Meinl prezentuje talerze Pure Alloy Custom

Dodano: 30.04.2020
Autor: Szymon Kubicki

Rodzina blach Meinl Pure Alloy powiększyła się o nową serię Pure Alloy Custom zaprezentowaną po raz pierwszy na targach NAMM 2020.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przypomnijmy, że seria Meinl Pure Alloy została wprowadzona do oferty niemieckiego producenta w 2017 roku. Talerze wykonywane są w Niemczech ze stopu opracowanego przez markę - brązu B12 i znajdują zastosowanie w szerokim wachlarzu stylistyk, głównie w gatunkach i sytuacjach, gdzie potrzebny jest wyraźny akcent (crash) lub przejrzysty talerz rytmiczny (ride i hi-hat).

Jak wyjaśnia Meinl, rozszerzenie rodziny Pure Alloy o linię Custom zostało zainicjowane przez użytkowników, którzy pytali o cieńsze modele w ramach tej serii. Po seriach testów firma zdecydowała się dodać do oferty blachy typu medium thin, które cechują się lepszym wyważeniem brzmienia, nieco lżejszym atakiem, cieplejszym charakterem i szybszym zanikiem, z zachowaniem szklistości i sustainu typowych dla modeli Pure Alloy.

Blachy Pure Alloy Custom również produkowane są w Niemczech z brązu Pure Alloy, ale wyraźnie odróżniają się od starszego rodzeństwa wykończeniem nazwanym 'Smoked Bronze' o świetniej prezencji, na którym dobrze odznaczają się ślady młotkowania. Ciemniejszy, bardziej surowy finish widoczny jest na górnej powierzchni talerza, podczas gdy dolna jest wypolerowana i błyszcząca. Blachy można było osłuchać na targach NAMM 2020 i wszystko wskazuje na to, że szykuje się prawdziwy hit.

 

Seria Meinl Pure Alloy Custom obejmuje modele:

hi-hat medium thin: 15"

crashe medium thin: 16", 18", 20"

trash crash: 18"

ride medium thin: 22"

Charakterystyka:

• Wykończenie z matowionego brązu z widocznymi śladami kucia
• Wykończenie brillant na spodzie talerza
• W pełni toczona góra i dół
• Stop: Pure Alloy Bronze
• Precyzyjne młotkowanie wg wzoru
• Waga medium-thin
• Klasyczny ton z nowoczesnymi możliwościami
• Wyprodukowane w Niemczech

Demo wszystkich modeli:

 

https://meinlcymbals.com/

Zdjęcie: Maciej Nowak

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.