Meinl: sygnowane pałki Luke'a Hollanda i Calvina Rodgersa

Dodano: 20.01.2021
Autor: Szymon Kubicki

Wśród tegorocznych nowości Meinl Stick & Brush znalazły się dwa modele sygnowane przez Luke'a Hollanda i Calvina Rodgersa.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Meinl Luke Holland Signature

Pałki Meinl Luke Holland Signature zostały wykonane z wyselekcjonowanej hikory amerykańskiej. Ich średnica, wynosząca 0,580" (14,7 mm) powoduje, że mieszczą się w zakresie między 5A a 5B, co sprawia, że sprawdzą się one w wielu zastosowaniach i w rękach szerokiej grupy perkusistów. Długość 16,2" (411 mm) i krótka szyjka przekładają się na idealny balans między szybkością a mocą uderzenia, podczas gdy okrągła główka zapewnia klarowne brzmienie zarówno talerzy, jak i bębnów, a nieco pogrubiona szyjka zwiększa wytrzymałość pałki.

"Po otrzymaniu pierwszej pary moich sygnowanych pałek marki Meinl Stick & Brush, mogę śmiało powiedzieć, że po raz pierwszy doświadczyłem uczucia, że ​​pałeczka staje się przedłużeniem mojego ramienia, a nie po prostu akcesorium do gry. Od pałek wymagam płynnego połączenia mocy i finezji, dlatego jestem bardzo dumny z tego modelu i tego, co pozwala mi on osiągnąć za zestawem" - mówi Luke Holland.

 

Meinl Calvin Rodgers Signature

Nowa sygnatura Calvina Rodgersa została opracowana nie tylko z myślą o szybkim manewrowaniu na całym zestawie perkusyjnym, ale także do gry głębokich i ciężkich groove'ów. Zaczynając od średnicy 5A (0.560" / 14,2 mm) i wyselekcjonowanej, amerykańskiej hikory, pałki cechują się całkowitą długością 16,5" (419 mm) i długą szyjką zaprojektowaną do szybkiej gry. Okrągła główka odpowiada za perfekcyjną artykulację i klarowne brzmienie talerzy i bębnów, a waga i balans nowego modelu zapewniają czucie gry niezbędne dla pałek cechujących się dużą wszechstronnością.

"Kiedy zacząłem pracować z Meinlem nad moim sygnowanym modelem, moim głównym celem było nie tylko stworzenie pałek, które pokocham, ale także takich, które będą maksymalnie uniwersalne. Potrzebowałem pałek o stałej wadze na całej długości, gwarantujących najlepsze czucie gry. Musiały posiadać okrągłą główkę, która nie byłaby tak obciążająca dla naciągów, ale która byłaby w stanie uchwycić moje zafiksowanie na punkcie idealnej definicji brzmienia i wrażliwości dynamicznej. Wreszcie musiały być wytrzymałe. Meinl wziął pod uwagę każdy szczegół i przygotował pałki zdecydowanie przekraczające moje oczekiwania." - mówi Calvin Rodgers

https://meinlstickandbrush.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.