmy – drobne dorosłe dziewczyny.

Kolejne modele Compact wraz z 5B dla skali.

Pałeczki sprawdzą się po prostu w mniejszych dłoniach. Niezależnie czy mowa tu o dzieciach czy o drobnej posturze dorosłych ludzi. Jak zostało to powiedziane wyżej jest to w pełni profesjonalny sprzęt, więc tematy eksploatacji są takie same jak w przypadku zwykłych hikorowych 5A czy 5B.

Obok siebie z modelem 5B celem lepszego pokazania zachowanych proporcji.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.