Ślimak perkusistą Meinl Stick & Brush!

Dodano: 02.12.2019

Firma Meinl ogłosiła, że pierwszym polskim oficjalnym przedstawicielem marki został Maciek „Ślimak” Starosta! Ślimak znany z energicznej gry będzie doskonałym ambasadorem pałeczek Meinl.

„Lubię sobie czasami krzesać iskry i ciąć metal, tylko że w moim przypadku zamiast iskier lecą wióry. Wiadomo, że lepiej złamać pałeczkę niż łapę, dlatego wsparcie dobrego producenta sprzętu jest nieocenione” - mówi Maciej.

Ślimak podjął już decyzję co do sprzętu: „Zaczynamy od standardowego hikorowego modelu Heavy, który siadł mi dobrze w garści, ale najprawdopodobniej będziemy w przyszłości konstruować moją własną parę, co z racji sposobu jaki trzymam pałki jest dla wszystkich wyzwaniem.”

Meinl Stick & Brush to młoda marka na rynku, która chce iść niezależnym od Meinl Cymbals torem. W momencie pojawienia się na rynku oczekiwano nagłego przyciągnięcia perkusistów korzystających z talerzy Meinl, jednak jak się okazało firma przyjęła zupełnie inną politykę i od samego początku stara się oddzielić oba światy. W takiej sytuacji otwierają się ciekawe perspektywy przed nowymi artystami.

Maciej dodaje: „Jako pierwszy rodzimy tzw. ambasador marki będę przecierał szlaki i uczestniczył w rozwoju firmy, bo to wciąż młoda opcja sprzętowa nie tylko u nas w Polsce. Wsparcie dużego, poważnego producenta ma swoją wagę nie tylko w odniesieniu do sprzętu. W razie czego będę ostrzegał, ale na żadne banany i sęki nie trafiłem, chyba że Meinl tak dobrze się z tym kryje!”

Foto: Bartek Szopix Czerniachowski
https://www.youtube.com/user/szopix0

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !