Nowy Meinl C Squared Ride sygnowany przez Chrisa Colemana

Dodano: 29.10.2020
Autor: Szymon Kubicki

Meinl prezentuje najnowszy sygnowany model talerza - Chris Coleman Signature 21" Byzance Vintage C Squared Ride.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Ride C2 (C Squared) został zaprojektowany we współpracy z artystą Meinl Cymbals, Chrisem Colemanem i doskonale łączy pożądane przez niego cechy wielu ride'ów w jednym, uniwersalnym, ale mocnym talerzu ride o średnicy 21". Talerz został wykonany z brązu B20 charakteryzuje się sporą wagą i wysokim profilem - to połączenie ciężaru i kształtu ma za zadanie uwypuklić artykulację oraz dźwiękową prezencję pałek.

Zastosowane tu otwory wokół krawędzi instrumentu są rzadko spotykane w talerzach ride, ale zostały dodane aby lepiej kontrolować wybrzmienie generowane przez większe talerze i dodatkowo wzmocnić natężenie wybrzmienia, które Chris chciał wyróżnić w miksie. Bell jest wystarczająco gruby, ale przebić się w każdym paśmie, a ręczne młotkowanie dodaje mu ciepłego i ziemistego tonu. Niezwykły wygląd modelu Meinl Chris Coleman Signature 21" Byzance Vintage C Squared Ride z jego surową, nie poddaną toczeniu powierzchnią oraz otworami, w połączeniu z intensywnym brzmieniem sprawi, że po dodaniu go do zestawu, każdy zwróci na niego uwagę.

Mówi Chris Coleman: "Potrzebowałem talerza, którego mógłbym wykorzystać przy wielu różnych okazjach, bez potrzeby noszenia ze sobą wielu talerzy ride za każdym razem, gdy gram. Ten model zapewnia mi wszystko czego potrzebuję i sprawdza się w wielu różnych stylistykach. Ponadto świetnie siedzi w miksie."

 

https://meinlcymbals.com/

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.